Sesja ślubna - o czym pamiętać i jak się do niej przygotować?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Pamiętasz, jak będąc małą dziewczynką marzyłaś o byciu księżniczką? W końcu Twoje marzenie się ziści. Bierzesz ślub i odegrasz w tym dniu jedną z głównych ról.

Skoro przypadła Ci w udziale główna rola - to musisz się do niej odpowiednio przygotować. W szczególności, gdy czeka Cię sesja ślubna. Profesjonalne zdjęcia prosto od fotografa cieszą się dużą popularnością wśród młodych osób. Nastała swego rodzaju moda na uwiecznianie wspomnień. Ślub jest ku temu doskonałą okazją. Pomijając zdjęcia typowe, czyli z kościoła i wesela, ważna jest sesja plenerowa, w której wystąpisz Ty i Twoja druga połowa.

sesja_slubna_2

Jak przygotować się do zdjęć w plenerze? Poniżej kilka wskazówek.

 

1. Wybierzcie fotografa

Każdy fotograf ma swój styl, który wyróżnia go od innych. Fotografia ślubna do łatwych nie należy, dlatego przed wyborem konkretnej osoby zastanówcie się, jakich zdjęć oczekujecie oraz w jakim stylu mają zostać zrobione. Warto wcześniej zajrzeć na stronę internetową fotografa i przejrzeć wykonane przez niego sesje.

2. Nakreślcie swój pomysł

Jesteście po wyborze fotografa. Czas na omówienie Waszych pomysłów na sesję. Doświadczony fotograf z pewnością zaproponuje coś od siebie. Będzie starał się Was trochę poznać. Wszystko po to, aby sesja odbyła się w sposób jak najbardziej naturalny, bez zbędnych niespodzianek i prób nakłaniania drugiej strony do czegoś, co nie jest mile widziane. Przedyskutujcie wspólnie Wasze propozycje, nie bójcie się zadawać pytań i nakreślać własnej wizji na całą sesję.

3. Ustalcie miejsce, czas i plan awaryjny

Dobry fotograf będzie miał w zanadrzu kilka propozycji miejsc, w których Wasza sesja mogłaby się odbyć. Nie znaczy to wcale, że Wam je narzuci. Popytajcie znajomych, sami zastanówcie się nad ciekawymi miejscami, które wywołują w Was przyjemne uczucia. Może jest miejsce, które darzycie szczególnym sentymentem?

4. Przygotujcie dodatki

Czasem niewielkich rozmiarów rekwizyt, np. folkowa chusta w kwiaty, wianek ze świeżych kwiatów czy kolorowe balony mogą zrobić swoje. Tego typu dodatki nadadzą zdjęciom odpowiedni klimat, charakter i niepowtarzalność.

5. Współpraca też jest ważna

Pozowanie do zdjęć do łatwych czynności nie należy, ale nie warto się zrażać. Fotografowie zazwyczaj mają przygotowane różne sposoby i konfiguracje ułożenia ciała. W końcu nie jedną taką sesję mają już za sobą. :)

6. Uśmiech i jeszcze raz uśmiech

Nie spinajcie się. Szkoda na to Waszych nerwów. Nie udawajcie kogoś, kim nie jesteście. Bądźcie po prostu sobą. Jeśli macie ochotę uśmiechać się od ucha do ucha to róbcie to. Nie ograniczajcie się. W końcu zdjęcia mają być Waszą pamiątką na lata. Trzeba mieć na starość, co wspominać! :)

7. Przerwa

Czas trwania sesji ślubnej to zazwyczaj około 2,5 h. To sporo czasu patrząc na to, że ciągle musicie przybierać jakieś pozy i produkować się przed aparatem. Zróbcie sobie krótką przerwę wspólnie oglądając zdjęcia na ekranie aparatu, czy zwyczajnie biorąc łyk wody - pobudzi to Waszą kreatywność, a także pozwoli fotografowi na zebranie myśli i chwilę oddechu.

sesja_slubna_3

sesja_slubna_4

***

O czym warto jeszcze pamiętać? Kompletu zdjęć z sesji od ręki nie dostaniecie. Wasz fotograf z kilkuset zrobionych będzie musiał wybrać te najlepsze kadry, by następnie obrobić je w programie graficznym. Uwierzcie mi - to do łatwych zadań nie należy.

W każdym razie, jak już otrzymacie zdjęcia to będziecie mogli sami zaprojektować pamiątkę ze swojego ślubu. Jeśli szukacie idealnej oprawy do Waszych ślubnych zdjęć to na stronie pixbook.pl znajdziecie intuicyjny kreator do samodzielnego projektowania fotoksiążki i fotoalbumu ślubnego.

Chcesz wiedzieć czym różni się fotoksiążka od fotoalbumu? > KLIKNIJ <

fotoksiazka_slubna

Justyna, pixbook