Urlop w 2021 – kiedy warto wziąć wolne w 2021 roku?

Łączenie urlopu z dniami ustawowo wolnymi od pracy to świetny sposób na nieco dłuższy wypoczynek. Rodacy chętnie planują długie weekendy, które przy odrobinie szczęścia w kalendarzu mogą trwać tydzień, a nawet dłużej! Kiedy warto wziąć wolne w 2021 roku?

Zaplanuj urlop 2021 z wyprzedzeniem

Poprzedni rok okazał się niezwykle korzystny dla wszystkich pracowników. W kalendarzu pojawiło się aż 6 długich weekendów, podczas których Polacy z przyjemnością wypoczywali, nie nadwyrężając zbytnio swojej urlopowej puli.

Rok 2021 jest równie łaskawy, dając okazję do dłuższego wypoczynku aż sześciokrotnie. Już pierwszy dzień stycznia wypadający w piątek był miłym wejściem w nowy rok, któremu towarzyszyła perspektywa wolnego weekendu. Kolejna okazja do dłuższego świętowania nastąpi w maju – Święto Pracy wypada w sobotę, a Święto Konstytucji w poniedziałek. Zgodnie z ustawą, pracodawca za święto przypadające na sobotę ma obowiązek oddać je w innym terminie. Można zatem wykorzystać ten dzień we wtorek 4 maja, by cieszyć się aż 4-dniową przerwą od pracy.  Podobnie podczas Bożego Ciała – wystarczy wziąć dzień urlopu w piątek, by zyskać 4-dniowy weekend.

Równie ciekawie prezentuje się listopad. Dzień Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, co oznacza 3 dni wypoczynku. Niewiele ponad tydzień później mamy Święto Niepodległości wypadające w czwartek. Tutaj również wystarczy wziąć dzień urlopu w piątek, by przy odrobinie szczęścia spędzić aż 4 dni z dala od służbowych obowiązków. Brzmi co najmniej zadowalająco!

kiedy wziąć urlop w 2021

Zaplanuj podróż w 2021 roku

Cztery dni wolne od pracy to wystarczająco długo, by solidnie odpocząć i zregenerować siły. Nawet spontaniczna organizacja wyjazdu może okazać się strzałem w dziesiątkę dla całej rodziny.

Zdecydowanie przeważająca większość Polaków lubi mieć tak istotne kwestie zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem. W organizacji wypraw doskonale sprawdzi się kalendarz, w którym można zaznaczać ważne dla siebie daty. Kiedy wraz z nowym miesiącem pojawi się perspektywa krótkiego wyjazdu, nic nie będzie w stanie przyćmić wybuchu radości.

Taki kalendarz dostępny jest w Pixbook aż w 6 formatach! Możesz sprawić sobie fotokalendarz biurkowy lub taki w okazałym formacie XL. Sam zaznaczasz kluczowe dla siebie daty, czy to związane z podróżami, czy rodzinnymi uroczystościami. Doskonałym dodatkiem jest możliwość wstawiania zdjęć swoich najbliższych, przez co kalendarz zyskuje niepowtarzalny i indywidualny charakter.

zaznaczanie własnych dat w kalendarzu

Kalendarzowa zapowiedź dni wolnych

Nic nie sprawia równie wielkiej przyjemności, jak zbliżające się dni wolne od pracy. Zapowiedź dłuższego wypoczynku można wyczytać z kart samodzielnie zaprojektowanego kalendarza. Indywidualne planowanie podróży to niewątpliwa przyjemność! Zajrzyj do Pixbook i sprawdź, co na Ciebie czeka. Przygotowaliśmy prosty kreator online, a w nim ponad 100 barwnych szablonów, clipartów i ramek, które ozdobią strony Twojego fotokalendarza. Baw się dobrze i z radością odliczaj dni do wyczekiwanego odpoczynku :)

jak zaplanować urlop w 2021