5 pomysłów na aktywną majówkę

Początek maja bez wątpienia należy do ulubionych dni w roku każdego Polaka. Niecierpliwie wyczekujemy kilku dni wolnego, by hucznie rozpocząć sezon grillowy w rodzinnym gronie. Tym razem sytuację ponownie komplikuje pandemia, która ogranicza nieco nasze możliwości. Ale my, jako pomysłowy naród, nie damy sobie zmarnować dni wolnych od pracy siedzeniem w domu :) Sprawdź nasze pomysły na aktywną majówkę.

Weekend majowy 2021 – gdzie jechać?

Rodacy nie ukrywają rozczarowania faktem, że koronawirus znów pokrzyżował ich plany. Wynajem miejsca na nocleg nie będzie w tym roku możliwy, lecz przy dobrej organizacji można udać się w niedalekie miejsce i spędzić cały dzień na łonie natury. W Polsce mamy wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić, by zaznać błogiego spokoju. I zdecydowanie zbyt rzadko obcujemy z naturą!

Warto to zmienić, udając się do Borów Tucholskich. To miejsce pełne szlaków rowerowych i licznych jezior o krystalicznie czystej wodzie. Trudno tu o jakiekolwiek ślady cywilizacji – spacerując środkiem lasu, natraficie wyłącznie na trop… swoich myśli :) Mieszkańcom południowo-wschodniej Polski polecamy udać się do rezerwatu przyrody „Nad Tanwią”. Znajduje się tam ścieżka dydaktyczna o długości 3 kilometrów. Aktywny spacer brzegiem rzeki pozwoli wsłuchać się w plusk licznych wodospadów i ukoić nerwy po stresujących dniach w pracy.

gdzie pojechać na weekend majowy

Weekend majowy nad morzem

Nadmorskie tereny mają ogromny potencjał, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek. Na wybrzeżu nie brakuje atrakcyjnych ścieżek rowerowych – większość tras biegnie przez malownicze tereny, po których rzadko stąpa noga człowieka.

Jazda na dwóch kółkach to nie tylko sposób na wyciszenie myśli i spalenie zbędnych kalorii. Całodzienna przejażdżka zapewni szereg wrażeń oraz widoków, o które naprawdę trudno z poziomu samochodu. Chcesz podzielić się wrażeniami z najbliższymi? Do plecaka zapakuj aparat i fotografuj nieznane Ci dotąd miejsca. Może to dzięki Tobie najmłodsi członkowie rodziny poczują fotograficzną pasję lub zechcą zgłębiać tematy związane z naturą. Majowy wypoczynek możesz uwiecznić w fotoksiążce, na zawsze zachowując wspomnienia w oryginalnej formie. 

 

Weekend majowy w górach

Formacje skalne, szlaki turystyczne z widokiem na Tatry, ścieżki edukacyjno-przyrodnicze i zapierające dech w piersiach krajobrazy – w górach jest tak wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć! Polecamy przede wszystkim Szklarską Porębę oraz pobliskie miasta, takie jak Karpacz czy Świeradów-Zdrój. Widok 7-metrowych, granitowych baszt skalnych (Kukułcze Skały) przyciągnie wzrok całej rodziny. 
Na mapie majówkowych propozycji nie może zabraknąć także Beskidów. Zgodnie z zapowiedzią rządu, kolejki linowe będą czynne. Na szlakach można spotkać góralskich muzykantów; wziąć też udział w grach terenowych czy bezpłatnie przemierzyć jedną z tras z przewodnikiem.

Jeśli z uwagi na obostrzenia zdecydujesz się pozostać w domu, pamiętaj, że nie wszystko stracone! Przeczytaj nasz artykuł o długich weekendach w 2021 roku i już teraz zaplanuj swój kolejny urlop.

długi weekend majowy