6 pomysłów na podsumowanie roku w fotoksiążce

To był fajny rok! Szkoda, że za kilka dni będziemy patrzeć na niego z sentymentem, a jednocześnie pełni radości witać nowy, 2022 rok. Ostatnie 12 miesięcy było pełne przygód i ciekawych doznań. Masz co wspominać? Nie pozwól, by najlepsze momenty Twojego życia uciekły w zapomnienie. Wykonaj podsumowanie roku w osobistej fotoksiążce.

Yearbook ze zdjęciami – świetna pamiątka na lata

Yearbook, czyli książka podsumowująca cały rok w zdjęciach, to bardzo popularna forma utrwalania najważniejszych wydarzeń. Szczególnie upodobali ją sobie Amerykanie, gdzie takie roczne kroniki podsumowują rok szkolny w podstawówce lub liceum. Jest tam miejsce na wypowiedzi osób ze zdjęć, wspólne sukcesy czy śmieszne fotki.

Na taką pamiątkę coraz częściej decydują się polskie rodziny, które tworząc własną księgę z ostatnich 12 miesięcy, podkreślają chwile, jakie miały w ich życiu największe znaczenie. Powrót do wspomnień jest bardzo przyjemny, zwłaszcza po latach, gdy dorośli już ludzie z błyskiem w oku zawzięcie komentują sytuacje ze zdjęć. Chcesz utrwalić rodzinne kadry w fotoksiążce? Podpowiemy Ci, jak zrobić podsumowanie roku.

podsumowanie roku w albumie

Posegreguj zdjęcia

W naszych fotoksiążkach masz nieograniczoną przestrzeń dla swoich wspomnień – maksymalna liczba stron to 160. Oznacza to, że zawartość Twojego projektu może zawierać setki zdjęć podsumowujących ostatni rok.

Dobrze wiesz, że każda uroczystość to dziesiątki fotek pstrykniętych z podobnej perspektywy. Lepiej, by w albumie znalazło się 15 różnych kadrów niż 40 podobnych, prawda? Posegreguj swoje zdjęcia, tworząc na dysku komputera foldery. Możesz pogrupować je miesiącami, zwłaszcza gdy chcesz zaprojektować swoją fotoksiążkę z podziałem na 12 rozdziałów.

Wrzuć do każdego folderu fotki, które chcesz umieścić w swoim osobistym albumie. Kolejnego dnia przejrzyj ponownie zawartość, usuwając zdjęcia, które wyglądają podobnie. Powtarzaj tę czynność do momentu, aż uznasz, że ostatecznie udało Ci się zebrać zdjęcia, które powinny znaleźć się na kartach fotoksiążki.

Zaangażuj rodzinę

Niech też będą autorami dzieła, które właśnie powstaje! Pokaż najbliższym zdjęcia, które pojawią się w projekcie i poproś o opinię. Weź pod uwagę trafne spostrzeżenia i uwzględnij wszelkie prośby. Może nastoletnia córka nie chce być zapamiętana w spodniach, za którymi nie przepada, a maż zrobił na jednym z kadrów nietęgą minę. A może ktoś trafnie zauważy, że nie ma Cię na większości fotek i trzeba to jak najszybciej zmienić?

Każda uwaga może być cenna. Dzięki wspólnej pracy stworzycie osobiste podsumowanie roku w fotoksiążce, do której chętnie będziecie wracać przy każdej okazji.

Użyj szablonu

Dzięki naszym autorskim szablonom Twoja fotoksiążka 2021 nabierze wyjątkowego charakteru. Każdy z nich jest niczym kolorowy szkic, który uzupełnisz wartościowymi wspomnieniami. Sprawdź nasze propozycje, tworząc podsumowanie mijającego roku. Może przypadnie Ci do gustu jeden z naszych szablonów dedykowanych tej okazji.

Sprawdź szablon Z całego roku, gdzie ułożysz wybrane zdjęcia chronologicznie. Fotoksiążka będzie podzielona na 12 miesięcy, a w każdym z nich jest miejsce na wyjątkowe wydarzenia. Urodziny, ślub czy ukończenie szkoły to okazje szczególnie sprzyjające fotografowaniu.

Jeśli chcesz bardziej przejrzystej formy, zapoznaj się z szablonem Podsumowanie roku. Kolejne miesiące są wyraźnie od siebie oddzielone. To idealna propozycja dla osób lubiących porządek – również we wspomnieniach.

Tym, którzy dużo czasu spędzają na poznawaniu świata, poleca się szablon Rok w podróży. Twoja kronika roczna nabierze osobistych rysów nie tylko dzięki fotkom z szalonych wypraw, ale i dzięki dodatkom, które samodzielnie umieścisz na każdej ze stron.

Podkreśl specjalne okazje

Tak jak wspominaliśmy wyżej – wakacje, urodziny czy szkolne pokazy to wydarzenia, podczas których powstaje najwięcej zdjęć. W Twojej fotoksiążce roku 2021 nie może ich zabraknąć! Z pewnością zajmą nieco więcej miejsca niż pozostałe kadry. Utwórz z nich ciekawy układ i dodaj ozdobniki (znajdziesz je w naszym kreatorze online). Te najbardziej zachwycające fotki rozciągnij na całą stronę. Będzie co wspominać! Nie zapomnij dodać znaczników lub krótkich opisów przy każdym ze zdjęć. Doskonale odświeżą pamięć po latach.

Nasz rada: przejrzyj media społecznościowe w poszukiwaniu fotek z udziałem Twoich najbliższych. Być może znajdą się tam wyjątkowe zdjęcia, które z różnych powodów umknęły wcześniej Twoim oczom.

Zadbaj o szczegóły

Fotoksiążka na zakończenie roku pełna jest cudownych wspomnień. Chcesz sprawić, by była osobistą rodzinną pamiątką? Stwórz krótki opis najważniejszych wydarzeń, dołącz cytaty wypowiedziane przez osoby widoczne na zdjęciach, dodaj miejsce lub czas uchwycenia kadru. Dzięki temu każdy, kto będzie przeglądał rodzinny yearbook będzie miał pojęcie, co działo się w ostatnich miesiącach.

Prywatna lista TOP 10

Ostatnią stronę swojej fotoksiążki przeznacz na podsumowanie roku w zwięzłych punktach. Zrób listę TOP 10 najciekawszych wydarzeń, śmiesznych momentów lub rzeczy, które miały wyjątkowe znaczenie dla całej rodziny. Może było to przygarnięcie zwierzaka, pierwsze kroczki uroczego malucha lub taneczna solówka, o którą mocno zabiegała Twoja córka w szkolnym przedstawieniu. Dzięki temu dokonasz podsumowania roku w kilku słowach.

Osobista kronika roczna ze zdjęciami

Widzisz, jak wiele działo się w ciągu ostatniego roku? Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, ilu rzeczy udało się dokonać, dopóki nie zagłębimy się w zawartość galerii w smartfonie lub czytnika pamięci aparatu.

Wyjątkowe wydarzenia czy prywatne osiągnięcia wspomina się bardzo mile. Mają one nadzwyczajną moc do przywoływania pięknych chwil, a jednocześnie bywają niezwykle motywujące. Zdjęcia ukazują ile można osiągnąć wytrwałą pracą i bywają doskonałym przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Co zobaczysz, przeglądając własną fotoksiążkę? Przede wszystkim uśmiechnięte i szczęśliwe twarze. Taki obraz zdecydowanie warto utrwalić i cieszyć się nim przy każdej okazji.