Zdjęcia pupila na wiele sposobów – czas na porządki w fotkach z okazji Dnia Psa!

Uwielbiasz ten moment, kiedy wracasz z pracy do domu, a za drzwiami czeka Twój czworonożny przyjaciel? My także kochamy merdające ogonki! I jesteśmy przekonani, że Twój nieodłączny kompan zajmuje szczególne miejsce w Twoim sercu i telefonie. Jeśli galeria zdjęć pęka w szwach – pora zrobić w nich porządek! Wywołaj najlepsze zdjęcia pupila i utrwal je w fotoproduktach.

fotomagnesy ze zdjec przyklejone na lodowce

Kiedy jest Dzień Psa?

Wielu właścicieli czworonogów do niedawna nie miało pojęcia, że ich psi przyjaciel ma w kalendarzu zapisaną wyjątkową datę. Trudno się temu dziwić, w końcu Dzień Psa świętowany jest w Polsce dopiero od 2007 roku. Za inicjatywą czasopisma „Przyjaciel i Pies” uznano, że dniem tym jest 1 lipca. Tego dnia warto zwrócić szczególną uwagę na potrzeby psich pupili, nie zapominając o tym, że zasługują na dobrą opiekę i szacunek.

Fotografie psa w Twoim domu

Z okazji nadchodzącego święta możesz sprawić swojemu zwierzakowi i sobie oryginalny prezent. Psiak z pewnością ucieszy się z nowego szarpaka, Ty natomiast podaruj sobie fotoobraz. Zdjęcie psa jako obraz będzie świetną ozdobą. Wykorzystaj śmieszne zdjęcia z psem w roli głównej, jakie udało Ci się uchwycić swoim telefonem podczas wspólnych wędrówek. Stwórz z nich wesołą galerię i podkreśl swoją miłość do ukochanego futrzaka.

Stawiasz na minimalizm? Fotomagnesy to kolejna propozycja Pixbooka, dzięki której utrwalisz najciekawsze zdjęcia z psem w niewielkiej formie. A co, jeśli nie lubisz się ograniczać? Idealnym produktem dla Ciebie będzie fotoksiążka – zaprojektuj ją w swoim klimacie i ciesz się niepowtarzalną pamiątką.

 

fotoksiazka ze zdjeciami psa

Jak zrobić idealne zdjęcie psa?

No cóż, rzecz nie należy do najprostszych, bo psiaki są z natury ruchome i nie potrafią pozować do zdjęć (chociaż niektóre wykazują ku temu szczególny talent). Najłatwiej Ci będzie uchwycić sylwetkę swojego psiaka, gdy leży. Czworonogi przyjmują różne pozycje podczas snu – układają się na grzbiecie, prężąc klatkę piersiową, chętnie wspomagają się meblami, na których opierają pyszczek lub łapy. Chwytaj zabawne momenty!

dwa obraz ze zdjeciem psa stojace na szafce

Pies w ruchu – uchwyć to!

Sfotografowanie psa podążającego za piłką czy frisbee jest sporym wyzwaniem dla osób, które nie są związane z profesjonalną fotografią. Jak zrobić zdjęcie psu, który biega? Przede wszystkim wykorzystaj dobrze oświetloną przestrzeń – polanę, psi plac zabaw lub łąkę. Zdjęcia w lesie mogą być pełne optycznych przeszkód, które trudno pokonać fotograficznym amatorom.

Jednym z tricków na udaną fotkę jest… nagranie video. Nowoczesne smartfony pozwalają na zapisanie wybranych klatek w formie zdjęć. Wykorzystaj to, a uzyskasz ostre kontury i ciekawą ekspozycję.

Robienie zdjęć psa w ruchu może być prawdziwą „psijemnością”, jeśli skorzystasz z technicznych ułatwień. W smartfonach i aparatach wybierz tryb sportowy, a parametry dostosują się do tego typu fotografii. Preferujesz tryb manualny? Ustaw krótki czas otwarcia migawki i znajdź idealny balans między wartością przysłony a ISO. Wówczas uzyskasz rewelacyjną ostrość, co będzie skutkować oryginalną pamiątką :)