Pasje po polsku. Co robić w Polsce w trakcie wakacji.

Nadszedł czas upragnionych wakacji – letnich tygodni, podczas których powietrze pachnie słońcem, a skóra nabiera pięknego kolorytu. Niecierpliwie wyczekujesz terminu urlopu, a gdy wreszcie się zbliża, okazuje się, że nie masz pomysłu na swój wypoczynek. Spieszymy z pomocą! Oto ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu.

Spontaniczna wycieczka z rodziną

Należysz do grona osób, które lubią planować każdy dzień? Owszem, realizowanie harmonogramu to istotna rzecz, jednak wakacje to czas, kiedy warto dać się ponieść chwili! Czas działa tu na Twoją korzyść. Rozłóż mapę, zamknij oczy i po chwili sprawdź, jaki jest cel Twojej podróży. Nie musi to być mapa Europy – wakacje w Polsce zapewnią Ci równie sporo wrażeń. Możesz postawić na zwiedzanie lokalnych terenów, smakowanie dań z nowo otwartej restauracji, wizytę w sklepie z ręcznie wyszywaną odzieżą czy degustację trunków w pobliskiej winnicy.

Być może i Tobie codzienność przysłoniła możliwość odkrywania lokalnych przyjemności. Sprawdź, co nowego pojawiło się w promieniu kilkudziesięciu kilometrów w ostatnim roku. Z pewnością będzie co oglądać i wspominać.

Noc pod namiotem? Czemu nie!

Udowodnimy Ci, że wakacje w czasach pandemii wcale nie muszą być nudne. Pomimo licznych ograniczeń nadal jesteś w stanie zapewnić sobie solidną dawkę rozrywki, zarówno w gronie znajomych, jak i zupełnie samodzielnie. Spakuj do plecaka najpotrzebniejsze rzeczy i umów się ze znajomymi na weekendowe biwakowanie. Odłóżcie na bok telefony, powspominajcie stare czasy, zagrajcie w karty i ogrzejcie się przy ognisku. Totalny chillout! Taka forma odpoczynku pozwoli całkowicie się odprężyć i zregenerować siły z dala od służbowych obowiązków.

Chcesz zorganizować biwak wyłącznie we własnym towarzystwie? Żaden problem! Możesz rozbić namiot nawet w przydomowym ogródku. To świetna opcja, gdy chcesz odpocząć bez konieczności odcinania się od reszty rodziny. Możesz spędzić tę noc, podziwiając gwiazdy, czytając książkę przy świetle latarki lub – zupełnie nowocześnie – obejrzeć dobry serial na Netflixie.

 

Zwariowana podróż jednośladem

Czasem najprostsze pomysły są najlepsze. Rodzinna wyprawa rowerowa to nie tylko wspaniałe widoki i smakowanie przydrożnych potraw. To również testowanie swoich możliwości i wytrzymałości psychicznej. To też znakomity trening dla ciała i umysłu, kilkugodzinne oderwanie się od codziennych obowiązków.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Tras rowerowych jest całe mnóstwo, również w Twojej okolicy! Pamiętaj jednak, że całodniową podróż warto zaplanować choćby pod kątem turystycznym. Na trasie spotkasz sporo ciekawych obiektów, więc do torby – oprócz najważniejszych rzeczy – spakuj również aparat, który utrwali rodzinne wspomnienia. Chcesz wybrać się w dłuższą podróż jednośladem? O tym, jak przygotować się do wyprawy rowerem, przeczytasz tu. Zapewniamy Cię, że taka wycieczka na długo utkwi w sercach Twojej rodziny. Nie wiesz, gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce? Przetrząśnij sieć w poszukiwaniu informacji. Znajdziesz tam mnóstwo porad dotyczących noclegów, obiektów turystycznych, jak i samych tras, które warto przemierzyć w poszukiwaniu przygód.

Co robić w Polsce w trakcie wakacji.

Zachowaj wspomnienia z Pixbook

Od lat utrwalamy najpiękniejsze wspomnienia w najlepszych dla Ciebie formach. Nieustannie inspirujemy do dalszych działań. Poszukujesz nowych pasji? Zajrzyj na nasz profil na Facebooku, gdzie znajdziesz serię postów pod hasłem „Pasje po polsku”. Przygotowujemy dla Ciebie pomysły na aktywne spędzenie czasu, proponując godne uwagi w Polsce. Twórz wspaniałe wspomnienia i pozwól nam stać się ich częścią.