Cytaty na Dzień Kobiet – poznaj najpiękniejsze sentencje o kobietach

Siła, energia i optymizm – te trzy słowa bez wątpienia obrazują to, co tkwi w każdej kobiecie. Święto wszystkich pań coraz bliżej i warto z tej okazji przygotować skromny upominek opatrzony piękną frazą. Poznaj propozycje na najpiękniejsze cytaty na Dzień Kobiet. 

Celebrowanie wyjątkowego dnia 

Dzień Kobiet jest międzynarodowym świętem, które obchodzi się każdego roku w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia ukłony i życzenia ze strony mężczyzn wędrują do wszystkich pań, bez względu na podziały narodowościowe, kulturę czy poglądy. Wielu panów decyduje się podarować kobietom z najbliższego otoczenia piękny prezent, aby wyrazić swoje uznanie dla kobiecych działań. Co podarować kobiecie na Dzień Kobiet? Zainspiruj się pomysłem na nieoczywisty prezent. 

życzenia na dzień kobiet

Życzenia na Dzień Kobiet 

Tradycyjne życzenia składane 8 marca są szczere i piękne, jednak dziś, w czasach gdzie ceni się oryginalność, warto zdobyć się na słowa, które zapadną w pamięci na dłużej. Oto najpiękniejsze cytaty o kobietach na Dzień Kobiet: 

 • „Oczy ukochanej kobiety były zawsze dla mężczyzny okularami, przez które patrzył na świat. Nawet najbardziej samodzielny widzi pewną liczbę zjawisk przez te soczewki”. – Aleksander Świętochowski 

 • „Kobieta rodzi się gwiazdom podległa i kwiatom”. – Juliusz Słowacki 

 • „Dawniej pożądaliśmy kobiet, które ceniliśmy, teraz pożądamy kobiet, które kochamy”. – Jerzy Adam Kowalski 

 • „Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć”. – Paulo Coelho 

Idealny prezent na Dzień Kobiet 

Panie uwielbiają być doceniane choćby małym gestem, a 8 marca stwarza ku temu idealną sposobność. Drobne upominki, kwiaty, czekoladowe pralinki – to wszystko sprawia, że na twarzach pań jaśnieje uśmiech. A co podarować na Dzień Kobiet swojej partnerce? Jeśli zależy Ci na czymś oryginalnym, niech będzie to fotoksiążka. Wspomnienia w kadrach może ozdobić jednym z poniższych cytatów: 

 • „Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów”. – Arthur Conan Doyle 

 • „Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać”. – Amy Dodson 

 • „Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna”. – Sophia Loren 

 • „Nic nie może przyćmić światła, które świeci od wewnątrz”. – Maya Angelou 

 • „I pewnego dnia odkryła, że jest zacięta, silna i pełna ognia, i że nawet ona nie może się powstrzymać, bo jej pasja płonęła jaśniej niż jej lęki”. – Mark Anthony 

upominek na dzień kobiet

Fotoksiążka – prezent na Dzień Kobiet 

Co można podarować kobiecie oprócz tradycyjnego bukietu kwiatów? Jeśli wiesz, co sprawia jej przyjemność – zapakuj to w ładne pudełko i wręcz o poranku. Gdy natomiast masz w głowie pustkę, skorzystaj z podpowiedzi na nietuzinkowy prezent. Fotoksiążka pełna wyjątkowych wspomnień poruszy partnerkę i chwyci za serce zestawem czułych kadrów. Nie bój się podziwiać jej siły i zapału do tego, by codziennie mierzyć się z listą obowiązków. Do prezentu dołącz bilecik z jednym z poniższych cytatów, a na pewno wzruszysz jej serce: 

 • „Silna kobieta może być również wrażliwa. Tylko dlatego, że w Twojej zbroi pojawiło się pęknięcie, nie wątp w swoją siłę ani przez chwilę”. – autor nieznany 

 • „Jeśli masz marzenie, uczyń z niego cel”. – autor nieznany 

 • „Mimo tak wielkie płci naszej zalety, my rządzim światem, a nami kobiety”. – Ignacy Krasicki 

 • „Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta”. – Mahomet 

 • „Sukces każdej kobiety powinien być inspiracją dla innej”. – Serena Williams 

 • „Mocne plecy. Miękki przód. Dzikie serce. Po prostu bądź sobą”. – Brene Brown 

książka na dzień kobiet

Kiedy i jak świętować? 

Wielu mężczyzn na myśl o Dniu Kobiet wpada w lekką panikę. Zupełnie niepotrzebnie! Panie nie oczekują kolacji przy świecach i drogich prezentów. To święto symboliczne, które obchodzi się z gracją i dumą w sercu. Kiedy jest Dzień Kobiet? Każdego roku panie obchodzą swój dzień 8 marca. Jest to stała data, którą ustanowiono przez Socjalistyczną Partię Ameryki. 

Nie musisz organizować lotu balonem, by przekazać swojej kobiecie najpiękniejsze życzenia. Możesz to zrobić w skromny sposób, na przykład wręczając kartkę z wyszukanym cytatem. Przejrzyj poniższe propozycje: 

 • „Dowiedz się, kim jesteś i bądź tą osobą”. – Ellen Degeneres 

 • „Sukces jest znaczący i przyjemny tylko wtedy, gdy wydaje się być twoim własnym”. – Michelle Obama 

 • „Nie ma siły potężniejszej niż kobieta zdeterminowana, by wzrosnąć”. – WEB Dubois 

 • „Przestań czekać na znalezienie światła na końcu tunelu i bądź światłem dla siebie”. – autor nieznany 

 • „Świat potrzebuje silnych kobiet, które będą podnosić i budować innych. Kto będzie kochał i będzie kochany? Kobiety żyjące odważnie, czułe i zaciekłe; kobiety o niezłomnej woli”. –Amy Tenney 

Jeśli wierzysz w moc słów, możesz je śmiało zaoferować swojej partnerce w Dniu Kobiet. To bywa piękniejsze od bukietu kwiatów i z pewnością zostanie docenione przez osobę, która wiele znaczy w Twoim życiu. Przygotuj prezent i zaopatrz go w jeden z powyższych cytatów, a w zamian otrzymasz najpiękniejszy uśmiech swojej kobiety.