Znajdź stare zdjęcia swoich dziadków i zrób z nich historię ich życia w fotoksiążce!

W styczniu wszystkie babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto. Urocza seniorka z wyprzedzeniem planuje smaczne wypieki, a dziadek układa w głowie historię, którą tym razem uraczy stęsknione wnuki. Nie wypada pojawić się u dziadków z pustymi rękami! Szukasz pomysłu na oryginalny prezent? Podpowiadamy, co z pewnością wzruszy i zachwyci Twoich seniorów, wywołując mnóstwo wspomnień.

Wyjątkowy pomysł na prezent dla babci i dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonałe okazje do podziękowań. Za swoją obecność, wciągające opowiadania, domowe obiady czy zabawy, za którymi przepadają wszystkie dzieci. Dziadkowie uwielbiają uszczęśliwiać swoje wnuki, a co najważniejsze – kochają bezwarunkowo i chętnie przejmują opiekę nad najmłodszym pokoleniem. Należy im się za to wyjątkowy podarunek.

W tym roku postaw na mocny, wzruszający akcent. Nie wiesz, od czego zacząć? Odszukaj stare, rodzinne albumy ze zdjęciami i zobacz, jak piękną tworzą historię. Twoim oczom ukaże się plik fotografii, które obrazują zdumiewająco odległe czasy! Myślisz, że dziadkowie chcieliby odświeżyć swoje wspomnienia? Prezenty ze zdjęciem na Dzień Babci i Dziadka to znakomity pomysł.

Zamieszanie wokół zdjęć, czyli o co właściwie chodzi?

Na pewne sprawy zawsze warto spojrzeć z innej perspektywy. Jeżeli co roku wręczasz dziadkom tradycyjny zestaw w formie kwiatów i czekoladek, stajesz się przewidywalnym członkiem rodziny. Seniorzy z wdzięcznością przyjmują prezent, nawet jeśli jest powtarzalny i przestaje zaskakiwać. Dla nich najważniejszy jest czas spędzony w gronie najbliższych.

odbitki ze zdjec z dziadkami

Podaruj im to, co najcenniejsze – wspólne popołudnie przy kubku gorącej herbaty to najpiękniejszy podarunek. Tym razem jednak zaskocz swoich dziadków wzruszającym upominkiem. Od pewnego czasu rodzinne fotografie przechodzą branżowy renesans. Renowacja zdjęć jest coraz popularniejszą usługą, bo kolejne pokolenia chcą zachować jak najwięcej wspomnień z życia swoich dziadków. A gdyby tak zaskoczyć samych zainteresowanych wzruszającym prezentem?

Fotoksiążka ze starych zdjęć

Styczniowe święto babci i dziadka to idealny powód do odwiedzin ukochanych seniorów. Zanim przekroczysz próg ich mieszkania i poczujesz zapach ulubionego ciasta, przygotuj dziadkom wzruszający prezent. Fotoksiążka ze starych zdjęć będzie niespodziewanym upominkiem, który wywoła paletę pięknych emocji, a nawet łzy radości. Fotografie sprzed kilkudziesięciu lat dokumentują bogatą historię, ale trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie.

Jak przechowywać stare zdjęcia? Najlepiej w dedykowanych albumach, z dala od światła dziennego oraz słońca. Zdjęcia zachowają swoją trwałość, jeśli nie będą narażone na wilgoć, należy więc trzymać je w suchym miejscu. Fotografie z rodzinnych zbiorów są świetnym materiałem na fotoksiążkę – możesz zaprezentować wyjątkową fotorelację na jej kartach, a oryginalne kadry zachować w bezpiecznym miejscu.

 

rozkladowka fotoksiazki ze zdjeciami dziadkow

Elegancki fotoalbum dla babci i dziadka

Są historie, które trudno opowiedzieć słowami. Jeśli masz zdjęcia, które mają ogromną wartość dla Twoich bliskich, podaruj je w ponadczasowej i bardzo eleganckiej formie. Zaprojektuj personalizowany fotoalbum, w którym umieścisz najpiękniejsze kadry. Sztywne karty albumu stworzą idealną przestrzeń do opowiedzenia historii życia Twoich dziadków. Tak wzruszający prezent stanie się piękną rodzinną pamiątką, która poruszy każde serce.

Aby rozpocząć swój projekt, będziesz potrzebować zdjęć w cyfrowym formacie. Bez problemu przeskanujesz oryginały do komputera lub zrobisz zdjęcia dobrej jakości telefonem. A co w sytuacji, gdy papierowe kadry nie są już tak czytelne z uwagi na upływający czas? Tu przyda się retusz zdjęć. Możesz spróbować swoich sił w darmowych programach graficznych – niektóre świetnie sobie radzą z usuwaniem nieestetycznych załamań czy uzupełnianiem uszkodzonych fragmentów kadru.

Jeśli jednak nie wiesz, jak odnowić stare zdjęcia, przyda się profesjonalna pomoc. Renowacja zdjęć wcale nie musi być kosztowna! Porównaj cenniki lokalnych specjalistów i wybierz usługę, która wydaje się najkorzystniejsza.

Wyjątkowy kalendarz na prezent

Powyższe propozycje bez wątpienia sprawią, że serca babci i dziadka zabiją mocniej ze wzruszenia. Mamy dla Ciebie coś jeszcze! Prezent, którym dziadkowie będą mogli cieszyć się cały rok, oddając się radosnym wspomnieniom.

Kalendarz ze starych zdjęć jest nie tylko oryginalnym pomysłem na upominek. To także praktyczny podarunek, który świetnie wypełni pustą przestrzeń na jednej ze ścian. Zdecyduj się na fotokalendarz, który samodzielnie zapełnisz zdjęciami. W ofercie Pixbook znajdziesz kilka wariantów całorocznego terminarza z możliwością umieszczenia w nim bogatej serii zdjęć. Możesz dodać po jednym kadrze na każdy miesiąc lub zdecydować się na efektowne kolaże ze starych fotografii, które będą zdobić kolejne karty kalendarza.

fotokalendarz dla babci i dziadka

Fotoprezenty z miłym słowem

Fotoprodukty naszej marki możesz spersonalizować, tworząc osobiste upominki z dedykacją. Kalendarz, fotoalbum czy fotoksiążka mogą więc wzbogacić się o serię opisów, wyszukane cytaty czy słowa płynące z Twojego serca. Stare fotografie warto podpisać datą oraz miejscem, dobrym pomysłem jest też wyszczególnienie osób widocznych w kadrach. Dzięki temu pamięć o nich nie zginie, podobnie jak rodzinne wspomnienia. Trudno o piękniejszy prezent!

Historia życia na kartach fotoproduktu

Branża fotograficzna nieustannie się rozwija, oferując coraz to nowsze sposoby na zachowanie wspomnień. Dziś z łatwością zachowasz stare zdjęcia na kartach naszych fotoproduktów, przygotowując niebanalny prezent. Precyzyjnie zaplanuj swój projekt i wybierz zdjęcia, które mówią najwięcej. Czy da się opowiedzieć historię życia w kilkudziesięciu kadrach? Oczywiście!

Uzupełnij fotografie dopasowanym szablonem, dodaj tekst, a w razie potrzeby – subtelną grafikę. Proces twórczy nie jest skomplikowany, ale wymaga kreatywności. Już po chwili na Twoich oczach powstanie wyjątkowa fotorelacja, którą podarujesz swoim dziadkom jako zdumiewający prezent.