Fotoksiążka a Fotoalbum - czym się od siebie właściwie różnią?

Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubów i komunii, a co za tym idzie – i u nas praca wre :-) W ferworze produkowania, pakowania i wysyłania kolejnych paczek zauważyliśmy, iż wielu klientów pyta nas, czym się różni Fotoksiążka od Fotoalbumu. 

Szczególnie interesuje ich to, skąd ta różnica w cenie. Postanowiliśmy więc zebrać w przejrzystej i przyjaznej formie najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma fotoproduktami, mając szczególnie na uwadze, jak wielu klientów, po zamówieniu Fotoalbumu Premium jest pozytywnie zaskoczonych jego ekskluzywnym wykończeniem oraz niemożliwą do osiągnięcia przy druku Fotoksiążki, głębią i nasyceniem kolorów na zdjęciach…

Patrząc na ich zadowolenie i kolejne rekomendacje, chcielibyśmy przekonać Was, że dla szukających wyjątkowej pamiątki ze ślubu, chrztu, komunii czy innej doniosłej uroczystości - Fotoalbum jest wprost idealny :-)

 

FOTOKSIĄŻKA

FOTOALBUM

OKŁADKA

Standardowa okładka naszej fotoksiążki to błyszczący, elegancki laminat. W koszyku, ale już za dodatkową opłatą, możecie ją uszlachetnić, wybierając laminat matowy oraz gąbkę.

Okładka fotoalbumu to twarda oprawa, uszlachetniona już w standardzie matowym laminatem oraz gąbką, co daje rewelacyjny i bardzo ekskluzywny efekt, zarówno dla oka, jak i w dotyku. Okładka wewnętrzna wykonana jest w uniwersalnym czarnym kolorze.

SPOSÓB OTWIERANIA

Mówiąc o łączeniu stron, w przypadku fotoksiążki stosowane są rozwiązania takie same, jak w tradycyjnych książkach :-) Miękkie karty są łączone przy grzbiecie: nie da się ich rozłożyć na płasko. Oczywiście można umieścić na całej rozkładówce jedno, duże zdjęcie, ale mała część projektu będzie jednak niewidoczna, gdyż fragment wydruku schowa się w miejscu łączenia stron.

Grube, sztywne rozkładówki fotoalbumu wykonywane są jako całość – obie strony powstają z jednego arkusza. A odpowiednia technologia zgrzewania kartek umożliwia otwieranie "na płasko" i ułatwia oglądanie :-) Dzięki temu możesz zamieścić w albumie zdjęcie na całą szerokość obu stron! To idealne rozwiązanie również dla zdjęć panoramicznych.

TECHNIKA POWSTAWANIA OBRAZU

Fotoksiążka wykonywana jest w tańszej i bardzo szybkiej technice druku cyfrowego.

 

Fotoalbum jest naświetlany na światłoczułym papierze srebrowym - w ten sam sposób wykonuje się odbitki fotograficzne. Naświetlanie jest techniką, która pozwala otrzymać wyższą jakość obrazu niż druk cyfrowy. Jednym słowem, zdjęcia są żywe, kolory soczyste, a efekt spektakularny!

PAPIER

 

Fotoksiążka drukowana jest na kredowym papierze o gramaturze 200 g/m2 i może liczyć 28-160 stron zadrukowanych obustronnie. W standardzie oferujemy wydruk błyszczący. 

Fotoalbum naświetlany jest na papierze fotograficznym o gramaturze aż 800 g/m2! Jego strony są sztywne, bardzo odporne - wytrzymają bardzo wiele lat w idealnym, nienaruszonym stanie, nawet pomimo codziennego przeglądania:-) Fotoalbum może liczyć 20-40 stron.

 

Czy różnice pomiędzy fotoksiążką a fotoalbumem są już dla Was jasne? Mamy nadzieję, że tak :-)

Słowem podsumowania, jeśli szukacie idealnej pamiątki z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu - komunii, chrztu czy ślubu - fotoalbum jest tu naszym faworytem :-) To bardzo trwały, wytrzymały, a jednocześnie ekskluzywnie wykończony produkt, drukowany na najwyższej jakości grubym papierze fotograficznym. Zachęcamy gorąco tych klientów, którzy w swoich domach nie posiadają jeszcze fotoalbumu do jego wypróbowania. Z czystym sercem polecamy i gwarantujemy, że będziecie zachwyceni! :-)

Udanego projektowania!