Fotokalendarz – idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka

W Dniu Babci i Dziadka wszystkie wnuki gnają w rodzinne strony, by obsypać życzeniami ukochanych seniorów. Czy wypada pojawić się w progu z pustymi dłońmi? Skądże! Choć starsze pokolenie uparcie będzie twierdzić, że wystarczy im pamięć i obecność najbliższych, w głębi serca ucieszy ich podarunek od serca. Spraw im fotokalendarz – wyjątkowy prezent na Dzień Babci i Dziadka. 

Prezent na dzień babci i dziadka

Wspólny upominek z duszą

Zwyczaj obdarowywania dziadków wspólnym prezentem staje się coraz bardziej powszechny. Najczęściej powodem jest inne miejsce zamieszkania i brak sposobności do składania wizyt dzień po dniu. Preferujesz coś praktycznego na prezent dla najbliższych? A może skłaniasz się ku sentymentalnym upominkom? Można to połączyć! Nasz fotokalendarz znakomicie sprawdzi się jako prezent na Dzień Dziadka i Babci, wywołując na ich twarzach szeroki uśmiech. 

Taki podarunek możesz wykonać samodzielnie na stronie Pixbook. Wybierz odpowiedni format kalendarza i przejdź do trybu edycji. Nasza wskazówka – najlepiej sprawdzi się u seniorów kalendarz w większym formacie. Dzięki wyrazistym zdjęciom oraz większej czcionce babcia i dziadek z łatwością odczytają aktualną datę i z daleka będą podziwiać zdjęcia swoich najbliższych. 

kalendarz dla babci i dziadka

Zaprojektuj wyjątkowy kalendarz ze zdjęciami 

Zaprojektowanie kalendarza jest bardzo proste. Wszystkiego dokonasz w kreatorze online, wzbogacając kolejne strony zdjęciami i ozdobną grafiką. Zanim to nastąpi, musisz wybrać odpowiedni szablon. Naszą propozycją jest stylowy szablon Prezent dla dziadków, który zawiera w sobie urocze roślinne motywy. Poszczególne elementy możesz edytować, zmieniając ich położenie lub kolor. 

Opcją, która cieszy się największą popularnością, jest oznaczanie dat. Twoi dziadkowie to wspaniali ludzie, których dotyka już sędziwy wiek? Zapominanie może być kłopotliwe, lecz można temu zaradzić! Oznacz w kalendarzu kluczowe daty i zapisz, co się pod nimi kryje, Teraz dziadkowie będą pamiętać o imieninach córki czy rocznicy ślubu. Na pewno tego nie okażą, ale będzie to dla nich ogromna ulga ;) 

prezent dla babci i dziadka

Podaruj seniorom cudowne wspomnienia 

Babcia i dziadek potrafią zbudować wokół siebie serdeczną atmosferę. To ciepło, które od nich bije, wypełnia pomieszczenia, w których się znajdują. Jak oni to robią? To z pewnością ta życiowa mądrość i doświadczenie ukształtowały ich jako ludzi, przy których ciągle chce się być. Do tego wypieki w wykonaniu babci są najsmaczniejsze na świecie, a życiowe wskazówki z ust dziadka to czyste złoto! 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to idealny czas na okazanie wdzięczności ze strony wnuków. Seniorzy ponad wszystko cenią bliskość rodziny, jednak nie zawsze jesteś w stanie im to zapewnić. Prezent na Dzień Babci i Dziadka ze zdjęciem będzie znakomitym zamiennikiem. Nie wiesz, co sprawi im największą radość? Sprawdź nasze 4 pomysły na prezent ze zdjęciem i przygotuj coś osobistego. 

Twórz więź, która przetrwa 

Jeśli należysz do pokolenia osób aktywnych zawodowo, z pewnością pamiętasz wakacyjne dni spędzane u dziadków. Babcia gotowała pyszne obiady, a dziadek opowiadał niezapomniane historie. Nawet teraz, w dorosłym życiu, możesz liczyć na ich wsparcie i cenne rady. Dziadkowie sprawiają, że zmartwienia i troski zdają się blednąć w momencie przekroczenia progu ich domu. Ta więź, która Was łączy, jest wyjątkowa i należy ją pielęgnować. 

Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie strzałem w dziesiątkę? Seniorzy to ludzie, którzy mają już swoje nawyki i przyzwyczajenia. Wystarczy uważnie obserwować ich codzienność, by zauważyć, że dziadek uwielbia po obiedzie wypić kubek dobrej herbaty, a babcia przed śniadaniem zażywa suplementy wspierające pracę serca. Zatroszcz się o ukochanych dziadków, przygotowując dedykowane prezenty. 

Podarunki ofiarowane z czułością 

Potrzeba tak niewiele, by wywołać wzruszenie na twarzach Twoich seniorów. Jeśli tylko dołożysz odrobinę starań, Twoje prezenty z pewnością spotkają się z miłym przyjęciem. Podziel się tym, co ma bezcenną wartość. Wspomnienia – bo o nich mowa – z czasem zanikają pod wpływem czasu, jednak uchwycone w kadrach stanowią trwały ślad w pamięci. Sprawdź, jak docenić dziadków, ofiarowując im niezapomniane chwile zapisane na zdjęciach. 

Prezenty DIY ze zdjęciem? Oryginalnie! 

Nic tak nie wzrusza dziadków, jak samodzielnie przygotowane podarunki. Pomyśl tylko, z jakim zapałem dzieci rysują laurki, by wręczyć je seniorom w dniu ich święta. Z okazji 21 i 22 stycznia możesz samodzielnie stworzyć kilka unikalnych upominków. Przygotowaliśmy ciekawe pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie wykonasz w zaciszu własnego domu. 

Kolaż ze zdjęciami czy stylowy portret wnuków w ozdobnej ramie to efektowne i niedrogie podarunki. Seniorzy docenią także zestaw odbitek przypiętych do sznureczka drewnianymi klamerkami. Puzzle ze zdjęcia? A może elegancki brelok z rodzinną fotografią? Uśmiech najstarszych gwarantowany! 

kalendarz ze zdjęciami dla dziadków

Stylowe prezenty dla babci i dziadka DIY 

Jeśli rękodzieło masz we krwi, możesz podjąć się wykonania poniższych prezentów, którymi podziękujesz dziadkom za otwarte serca. Wykonasz je samodzielnie od A do Z, lecz potrzeba Ci będzie cierpliwość i precyzja: 

  • pyszne ciasteczka 

Przez żołądek do serca! I choć nic nie może się równać z wypiekami Twojej babci, samodzielna próba cukiernicza na pewno spotka się z seniorską aprobatą. Przygotuj stos smakołyków, zapakuj w przezroczysty woreczek i przewiąż wstążką. Słodki upominek będzie świetnym dodatkiem do popołudniowej herbaty. 

  • ciepły koc 

Seniorzy mogą być aktywni i poświęcać sporo czasu spacerom w odległe zakątki miasta. Nawet takim zdarza się czasem marznąć, gdy za oknem sypnie śnieg. Z okazji styczniowego święta spraw dziadkom mięsisty koc w modne wzory, którym będą mogli otulić się wieczorem, oglądając ulubiony serial. Możesz go wypleść z wełny czesankowej, wspomagając się instrukcją na Youtube. Nie potrzebujesz do tego ani szydełka, ani drutów. Wystarczą... własne dłonie :) 

Sprawianie radość to piękne uczucie. Podziel się nim z babcią i dziadkiem, przygotowując wyjątkowe prezenty z okazji ich święta.