Dzień Edukacji Narodowej – najlepsze życzenia i prezenty

Czy Ty też masz wrażenie, że czas pędzie zbyt szybko? Dopiero co pożegnaliśmy wakacje, a na horyzoncie pojawia się Dzień Nauczyciela! Całe szczęście, że wypoczęty umysł pracuje na najwyższych obrotach. Przyda się w przygotowaniu upominków dla pedagogów ;)

prezent z okazji dnia nauczyciela

Święto wychowawców – początki

Jak właściwie doszło do tego, że świętujemy w Polsce Dzień Nauczyciela? Historia tego dnia ma swój początek w 1773 roku, kiedy to ustanowiono w kraju Komisję Edukacji Narodowej. Była to pierwsza taka instytucja w Europie, a jej głównym zadaniem było reformowanie szkolnictwa.

Jeśli zastanawiasz się na kiedy przypada Dzień Edukacji Narodowej – poniżej znajdziesz odpowiedź. Działalność KEN rozpoczęła się 14 października. Przez dekady ten dzień uznawany jest zatem za święto wszystkich nauczycieli i pedagogów, którzy wybrali ten zawód i z pasją go realizują, kształcąc kolejne pokolenia.

Oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela? Prezent z klasą!

Każdy, kto tylko zajrzy do Internetu, znajdzie niezliczoną ilość pomysłów na chwytliwy upominek dla wychowawcy. Pióro z grawerem, notes nauczycielski, personalizowany kubek – to prezenty, które wywołają falę wzruszenia i szeroki uśmiech!

Najlepiej jednak sprawdzi się oryginalny pomysł na wykorzystanie szkolnego zdjęcia. Szukasz inspiracji? Zajrzyj do naszego wpisu pt. Dzień nauczyciela – stwórz oryginalny prezent, gdzie znajdziesz niecodzienne upominki dla wychowawcy.

Prezent w nowoczesnym stylu

Jeśli mówisz stanowcze „nie” powtarzalnym prezentom na Dzień Nauczyciela, skorzystaj z propozycji na coś wyjątkowego. Stylowy fotoobraz z literackim przesłaniem to zawsze świetna opcja dla pracownika oświaty. Co powiesz na kojący oko fotoobraz Coffee & Books? Wprost idealny dla nauczyciela z pasją!

A teraz nieco poważniej. Nauczyciel też czasem potrzebuje motywacji do dalszych działań. Jak wesprzeć osobę, która każdego dnia walczy o lepszą przyszłość młodszych pokoleń? Odpowiedzią jest fotoobraz Małe początki. Ten uniwersalny prezent można wręczyć nauczycielowi każdego przedmiotu. Zachwyt i solidna dawka motywacji gwarantowane.

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciele to osoby, które całym sercem angażują się w swój zawód. Wraz z uczniami przeżywają ich wzloty i upadki, wspierają ciepłym słowem i nieustannie motywują do pracy nad sobą. Tacy ludzie ponad wszystko cenią słowa, które mają dla nich wartość wyższą od pieniądza.

Dlatego raz w roku postaraj się o to, by złożyć wychowawcy wyjątkowe życzenia. Możesz wypowiedzieć je osobiście lub wypisać na kartce okolicznościowej. Skorzystaj z poniższych propozycji:

•    Wychowawco, rozkrzewiasz wiadomości, by jaśniało nasze czoło światłem cnoty i mądrości! Czymże Ci się wywdzięczymy za to życie naszej duszy? Za to tylko Ci życzymy, że choć czas i skały kruszy - uczuć naszych nie odmieni, nie zgasi cnoty płomieni!
•    Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, samych radości i sukcesów życzy…
•    Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.
•    Nauczycielom, opiekunom, pedagogom: za Wasze światłe rady, za Waszą czułą opiekę, za to, że pragniecie, bym stał się pełnym wartości człowiekiem. Składam dzisiaj Wam wyrazy czci i wierności, życząc: niech szczęście na zawsze pod dachem gości.

Upominek z rąk własnych

Rękodzieło ma dziś bardzo wysoką cenę. Prezent wykonany samodzielnie niesie spory ładunek emocjonalny. Dlatego życzenia na Dzień Edukacji Narodowej warto wzbogacić drobiazgiem, który powstał w wyniku skrupulatnej pracy. Możesz upiec pierniczki i ozdobić je szkolnymi motywami, zrobić kartkę okolicznościową, napisać wiersz płynący prosto z serca. Uwierz na słowo – będzie to unikalny prezent, który wyróżni się w oceanie klasycznych upominków i na długo zapadnie w pamięć!