Postanowienia noworoczne – udokumentuj te, które już zrealizowałeś!

Tworzenie noworocznych postanowień stało się niemal tradycją. Końcówka roku sprzyja podsumowaniom, dlatego o wiele łatwiej jest stworzyć listę planów, patrząc na swoje dokonania z perspektywy minionych 12 miesięcy. Ile celów udało Ci się zrealizować? Udokumentuje je w formie, która zmotywuje do dalszych działań.

Warto mieć plany!

Wejście w nowy rok można kojarzyć z czystą kartą. Taką, którą należy zapełnić własnymi marzeniami i przystąpić do ich spełniania. Przecież tego właśnie życzy się o północy w Sylwestra, prawda?

Warto mieć plany do realizacji – zarówno te mniejsze, jak i większe. Pomagają lepiej odnaleźć się w rzeczywistości, podnieść kwalifikacje, stać się kimś lepszym. Nawet specjaliści są zdania, że to właśnie życiowe cele dodają wiatru w żagle. Jeśli każdego ranka budzisz się z poczuciem misji do spełnienia, masz powód, by podnieść się z łóżka.

Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Nowy rok jest świetną okazją do wprowadzenia dobrych nawyków. Spośród tysięcy postanowień można wyłonić te, które się powtarzają. Najczęstsze postanowienia noworoczne? Schudnąć, zadbać o zdrowie i finanse, znaleźć lepszą pracę. To bardzo ogólne stwierdzenia, ale każdy z pewnością znajdzie w nich cząstkę siebie.

Teraz jest najlepszy moment, by rozpocząć naukę nowego języka, zapisać się na wymarzony kurs czy zacząć planować daleką wycieczkę. Niektórzy obiecują sobie, by czytać więcej książek, zacząć ćwiczyć, rzucić palenie. Inni próbują lepiej organizować swoje obowiązki czy poprawić relacje z bliskimi. Równie często spotyka się stwierdzenia, aby zacząć żyć pełnią życia lub być bardziej EKO.

Czego udało Ci się dokonać?

Końcówka roku to także pora na refleksje. Ostatnie dni grudnia warto poświęcić na przemyślenia, by podsumować swoje dotychczasowe dokonania. Zazwyczaj osiągnięcia są w jakiś sposób dokumentowane. Teraz każdy może zrobić sobie selfie potwierdzające sukces w jakiejś dziedzinie. Udało Ci się spełnić zeszłoroczne postanowienia? Pora zapamiętać je na dłużej!

 

odbitki ze zdjec z wakacji

Wystarczy poświęcić kilka chwil, by wyeksponować najważniejsze osiągnięcia. Postaw na wywoływanie zdjęć online i zamów odbitki 10×15, które będą Ci przypominać o tym, jak wytrwale dążyłeś do celu. Gotowe kadry możesz powiesić na ścianie, a każdego dnia będą nakręcać Cię do działania. Masz więcej fotek? Wywołaj je i kup trwały album na zdjęcia, który zachowa Twoje wspomnienia na dłużej.

Wolisz podsumować swoje osiągnięcia w inny sposób? Wykorzystaj zdjęcia i zrób z nich fotoksiążkę mini. Podręczny zestaw kadrów możesz mieć zawsze przy sobie – ten nie zabierze zbyt wiele miejsca w Twojej szufladzie.

Podsumuj osiągnięcia w fotoksiążce

Coraz więcej mówi się obecnie o rozwoju osobistym. Specjaliści wciąż podkreślają, jak ważne jest robienie czegoś dobrego dla siebie, nieustannie namawiając do serwowania sobie kolejnych porcji przyjemności. Okazuje się, że dotychczasowe osiągnięcia są znakomitym czynnikiem motywującym do podjęcia kolejnych życiowych kroków.

Jak nagrodzić się za spełnione postanowienia? Zaprojektuj fotoksiążkę, w której znajdą się najlepsze kadry z 2023. Może chcesz udokumentować w wyjątkowej formie egzotyczną podróż czy duży zawodowy sukces? Wybierz dedykowany szablon i zapełnij go kadrami z dobrą energią. Zadbaj o to, by zdjęcia przywoływały wyłącznie dobre wspomnienia, sprecyzuj dominujące kolory (najlepiej ulubione!), dodaj przemyślany tekst. Osobista fotorelacja będzie Ci towarzyszyć w najbliższych miesiącach, skutecznie dodając sił do realizacji marzeń.

 

rozkladowka fotoksiazki podsumowujacej podroz

Jak spełnić postanowienia noworoczne?

Obszerna lista celów może już na starcie zniechęcić do ich spełniania. Jak wytrwać w postanowieniu noworocznym? Przede wszystkim – rozsądnie! Nie narzucaj sobie zbyt wielu obowiązków z pierwszym dniem stycznia. Sprawdź, które z postanowień chcesz zacząć realizować od razu, a które mogą poczekać. Czytanie większej liczby książek dla własnej przyjemności może chwilę zaczekać, jeśli właśnie rozpoczynasz kurs, który pomoże Ci osiągnąć zawodowy awans.

Udowodniono, że zbyt restrykcyjne przestrzeganie swoich postanowień prowadzi nie tylko do frustracji, ale i szybkiego porzucenia planów. Tego nie chcemy, prawda? Jeśli planujesz zadbać o swoje zdrowie, nie odstawiaj z dnia na dzień ulubionej czekolady, zastępując ją talerzem sałatki. Chcesz więcej ćwiczyć? Nie zapisuj się na wszystkie możliwe zajęcia w osiedlowym klubie. Wybierz trening, który będzie Cię satysfakcjonować – wcale nie musisz przerzucać ciężarów na siłowni, jeśli najbardziej na świecie uwielbiasz tańczyć. Znajdź swoją drogę i daj się poprowadzić we właściwym kierunku.

Być może pomocny będzie jeden z naszych wpisów: jak dotrzymać postanowienia noworoczne. Niech będzie dla Ciebie źródłem inspiracji!

Nagradzaj się za drobne postępy

Na drodze do realizacji swoich celów bardzo ważne jest, by dostrzegać swoje postępy. Nawet te najmniejsze. Dzięki temu wiesz, że nie stoisz w miejscu i drobnymi krokami zbliżasz się do osiągnięcia sukcesu. Czy w takich sytuacjach warto się nagradzać? To jest nawet wskazane :) Mała przyjemność za spory wysiłek niech będzie drobnym zwycięstwem.

Nagroda nie musi być ściśle związana z celem. Możesz udać się z kimś bliskim do kawiarni na pyszny deser, spędzić czas na plotkowaniu. To pozwoli Ci nieco odetchnąć, by za chwilę ponownie zakasać rękawy i przystąpić do dalszej pracy.

dziewczyna podrzucajaca jesienne liscie

Utrwalaj chwile sukcesu

Zdjęcia są skutecznym motywatorem do działań. Pamiętaj, by utrwalać swoje zwycięstwa, aby w chwilach zwątpienia przywrócić emocje, które zawładnęły Tobą w szczytowych momentach. Czasem trudno dokładnie nazwać uczucia, które szaleją wewnątrz, gdy osiągasz sukces. Zdjęcia doskonale odzwierciedlą to, co działo się wtedy w Twoim sercu. Radość w oczach, szeroki uśmiech – wystarczy raz zerknąć w kadr, by na nowo zapalić się do działania.

Jesteś gotowy, by stawić czoła tegorocznym wyzwaniom? Niech nie opuszcza Cię odwaga i upór w dążeniu po swoje – i niech obok zawsze znajdzie się ktoś, kto utrwali kluczowy moment, byś wciąż miał ochotę sięgać po więcej.