Wspomnienia maturzysty – zbierz je w fotoksiążkę

Początek wiosny zawsze zwiastuje nowy etap, przebudzenie z zimowego snu i nową dawkę energii. Dla tegorocznych maturzystów będzie również oznaczać nieuchronnie zbliżający się koniec pewnego etapu. Wkrótce każdy z nich przystąpi do ważnego egzaminu, którego wyniki zadecydują o dalszych losach. Czy można jakoś podsumować szkolne wspomnienia? Tak! Polecamy znakomity prezent na zakończenie szkoły.

Aby radosne chwile pozostały niezatarte

Trudno się oprzeć wrażeniu, że wraz z opuszczeniem szkolnych murów, wspomnienia związane z edukacją przepadną w odmętach umysłu. Zostaną wyparte przez hormon szczęścia, który maluje na horyzoncie widmo wakacji, wypoczynku, zapachu słońca na skórze i nowych przygód. Wspomnienia ze szkoły średniej zostaną porzucone na rzecz życiowych wyzwań związanych ze studiami czy pracą. Czy można je uchronić przed zapomnieniem?

Mamy dla Ciebie świetną podpowiedź na prezent dla maturzysty. Praktyczny, pomysłowy i elegancki. Taki, od którego trudno oderwać wzrok, bo przygotowano go z akcentami płynącymi prosto z serca. Fotoalbum, bo o nim mowa, to zbiór najpiękniejszych wspomnień w ponadczasowym wydaniu. Sztywna oprawa, grube karty rozkładane na płasko i personalizacja – oto czynniki, które uczynią Twój prezent niezapomnianym.

Wspomnienia maturzysty – zbierz je w fotoksiążkę

Osobista kolekcja zdjęć – osobliwy prezent dla maturzysty od rodziców

Każdy inaczej postrzega szkolną codzienność. Dla jednych to przykry obowiązek, dla drugich okazja do wykazania się umiejętnościami i zacieśniania towarzyskich relacji. Każdy ma jednak wspomnienia, które po latach przyjemnie będzie znów wyświetlić przed oczami.

Fotoksiążka jest trafionym sposobem na utrwalenie szkolnych przygód. Można jej nadać osobistego charakteru nie tylko poprzez kolekcję najciekawszych fotografii, ale i dzięki klipartom czy możliwości wstawienia dowolnego tekstu. RADA DLA RODZICÓW! Fotoksiążka to świetny prezent dla ucznia na zakończenie szkoły, ale skąd wziąć zdjęcia z ostatnich lat nauki? Dla rodziców może być to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli uczniowie w tym wieku są bardzo samodzielni i unikają rodzinnych fotek gdy wokół krążą rówieśnicy.

Gromadzenie zdjęć wymaga odrobiny sprytu, który objawi się głównie buszowaniem po mediach społecznościowych. Zajrzyj na profile swojego dziecka oraz jego znajomych. W niektórych przypadkach możesz zwyczajnie poprosić o udostępnienie lub przesłanie śmiesznych fotek, na których widnieje Twoja pociecha. Jeżeli wszystkim zaangażowanym uda się dochować tajemnicy, prezent na zakończenie szkoły będzie świetną niespodzianką :)

Wspomnienia maturzysty – zbierz je w fotoksiążkę

Okazały prezent czy skromny upominek?

Kwestie finansowe zawsze wzbudzają kontrowersje lub przynajmniej stają się tematem rodzicielskich rozmów. No właśnie... dla opiekunów uczniów w maturalnej klasie zakończenie roku szkolnego to dopiero początek wydatków. Za chwilę trzeba wspomóc młodego człowieka na drodze do usamodzielnienia się, wyłożyć na czesne uczelni, czynsz i życie w innym mieście. Czy jest tu jeszcze miejsce na drogi prezent dla absolwenta szkoły średniej?

Oczywiście to kwestia indywidualna i każdy rodzic dobrze wie, na ile pozwala aktualna sytuacja materialna. Alternatywą dla wyszukanych podarunków są wspomniane wyżej fotoksiążka lub fotoalbum, które na pewno zmieszczą się w domowym budżecie i będą stanowić śmieszny prezent dla maturzysty. Równie ciekawym upominkiem będzie fotoobraz, czyli pamiątkowe zdjęcie w ramie lub personalizowany zestaw zdjęć na autorskim szablonie.

Wspomnienia maturzysty – zbierz je w fotoksiążkę

Prezent dla maturzysty od wychowawcy

Kilkanaście lat temu dominował trend, w którym to wychowawcy głowili się nad upominkiem dla każdego ze swoich wychowanków. Był to zazwyczaj symboliczny podarunek, składający się z pamiątkowej odbitki oraz czegoś słodkiego. Dziś czasy się zmieniły, a rzeka odwróciła swój bieg – to raczej absolwenci czują się w obowiązku złożyć prezentowe podziękowania za lata wspólnego kształcenia.

Niemniej jednak zwyczaj sprzed dekad nadal jest głęboko zakorzeniony w świadomości wielu nauczycieli, szczególnie tych starszych. Wielu z nich wciąż przygotowuje pakiet skromnych podarunków na pamiątkę dla każdego ucznia. Tutaj, podobnie jak wcześniej, uczniowie otrzymują przeważnie klasową fotografię lub tablo oraz słodki poczęstunek. Takie upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego są miło wspominane nawet po wielu latach.

Prezent, który umożliwia powrót do przeszłości

Podróże w czasie możliwe są jedynie w myślach. Na szczęście miłe chwile z przeszłości także można zwizualizować! Pomoże w tym nasz intuicyjny kreator, z pomocą którego stworzysz niezapomnianą, pełną kadrów fotoksiążkę.

Zdjęcia możesz uzupełniać ramkami, dodawać graficzne maski, kliparty oraz tekst. To ostatnie daje ogromne pole do popisu – cytaty, powiedzonka, fragmenty wierszy czy złote rady na przyszłość – to wszystko można zmieścić na kartach fotoproduktu! To nie tylko fantastyczny prezent na zakończenie szkoły dla ucznia, ale przede wszystkim zawsze udana podróż do przeszłości.

Wspomnienia maturzysty – zbierz je w fotoksiążkę

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

Cały proces może wydawać się złożony i długotrwały, lecz w rzeczywistości to fajna zabawa, która porwie Cię w kilka chwil. Do rozpoczęcia projektu będą potrzebne Ci zdjęcia oraz szczypta własnej kreatywności. Dodawaj fotki do wybranego szablonu i ozdabiaj je tak, jak chcesz. Efekty będą sumą Twoich kliknięć i wyobraźni :) Potrzebujesz inspiracji? Znajdziesz je wśród kart naszego serwisu oraz tu, na blogu, gdzie regularnie serwujemy pomysły na niezapomniane fotoprezenty.

Nie obawiaj się, że coś pójdzie nie tak. Każdą czynność możesz modyfikować, jeszcze lepiej dopasowując wygląd oraz zawartość fotoksiążki do charakteru maturzysty. Jeśli chcesz zaprojektować prezent w klasycznym stylu, wybierz stonowany szablon, w którym dominuje jeden kolor. Jeśli fotoksiążka ma być z kolei prezentem dla szalonego nastolatka, postaw na barwy, które zawsze będą kojarzone z radością i zwariowanym okresem edukacji :)

A gdy masz już wszystko dopięte na ostatni guzik, jednym kliknięciem przekaż nam swoje dzieło do realizacji. Teraz pozostaje Ci tylko czekać na przesyłkę!