Międzynarodowy Dzień Przyjaźni – zrób prezent dla swojego przyjaciela!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć, co byśmy zrobili bez przyjaciół? Przecież wszystko byłoby pozbawione sensu! Wyjście na zakupy, do kawiarni czy na spacer bez towarzystwa osoby bliskiej sercu może stracić cały urok. Warto otaczać się ludźmi, którym zależy na Twoim szczęściu, a jeszcze lepiej doceniać ich obecność drobnymi gestami. Przed nami Międzynarodowy Dzień Przyjaźni – wykorzystaj ten moment i przygotuj coś wyjątkowego.

Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Przyjaźni?

Historia tego święta sięga jeszcze lat 30. XX wieku – to mniej więcej w tym czasie obywatele Stanów Zjednoczonych wyznaczyli dzień, w którym szczególnie skupią się na pielęgnowaniu swojej przyjaźni. Oficjalną datę przyjęto w 1935 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, wyznaczając Dzień Przyjaźni na 30 lipca. W 1997 roku ta sama organizacja uznała, że ambasadorem święta zostanie Kubuś Puchatek. Czy to nie urocze?

Pomimo globalnego charakteru święta różne kraje celebrują je w inne dni. W USA okazja do świętowania wypada w pierwszą niedzielę sierpnia, natomiast w Argentynie czy Hiszpanii jest to 20 lipca. Mieszkańcy Meksyku, Wenezueli czy Ekwadoru obchodzą ten dzień 14 lutego jako alternatywę dla walentynek z myślą o tych, którzy nie posiadają drugiej połówki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni obywatele wszystkich krajów obdarowują się upominkami – są to zazwyczaj cenne gesty, takie jak fotoprezenty, które można przechowywać nie tylko w sercu.

Zatrzymaj czas we wspomnieniach, czyli pomysł na prezent dla przyjaciela

Czym jest prawdziwa przyjaźń? To relacja oparta na zaufaniu, szczerości i wzajemnej trosce. To szczególne uczucie, którego podstawą są także lojalność i zrozumienie. I wreszcie – jak mawiał Epikur – „Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani, aby szczęśliwie ukształtować swoje życie”.

Im dłużej się nad tym zastanawiasz, tym trudniej wybrać coś, co idealnie sprawdzi się jako podarunek. Przychodzimy z pomocą oraz wachlarzem propozycji na kreatywny prezent dla przyjaciela. Wśród propozycji od Pixbook niezmiennie najlepsze oceny zbiera fotoksiążka. Możesz przygotować także album pełen pięknych wspomnień, który scementuje Twoją przyjaźń w najbardziej szlachetny sposób. Jeśli szukasz unikalnego pomysłu na prezent dla przyjaciółki lub przyjaciela, wybierz fotoobraz, który uwieczni Waszą więź na płótnie canvas. Oryginalnie i ponadczasowo!

 

rozkladowka fotoksiazki ze zdjeciami ludzi

Jak świętować Dzień Przyjaciela?

Jest mnóstwo sposobów na pielęgnowanie przyjacielskich relacji. Tego dnia bratnie dusze najczęściej udają się do kina, kawiarni czy na spacer, miło spędzając czas. Jeśli masz ochotę na nieco mocniejsze doznania, możesz zaserwować Wam lot w tunelu aerodynamicznym czy wizytę w wesołym miasteczku.

Ideą, która przyświecała ONZ podczas ustanawiania tego święta, była chęć inspirowania do działań na rzecz pokoju. Można rzec, że członkom organizacji udało się to doskonale – do dziś przyjaźń to nic innego jak budowanie mostów, na których pozostają miłe wspomnienia.

Nie zapominaj o czworonogach

Dzień Przyjaźni można ująć w wielu kontekstach – jeden z nich nie może umknąć Twojej uwadze. Jeśli masz w domu psa, w Twoim życiu gości też zrozumienie i dozgonna miłość. Czy można wymarzyć sobie lepszego kompana od czworonoga, który radośnie merda ogonem i przychodzi na każde zawołanie? Dzień Psa świętowaliśmy 1 lipca, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przeżyć to jeszcze raz :) Przeczytaj o tym, jak robić zdjęcia ukochanym czworonogom i eksponować najpiękniejsze wspomnienia

 

fotoobraz ze zdjeciem psa

Kreatywny prezent dla przyjaciółki

Nie trzeba być wprawionym obserwatorem, by zauważyć siłę relacji między kobietami. Taka przyjaźń znacznie różni się od więzi między mężczyznami – można by pokusić się o stwierdzenie, że kobiety pielęgnują przyjaźń w sposób bardziej emocjonalny. Dowód? Prezent dla przyjaciela zazwyczaj nie jest tak wzruszający jak podarunki, którymi dzielą się między sobą kobiety. W ogóle świętowanie Dnia Przyjaciela w męskim gronie to rzadkość – ta płeć pamięta głównie daty kolejnych rozgrywek piłkarskich, a obchody przyjacielskiej zażyłości nie leżą w ich naturze.

Czy warto w takim razie przygotować prezent dla przyjaciółki? Oczywiście! Kobiety podchodzą do tej kwestii z wyjątkową czułością. Zbliżający się Dzień Przyjaciela to świetna okazja do spotkania i przekazania bratniej duszy kreatywnego upominku. Może to być ręcznie robiona świeca z autorską kompozycją zapachów, grawerowany kieliszek do wina czy brelok z osobistą dedykacją.

fotoksiazka mini ze zdjeciami ludzi

Prezent dla kolegi – czy to wypada?

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną zawsze wzbudzała lekkie kontrowersje. Czy stworzenie takiej relacji jest możliwe? Wiele osób głęboko wierzy, że ludzie mogą się przyjaźnić bez względu na płeć. Pomimo możliwości wystąpienia potencjalnych nieporozumień, relacje między kobietą a mężczyzną mogą być niezwykle trwałe. Jeśli więc masz w swoim gronie osobę, którą darzysz coraz większą szczerością i zaufaniem, daj jej do zrozumienia, że tegoroczny Dzień Przyjaciela będzie należał do wyjątkowych.