Prezent na walentynki – podaruj to, co ulotne, czyli WSPOMNIENIA!

Walentynki są świętem szczególnie upodobanym przez pary. Tego dnia można obdarować się wyjątkowymi prezentami i spędzić wspólnie czas z dala od telefonu czy służbowych obowiązków. Szukasz pomysłu na wzruszający prezent na walentynki? Jest na wyciągnięcie ręki. A właściwie – na kliknięcie myszką :) 

prezent na walentynki dla niej

Mało romantyczna historia 

Tradycja świętowania miłości ma setki lat, jednak jej początki niewiele miały wspólnego dzisiejszymi obchodami. Legenda głosi, że rzymski cesarz Klaudiusz II Gocki zakazał mężczyznom składania przysięgi małżeńskiej wybrankom swojego życia, z nadzieją na zwiększenie liczebności żołnierzy gotowych wyruszać na wojny. W akcie buntu małżeństwa zakładano potajemnie, a osobą udzielającą ślubów był Walenty. Biskup został schwytany i stracony, a jedyny ślad, który po sobie pozostawił, widoczny jest w ówczesnej nazwie święta zakochanych. 

Kiedy są walentynki? Dzień ten na całym świecie obchodzony jest w dniu 14 lutego. Warto wiedzieć, że w wielu krajach panują odmienne zwyczaje związane z tym wyjątkowym świętem. W Japonii przyjęło się, że to kobiety rozpieszczają swoich mężczyzn, obdarowując ich podarunkami. W Brazylii z kolei wierzy się w moc wróżb – tamtejsze zwyczaje przypominają nieco polskie andrzejki. We Włoszech natomiast dzień ten spędza się na modlitwie dziękczynnej za znalezioną miłość. 

Walentynki po polsku 

Nasze rodzime zwyczaje opierają się głównie na wymianie podarunków i wspólnym spędzaniu wieczoru na romantycznej kolacji. Zmartwieniem, które najbardziej spędza sen z powiek zakochanych, jest idealny prezent na walentynki dla żony lub męża. Co podarować drugiej połowie, aby wyrazić moc swoich uczuć? 

Zakochani żyją w innym wymiarze – dla nich czas upływa zupełnie inaczej ;) Nie zmienia to faktu, że nawet to, co najpiękniejsze, po pewnym czasie stanie się wspomnieniem. Chcesz zatrzymać ulotne chwile? Podaruj drugiej połowie fotoksiążkę

prezent na walentynki dla niego

Wyjątkowy prezent jako gest serca 

Kobiety są z reguły bardziej wrażliwe, więc jeśli zastanawiasz się, jaki prezent podarować na walentynki dla swojej dziewczyny, fotoksiążka LUX z zabawnym, a jednocześnie miłosnym szablonem będzie strzałem w dziesiątkę. Taki prezent pomoże Ci wyrazić niezliczoną ilość uczuć, od zachwytu aż po nieprzepartą miłość względem swojej wybranki. 

Fotoksiążka pełna uroczych zdjęć będzie pięknym gestem utrwalającym Twoje uczucia. Kolejne strony albumu możesz wzbogacać naklejkami, dodawać ramki oraz własny tekst, tworząc niepowtarzalne dzieło dla drugiej połowy. Możesz wykorzystać miłosne cytaty, aforyzmy czy po prostu oznaczyć zdjęcia datami, które najbardziej utkwiły Ci w sercu. 

książka na walentynki

Jaki jest najlepszy prezent na walentynki dla chłopaka? 

Mężczyźni nie lubią za bardzo okazywać swoich uczuć. Albo inaczej – nie mają zwyczaju okazywać ich wprost. Jeśli Twoje słowne wyznania wprawiają go w zakłopotanie, podaruj coś, co wyrazi Twoje uczucia za Ciebie. Co się sprawdzi najlepiej jako prezent na walentynki dla męża lub chłopaka? Postaw na wspomnienia utrwalone w kadrze, lecz w prostej i skromnej wersji. 

Walentynki to świetna okazja do tego, by pokazać drugiej osobie, że jest częstym obiektem Twoich myśli. Jeśli troszczysz się o swojego partnera, podaruj mu fotoksiążkę ze zdjęciami i fajnymi opisami bądź fotoobraz, który powiesi sobie na jednej ze ścian swojego męskiego królestwa. Taki akcent ożywi wnętrze, którego aranżacja jednoznacznie wskazuje na zamieszkiwanie przez faceta ;) 

książka dla niego

Siła, która porusza serce 

Prezenty ze zdjęciem skrywają w sobie wielką moc. Można wręcz o nich powiedzieć, że są „na dobre i na złe”. W każdym związku zdarzają się słabsze chwile, po których ma się ochotę trzasnąć drzwiami i otworzyć kolejne – do nowego świata. 

Wspomnienia utrwalone w formie zdjęć będą przypominać, że miłość jest ponad wszystkim. Przeglądając pamiątkowe kadry, nawet nie zauważysz, gdy na Twojej twarzy pojawi się uśmiech, a serce, zamiast złości, ściśnie tęsknota. Na tym właśnie polega miłość! To uczucie, które warto celebrować raz w roku w absolutnie wyjątkowy sposób. 

pomysł na walentynki