Wakacje 2021 – planowany wyjazd czy spontaniczna podróż?

 Dla jednych niezaplanowany wyjazd to idealny sposób na wakacje, inni nie wyruszą z domu, dopóki nie dopną podróżnych planów na ostatni guzik. Bez względu na to, którym typem podróżnika jesteś, szalejący koronawirus skutecznie unieruchomił wszystkich w domach na wiele miesięcy. Jak będą wyglądać wakacje 2021 w dobie pandemii?

Ostrożne luzowanie obostrzeń

Nie tak miało to wszystko wyglądać. Z dnia na dzień pozamykano hotele i anulowano loty, wskutek czego wakacyjne plany spełzły na niczym. Aktualna sytuacja jest niezwykle dynamiczna, zatem nie sposób przewidzieć, jakie plany ma dla nas koronawirus. Wiele wyjazdów stanęło pod znakiem zapytania i do dziś nie wiadomo, czy opłacony wyjazd z biurem podróży odbędzie się tego lata.

Rząd pozostaje nieugięty i bardzo ostrożnie luzuje obostrzenia. Dopiero od niedawna otwarto stoki narciarskie oraz hotele i pensjonaty, dając promyk nadziei na prawdziwy wakacyjny wypoczynek. Jednak czy wakacje zagranicą będą w tym roku możliwe? Z racji dość szybko zmieniającej się sytuacji na świecie trudno odpowiedzieć twierdząco.

Wakacje w Polsce – doceń to, co nasze!

Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swoich tegorocznych wakacji, nic straconego. Możesz zdecydować się na wycieczkę z biurem podróży. W czasach pandemii większość z nich oferuje zwrot kosztów, jeśli nie dojdzie do wyjazdu z przyczyn epidemicznych.

A co powiesz na wyjazd na własną rękę? W Polsce istnieje tak wiele pięknych zakątków, które warto odwiedzić podczas spontanicznej podróży. Wiele takich miejsc znajduje się zaledwie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od domu! Bez większego wysiłku możesz zorganizować swojej rodzinie wyjątkowe wakacje w czasach pandemii. Skorzystaj z Internetu, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat podróży, poszukaj wartych odwiedzenia miejsc i obiektów z atrakcyjną bazą noclegową. Zaufaj bieżącym opiniom, szukaj podpowiedzi, nie wahaj się zadawać pytań w grupach mediów społecznościowych. Kto pyta, nie błądzi, a podróże poszerzają horyzonty :)

wakacje w Polsce 2021

Wspomnienia zgromadzone w wyjątkowych okolicznościach

Jeśli postanowiłeś udać się na letni wyjazd, rozpocznij planowanie wakacji 2021 z odpowiednim wyprzedzeniem. Wielomiesięczny pobyt w domu i przestrzeganie surowych obostrzeń odcisnęło swoje piętno na spragnionych wypraw obywatelach. Nic dziwnego więc, że z prędkością światła znikają dostępne rezerwacje hotelowe w większości obiektów.

Chcesz udać się z rodziną na wypoczynek? Musisz się pospieszyć! Zapoznaj się z bieżącą ofertą i skorzystaj z najlepszej okazji. Zapewnisz tym samym swoim najbliższym szereg wakacyjnych wspomnień, które powstaną w nietypowych okolicznościach.

Pandemia kiedyś musi się skończyć i wielu z nas ma nadzieję, że fotografie podróżnych z maseczką na twarzy będą jedynie wspomnieniem. Chcesz utrwalić wyjątkowe chwile z wakacyjnego wyjazdu? Wybierz najlepsze fotki i zachowaj je w formie poręcznej fotoksiążki mini lub klasycznej fotoksiążki pełnej kolorowych zdjęć z podróży. Z czasem sam przekonasz się, że wyjazd w tak wyjątkowych okolicznościach wart był uchwycenia w kadrze.

pamiątki z wakacji