Dzień nauczyciela – stwórz oryginalny prezent

Nim się obejrzeliśmy, nastała jesień. Minął już miesiąc od dnia, kiedy w szkołach rozległ się pierwszy dzwonek. Z niecierpliwością wypatrujesz dnia wolnego od szkoły? Nie tak prędko! Najpierw trzeba się nieco natrudzić. I nie chodzi tu tylko o naukę – przed Tobą nauczycielskie święto, w które wypada się zaangażować. Przygotuj ciekawy prezent na Dzień Nauczyciela.

prezent na dzień nauczyciela

Dyskusyjny temat

Kwestia podarunków dla nauczyciela od zawsze budzi kontrowersje. Temat powraca jak bumerang w okolicach października, a zewsząd słychać sprzeczne głosy rodziców. To jak to w końcu jest? Dawać prezent, czy nie dawać?

Tradycja wręczania upominków w dniu święta nauczycieli jest dość mocno zakorzeniona w polskim społeczeństwie. Zarówno uczniowie, jak i rodzice zgodnie twierdzą, że „wypada” symbolicznie podziękować pedagogom za ich ciężką pracę. Słowo „symbolicznie” należy tu traktować z pełną powagą.

Prezent dla nauczyciela? Skromnie i gustownie

Ostatnie lata to w szkołach prawdziwy boom na drogie prezenty. Klasy licytowały się, która z grup sprawi wychowawcy droższy i jeszcze lepszy podarunek. Nauczyciele szybko dostrzegli szerzący się trend i w ostrych słowach w porę zareagowali. Aktualnie pedagodzy głośno wypowiadają własne zdanie, odradzając wychowankom zakup drogich upominków. Coraz częściej organizowane są zbiórki darów rzeczowych lub pieniędzy, które po Dniu Nauczyciela przekazywane są potrzebującym instytucjom.

A więc jednak symbolicznie

Sprawa się wyjaśniła i wróciliśmy do punktu wyjścia. Dziś prezent na Dzień Nauczyciela to drobiazg, który wyraża wdzięczność za trud i poświęcenie (można by jeszcze dopowiedzieć z przymrużeniem oka: wyraża skruchę za zszargane nerwy i siwiejące włosy). Co zatem sprawić wychowawcy w dniu jego święta? Opcji jak zawsze jest wiele, lecz warto postarać się o coś oryginalnego.

Niecodzienny prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy

Opiekun klasy, przywódca grupy, który otacza Was troską, kierując się zdrowym rozsądkiem. Tak zazwyczaj można określić wychowawcę, który – pomimo że uchodzi czasem za surowego w swoich osądach – w gruncie rzeczy jest w stanie uchylić nieba swoim wychowankom.

Czy nie należą mu się dowody wdzięczności za to, że rozstrzyga klasowe spory, służy wsparciem, potrafi pocieszyć i zmobilizować grupę do działania? Bez wątpienia należy mu się oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela. Fotoobraz to pomysłowy sposób na to, by wyrazić serdeczne „dziękuję” praktycznie bez słów. Po klasowej naradzie wybierzcie jedno zdjęcie lub kilka, z których zrobicie kolaż. Fotoobraz będzie świetną pamiątką, gdy już opuścicie szkolne mury!

Fotoobraz z opcją dla wygodnych

Choć trudno w to uwierzyć, w dobie mediów społecznościowych nadal są osoby, które nie lubią upubliczniania swojego wizerunku. Jeśli zdjęcie klasowe nie wchodzi w grę, skorzystajcie z gotowych szablonów na fotoobraz. Data 14 października to dobry dzień na uśmiech! W takiej atmosferze podarujcie wychowawcy fotoobraz z pozytywnym hasłem. Inspirujące, prawda?

Skromna pamiątka na lata

Wiecie już, że nie trzeba wydawać góry pieniędzy, by uszczęśliwić nauczycieli w dniu ich święta. Większość z nich zadowoli się szczerymi życzeniami i serdecznym uśmiechem. Radości przysporzy też przedstawienie w wykonaniu młodszych uczniów czy wzruszający wiersz wypowiedziany przez ucznia w imieniu całej klasy. Tego, co ma największą wartość, nie można zdobyć za żadne pieniądze.

Jeśli jednak upierasz się, by kontynuować szkolne tradycje, postaw na skromny upominek. Personalizowany zestaw fotomagnesów to znakomita pamiątka dla nauczyciela. I wcale nie muszą się na nich znaleźć zdjęcia! Może to  być sentencja na tle pięknego krajobrazu, ulubione nauczycielskie powiedzonko czy klasyczna przypominajka typu „Dzień dobry, uśmiechnij się!”. Na stronie Pixbook możesz zaprojektować dowolną kompozycję, która idealnie sprawdzi się jako prezent na Dzień Nauczyciela.

Poza szkolną ławką

Każda okazja jest dobra na to, by odetchnąć nieco od codziennych obowiązków. Niech Twoja klasa wykorzysta nadchodzącą okazję i zaprosi wychowawcę... na pizzę! Takie klasowe wyjścia znakomicie integrują uczniów z nauczycielem. Poznawanie siebie nawzajem zacieśni szkolne więzi i sprawi, że po latach będzie co wspominać. Miło jest wracać myślami do szkolnych czasów i nadal mieć przed oczami nie tylko żmudną naukę, ale i przyjemne chwile spędzone w ciekawym gronie.

Dzielenie się wspomnieniami jest fajne!

Zapytaj rodziców, co najlepiej wspominają ze szkolnych czasów. Nie ma tego zbyt wiele, prawda? Młodsze pokolenia żyją inaczej, bardziej nowocześnie, a to wszystko za sprawą smartfonów, które umożliwiają rejestrowanie najlepszych chwil. Warto dzielić się wspomnieniami w formie kadrów – to przecież one pozwolą po latach przywrócić w pamięci szkolne obrazy, wywołując pozytywne emocje.

Jak utrwalać szkolne wspomnienia? Możesz prowadzić klasową kronikę, gdzie będą pojawiać się śmieszne fotki i ujęcia z poważnych wydarzeń. Równie dobrym pomysłem jest coroczne podsumowanie w formie albumu ze zdjęciami. Taką fotoksiążkę możesz zaprojektować online i urozmaicić szablonem, grafiką i własnym tekstem. Kopię takiego albumu można wręczyć wychowawcy na zakończenie szkoły lub właśnie w Dniu Nauczyciela. To wzruszający prezent, który z pewnością nie pozwoli zapomnieć o wyjątkowej klasie.

Pokażcie wychowawcy, że dobrze go znacie

Lata wspólnej nauki to nie tylko ślęczenie nad książkami. Przez ten czas zdążyliście zżyć się z wychowawcą i poznać go nieco bliżej. Znacie jego zainteresowania, wiecie, że na drugiej przerwie uwielbia wcinać coś słodkiego i świetnie gra na gitarze. Będzie mu bardzo miło, jeśli prezent na Dzień Nauczyciela będzie nawiązywał do jego pasji lub nawyków. Oczywiście nie chodzi o to, by zrzucać się na najnowszy model instrumentu, ale podarunek w formie zeszytu nutowego na pewno sprawi mu przyjemność (a klasa zapunktuje!).

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto. Okaż wychowawcy należny szacunek i przygotuj szczere życzenia, które w towarzystwie przemyślanego upominku stworzą wzruszający duet.