Zaprojektuj własny yearbook, czyli podsumowanie 2022 roku

Jak często wracasz myślami do wydarzeń sprzed kilku miesięcy? Na pewno przy aktualnej liście obowiązków nie masz ku temu zbyt wielu okazji. Tymczasem powrót do wspomnień może być bardzo motywujący. Przygotuj fotograficzne podsumowanie roku i zaplanuj swój yearbook, który będziesz przeglądać w dowolnej chwili.

jak zrobić własny yearbook

Czym jest yearbook? 

Pomysł na utrwalanie corocznych wspomnień zaczerpnięto prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie yearbook oznacza głównie kronikę szkolną z podsumowaniem danego rocznika. Dziś po wielu modyfikacjach można stworzyć własną księgę z ulubionymi zdjęciami nie tylko z roku szkolnego. Yearbook to popularny dziś rodzaj zapamiętywania najważniejszych wydarzeń. Stworzona ze wspomnień fotoksiążka to świetny sposób na wizualne utrwalenie sukcesów – coraz częściej pojawia się nie tylko w polskich szkołach i firmach, ale również i w prywatnych domach. 

Zrób osobiste podsumowanie roku 2022 

Marzy Ci się własny album z ulubionymi zdjęciami z zeszłego roku? Zaplanuj wyjątkową kolekcję wspomnień z szablonem Yearbook. To autorski projekt Pixbook, który znakomicie wyeksponuje zeszłoroczne wydarzenia z Twojego życia. Zbierz ulubione zdjęcia 2022 i stwórz z nich motywującą historię, która wywoła uśmiech na Twojej twarzy i natchnie do dalszych działań. 

Twój album ze zdjęciami z 2022 roku może mieć dowolny charakter. Możesz skupić się na swoich osiągnięciach, utrwalić wyjątkową sesję zdjęciową lub podkreślić pracowitość, a możesz równie dobrze ukazać rodzinne przygody w domowym otoczeniu lub na wspólnych wyjazdach. Bez względu na to, jaki motyw przewodni będzie Ci przyświecał, możesz ozdobić swoją fotorelację na wiele sposobów. Poznaj 6 pomysłów na podsumowanie roku w fotoksiążce i daj się zainspirować. 

jak zrobić własny yearbook

Fotograficzne podsumowanie roku – czy to ważne? 

Wielu jest ludzi, którzy nieustannie prą do przodu, nie zważając na wydarzenia, które już miały miejsce. Jeśli należysz do osób, które lubią analizować i bazować na tym, co było wcześniej, fotoksiążka podsumowująca rok pozwoli Ci spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy. 

Fotografie to wspomnienia w wizualnym wydaniu, które przypominają znacznie więcej niż tylko obrazy, które masz w głowie. Czasem drobny szczegół widoczny na zdjęciu może okazać się zapalnikiem do działania. To główny powód, dla którego warto zaprojektować własny yearbook. Spersonalizowany, pełen osobistych przeżyć album pozwoli Ci odetchnąć od codziennych obowiązków i zatopić się w przyjemnych myślach z najbliższymi. 

Jak zaprojektować własny yearbook? 

Fotoksiążkę zawierającą prywatną galerię zdjęć możesz stworzyć w formie cyfrowej, a następnie zlecić do realizacji. W takim przypadku nie obowiązują Cię przezroczyste kieszonki w jednolitym rozmiarze – każde ze zdjęć może mieć inny format, a poszczególne strony albumu z łatwością zmodyfikujesz. Dzięki temu fotoksiążka ze zdjęciami z ostatniego roku będzie wyjątkowym i jedynym egzemplarzem. Brzmi ekskluzywnie? Właśnie tak ma być! W dodatku za całkiem przystępną cenę :) 

Przygotuj zdjęcia i umieść je na poszczególnych stronach albumu. Możesz je ozdobić, korzystając z obszernej galerii klipartów, ramek czy masek, które znajdziesz w kreatorze online. Czy wiesz, że w albumie możesz umieścić także tekst? Podpisuj swoje zdjęcia, nadawaj im daty i miejsca wykonania kadrów, a zapewnisz sobie niezapomnianą pamiątkę na lata i garść pięknych wspomnień. 

jak zrobić własny yearbook

Jak podpisywać zdjęcia? 

Słowa-klucze, oznaczenie daty i miejsca, a może jakieś cytaty, nawiązujące do fotografii – istnieje mnóstwo sposobów na to, by nadać swojej fotoksiążce personalnego charakteru. Nie ograniczaj się do tradycyjnych rozwiązań, posłuchaj, co dyktuje Ci serce i zaprojektuj album zgodnie z własną kreatywnością. 

Nie musisz podpisywać każdego zdjęcia. Wystarczy inspirujący cytat co kilka stron czy oznaczenie osób z imienia i nazwiska. Jeśli lubisz wdawać się w szczegóły, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamieścić obszerny opis zdjęcia, które ma dla Ciebie największe znaczenie. Wszystko, co zrobisz, pozostanie w Twoich wspomnieniach – a te warto pielęgnować na wiele sposobów. 

Yearbook jako pamiątka dla przyszłych pokoleń 

Fotograficzne podsumowanie roku może stać się piękną, rodzinną tradycją. Regularnie twórz z rodziną kronikę wspomnień z wydarzeń, które najbardziej utkwiły w głowach z zeszłego roku. Za kilkanaście lat uzbiera się z tego pokaźna kolekcja, która wręcz będzie zapraszać do ożywiania wspomnień przy kubku dobrej herbaty. 

Yearbook to nie tylko świetna pamiątka rodzinna. To również przemyślany i wzruszający prezent dla kogoś z bliskiego kręgu. Możesz podarować fotoksiążkę ukochanej babci, mamie lub przyjaciółce nie tylko w dniu urodzin czy na święta, ale i bez okazji, tak zwyczajnie, od serca. 

jak zrobić własny yearbook

Ciesz się wspomnieniami 

Samodzielnie zaprojektowana fotoksiążka będzie znakomitym nośnikiem cennych wspomnień. Nie pozwól, by wydarzenia, które zmotywowały Cię do podążania drogą sukcesu, szybko przepadły wyparte przez codzienność. Utrwal zestaw wartościowych kadrów i zyskaj zapisane chwile w pięknej oprawie.