Dzień Matki – spraw przyjemność najdroższej Ci osobie

Majowe święto jest znakomitą okazją do tego, by sprawić, że Twoja mama poczuje się kochana i wyjątkowa. Dzień Matki obchodzony jest w Polsce od 1914 roku, wykształcając piękną tradycję obdarowywania rodzicielek kwiatami, laurkami i czekoladkami. Zastanawiasz się co dać mamie na Dzień Matki w tym roku? Przeczytaj poniższy tekst i zainspiruj się oryginalnymi pomysłami.

Kiedy jest Dzień Matki?

W wielu krajach na świecie Dzień Matki obchodzony jest w innym czasie. W Polsce jest to święto stałe, zawsze celebrowane 26 maja. W niektórych krajach Dzień Matki jest świętem ruchomym – tak dzieje się na przykład w Niemczech, Belgii czy Szwajcarii, gdzie świętowany jest zawsze w drugą niedzielę maja. Za Atlantykiem natomiast matki obchodzą swoje święto w ostatnią niedzielę maja. Trzeba przyznać, że Amerykanie potrafią celebrować ten dzień z rozmachem.

Bez względu na datę, Dzień Matki to święto, w którym należy wyrazić szacunek i okazać wdzięczność oraz miłość kobiecie, która zdecydowała się wydać na świat dziecko i wychować je w trosce i bezwarunkowej miłości.

Prezent z okazji Dnia Mamy

Gdzie zabrać mamę na Dzień Matki?

No tak… wspomniane wyżej czekoladki oraz kwiaty to klasyk, ale nie bądźmy tego dnia aż tak przewidywalni! Podążaj za trendami i zabierz mamę w wyjątkowe miejsce. Nie musisz od razu fundować jej skoku na bungee (co może wywołać palpitację serca) czy weekendu w Bursztynowym Pałacu (co może zrujnować Twój portfel). Zamiast tego podaruj mamie trening na korcie tenisowym, próbne zajęcia tańca towarzyskiego czy zaproś na kurs kulinarny. Chodzi o to, by obudzić w niej nową pasję, z którą się zaprzyjaźni, i która pozostanie z nią na lata :)

Prezent z głębi duszy

„Dobrze się widzi tylko sercem” – ten ponadczasowy cytat z kultowej powiastki „Mały Książę” ani trochę nie stracił dziś na znaczeniu. Co na Dzień Matki podarować kobiecie, która ma wszystko? Zaskocz rodzicielkę wyszukanym prezentem, który będzie skrywał Wasze najlepsze wspomnienia. Elegancka fotoksiążka w wersji Lux, niczym wehikuł czasu, przeniesie Mamę do chwil przepełnionych radością i spełnieniem. Powrót myślą do minionych chwil sprawi, że szybciej zabije jej serce, a w oczach pojawią się łzy wzruszenia. Chcesz uchwycić wspomnienia w nowoczesnym wydaniu? Polecamy fotoksiążkę w modnym, kwadratowym formacie.

Wspólne pasje? Świetny sposób na zacieśnianie więzi

Może wskażesz mamie fotograficzny szlak, którym zechce podążać razem z Tobą? Wybierzcie się w plener, chwyćcie aparaty w dłonie i wykonujcie zdumiewające kadry na łonie natury. Wspólne dokonania możesz zebrać w pięknym fotoalbumie, którego ekskluzywny sznyt wprawi rodzicielkę w niemały zachwyt. Oto niespotykany pomysł na prezent na Dzień Matki!

Sprawdź, czym jeszcze możesz sprawić przyjemność osobie najbliższej Twemu sercu. Zapoznaj się z pełną ofertą Pixbook, zainspiruj się wpisami, które publikujemy na blogu i przekonaj się, jak wiele jest pomysłów na wyjątkowy prezent.

Książka na Dzień Mamy