Najpiękniejsze cytaty o mamie

Mama jest kobietą, która dała życie. Wychowywała z ogromnym poświęceniem, pilnując, by niczego Ci nie zabrakło. Po latach wyrzeczeń, zmartwień i chwil wzruszenia, możesz podziękować jej za wszystko, co robiła dla Ciebie od chwili narodzin. Z okazji Dnia Matki spraw jej wyjątkowy prezent, w którym znajdą się najpiękniejsze cytaty o mamie.

cytaty dla mamy

Podarunek z głębi duszy

W Dniu Mamy podaruj jej coś, czego się nie spodziewa. Samodzielnie zrealizowany projekt w formie fotoksiążki będzie dla niej totalnym zaskoczeniem! Jak wskazuje na to sama nazwa, fotoksiążka powinna opowiadać jakąś historię. Stwórz wyjątkową opowieść o tym, co Was łączy, zbliża, porusza. Masz zdjęcia, które dokumentują wspólne wydarzenia? Użyj ich do stworzenia dzieła, którym wzruszysz swoją rodzicielkę.

Cytaty z okazji Dnia Matki – idealne do fotoksiążki

Fotoksiążka pełna pięknych zdjęć sama w sobie będzie niepowtarzalną opowieścią. Mamy jednak pomysł, aby nieco urozmaicić wizualną treść niebanalnym tekstem. Projektując swoją fotoksiążkę, wpleć między kadry cytaty dla mamy, a zobaczysz w jej oczach głębokie wzruszenie. Chcesz idealnie dopasować treść do zdjęć? Oto kilka naszych propozycji:

•    „Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę” – to nieco znany cytat, który idealnie nadaje się na stronę tytułową Twojej fotoksiążki. Ostatnio równie chętnie wykorzystywany jako nadruk na kubkach oraz koszulkach.
•    „Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna” – te słowa wypowiedział Paulo Coelho, trafnie obrazując pragnienia każdego dziecka. Cytat doskonały na przykład pod zdjęcie ze szkolnego przedstawienia.
•    „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska” – nikt tak celnie nie potrafi ubrać w słowa matczynej miłości, jak Ignacy Kraszewski. W tym cytacie jest 100% szczerości!

książka dla mamy

Cytaty na Dzień Matki, które wzruszą do łez

Oczywiście nie chodzi o to, by doprowadzić rodzicielkę do stanu emocjonalnego rozdygotania. Po głowie chodzą nam aforyzmy, które wzbudzą najcudowniejsze wspomnienia związane z macierzyństwem. Tutaj jedynymi łzami, na które możecie sobie pozwolić, są łzy radości :) Co powiesz na poniższe propozycje?

•    „To jednak jest cudne, że mama przytuli i troski znikają” – Monika Szwaja, nieżyjąca już autorka doskonałych powieści, jest mistrzynią zgrabnych podsumowań. Powyższy cytat jest uniwersalny nie tylko na Dzień Mamy.
•    „Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie” – ach, ile w tym prawdy! Z pewnością nie raz udało Ci się doświadczyć właśnie takiej sytuacji. I to niekoniecznie jako dziecko.
•    „Ojciec jest głową rodziny, a matka jej sercem” – jeśli się z tym zgadzasz, śmiało zastosuj ten cytat w swojej fotoksiążce.

Świętowanie z Mamą

Matka jest najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka. To kobieta odpowiedzialna za cud narodzin, która bierze na siebie trud wychowania od momentu poczęcia. Wiesz, że Dzień Mamy jest obchodzony na świecie o różnych porach roku? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego święta, zajrzyj na nasz blog, gdzie znajduje się wpis pod tytułem Dzień Matki – spraw przyjemność najdroższej Ci osobie.

prezent na Dzień Mamy

Fotoksiążka pełna własnych przemyśleń

Już na etapie tworzenia fotoksiążki dla swojej mamy możesz dojść do wniosku, że wolisz wpisać kilka słów z głębi serca, które zapadną jej głęboko w pamięć. Skoro już masz możliwość dodawania własnego tekstu, korzystaj z tej opcji do woli! Możesz również ozdabiać kolejne strony klipartami, dodawać ramki wokół zdjęć czy zmieniać kolor tła. Uzupełnieniem treści mogą być również krótkie cytaty dla mamy:

•    „Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi, ale ręce naszej mamy” – jeśli przygotowujesz fotoksiążkę na Dzień Mamy wraz z rodzeństwem, ten cytat powinien się znaleźć pod jednym ze zdjęć.
•    „Mamy są największymi kwiatami w bukiecie życia”
•    „Nie ma bezpieczniejszej przystani niż ramiona matki”
•    „Kto raz został matką, będzie nią już zawsze”

Masz za co dziękować!

Dzień Matki jest najlepszą okazją do wyrażenia uczuć, którymi darzysz swoją rodzicielkę. Z pewnością jest za co dziękować! Kto inny jak nie mama, obdaruje Cię ciepłym uśmiechem, dobrym słowem w chwilach zwątpienia lub bezwarunkową pomocą o każdej porze dnia. Wiemy, że kochasz swoją mamę nie tylko od święta, ale są dni w roku, kiedy należy jej się dodatkowy powód do radości.

Jeśli Twoja matula lubi zatracić się w literaturze, wyraź swoje życzenia w wyjątkowy sposób. Do prezentu możesz dołączyć kartkę, w której znajdą się najpiękniejsze cytaty o mamie:

•    „Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie” – cytat pochodzi z książki Melchiora Wańkowicza „Ziele na kraterze”.
•    „Droga do domu jest wybrukowana miłością matki. Zawsze jest ścieżka z powrotem w jej ramiona” – jaka szkoda, że autor tej pięknej sentencji jest nieznany!
•    „Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa […]. Nic nie musisz zrobić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem […]. Nie trzeba jej zdobywać” – Eric Fromm

Dzień Matki w nowoczesnym stylu

Kiedyś 26 maja oznaczał obowiązkowe wystawanie w kolejce do kwiaciarni, by następnie wraz z bukietem kwiatów i pudełkiem czekoladek udać się do rodzinnego domu. Dziś możesz świętować ten dzień w zupełnie inny sposób. Zaprojektuj własną fotoksiążkę, użyj zdjęć, które podkreślają matczyną miłość i zawrzyj w nich długie lub krótkie cytaty o mamie. Dzień Matki spędzisz na utrwalaniu wspomnień, które warto odkopywać z dna serca przy każdej okazji.

Fotoksiążka dla mamy będzie doskonałą pamiątką w dniu jej święta. Treść prezentu pozwoli Wam jeszcze raz powrócić do chwil sprzed lat, które utrwaliły się jako radosne wspomnienia. Zaskocz mamę osobistym podarunkiem i spędź z nią dzień w wyjątkowym stylu.

fotoksiążka dla Mamy