Fotoksiążka komunijna - zatrudnić profesjonalistę czy zrobić zdjęcia samemu?

Maj to miesiąc nie tylko zakochanych, ale także czas komunii. Coraz więcej rodziców na tę ważną uroczystość decyduje się zatrudnić profesjonalnego fotografa. Dlaczego tak się dzieje? Już wyjaśniamy...

Uroczystość Pierwszej Komunii to ważny dzień w życiu młodego człowieka. To dzień pełen emocji - dla dzieci, jak i jego najbliższych. Warto zatrzymać je wykonując pamiątkowe zdjęcia.

fotograf_zdjecia

Nawet jeśli jesteś w posiadaniu dobrego aparatu, robisz zdjęcia na uroczystościach rodzinnych, ale nie czujesz się pewnie, aby zrobić zdjęcia w kościele to nie bierz się za to! Pierwsza Komunia to jedno z niewielu wydarzeń, które naprawdę ciężko sfotografować. Czasami warto zapłacić komuś obcemu i zatrudnić osobę, która zna się na tym, co robi. Jeśli weźmiesz się za to sam/a, a zdjęcia nie wyjdą Ci za dobrze to niestety tego nie cofniesz. Będziesz jedynie rozczarowany/a efektem końcowym.

Kościelna część uroczystości to bardzo trudne warunki pracy dla fotografa. Zdjęcia robią nie tylko wynajęci fotografowie, ale dosłownie każdy członek rodziny, który posiada aparat czy telefon komórkowy. To wprowadza dodatkowe zamieszanie. Nie dość, że dzieci stresują się samą uroczystością to jeszcze ktoś chce im zrobić zdjęcie, na którym muszą wyjść dobrze. Bo przecież to pamiątka na całe życie!

Zdjęcia przed kościołem

Najlepszym momentem na zrobienie dobrych zdjęć to czas, kiedy dzieci gromadzą się przed kościołem. To właśnie wtedy ustawia się je w regularnych rzędach, co sprzyja dobrej perspektywie. Oprócz tego dzieci zachowują się naturalnie. Wymieniają się z rówieśnikami swoimi wrażeniami, rozmawiają swobodnie - warto wtedy podpatrywać to, co się dzieje i zatrzymywać najciekawsze chwile.

Sesja z plenerze

Majowy termin komunii sprawia, że wymarzoną scenerię do zdjęć można znaleźć dosłownie wszędzie. Soczysta zieleń, kwitnące drzewa i kwiaty… W realizacji kadrów pomaga również przyjazna atmosfera. Warto zaangażować do sesji rodzeństwo lub kuzynostwo fotografowanego dziecka. Atmosfera będzie spontaniczna i zdjęcia na pewno nie wyjdą sztywno.

sesja_w_plenerze
Źródło: shutterstock.com

Pamiątka na lata

Będąc w posiadaniu zdjęć od fotografa z sesji komunijnej warto zadbać o wspomnienia projektując jedyny w swoim rodzaju egzemplarz fotoksiążki. Wywołanie odbitek ma swój urok, ale fotoksiążka ma jeszcze większy, uwierzcie! Na naszej stronie znajdziecie dedykowane pod komunię gotowe szablony, do których wystarczy dodać zdjęcia, zamieścić ewentualne opisy i pamiątka gotowa.

fotoksiazka_komunijna

Polecane szablony fotoksiążki komunijnej:

1. Gołąbek komunijny

szablon_golabek_komunijny
Format: 30x30

2. Pamiątka z Komunii

szablon_pamiatka_z_komunii
Format: 20x20

3. Biała kokarda

szablon_biala_kokarda
Format: A4 pion

4. Błękit wspomnień

szablon_blekit_wspomnien
Format: A4 poziom

Produktem alternatywnym dla fotoksiążki komunijnej będzie fotoalbum komunijny. To nasza perełka, która od fotoksiążki różni się tym, że zdjęcia w fotoalbumie naświetlamy na wysokiej jakości papierze fotograficznym, zaś w przypadku fotoksiążki są one drukowane. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące technologii oraz różnice pomiędzy tymi fotoproduktami to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Justyna, Pixbook