Wpuść trochę słońca w pochmurny jesienny dzień dzięki Fotoksiążce!

No i przyszła jesień. Możemy pożegnać się z ciepłymi wieczorami przy ognisku, słonecznymi porankami i letnią garderobą, przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy. Niczym niedźwiedzie szykujące się do zimowego snu, opatulamy się ciepłą dzianiną i z kubkiem gorącej herbaty z miodem (lub prądem ;-)) staramy się przetrwać ten surowy okres.
Ale czy zawsze ten jesienny czas ma być jedynie poczekalnią na wiosnę? Przecież jesień potrafi być piękna, szczególnie ta nasza złota polska. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, aby jesień zamienić w skarbnicę wspomnień i zdjęć, do których z chęcią będziemy wracać.


Warto zacząć od przygotowania listy najbardziej uroczych miejsc w Twojej okolicy, które mogą stać się tłem do Twoich zdjęć. Pomóc Ci w tym może Twoja druga połówka, przyjaciółka, a nawet Twoja mała pociecha. Wszak to dzieci wpadają na najwięcej oryginalnych pomysłów. Następnie postaraj się wygospodarować kilka wolnych godzin i wybierzcie się razem na wycieczkę. Robiąc zdjęcia staraj się uchwycić pełną paletę kolorów jesieni, liści, drzew, otaczającej Cię przyrody. Wiemy z własnego doświadczenia, że na co dzień ciężko jest po prostu przystanąć i docenić piękno jesiennej aury, jaka nas otacza. Najlepiej, jeśli zaplanujesz spacer wcześnie rano lub późnym popołudniem, kiedy słońce jest nisko nad horyzontem, a zdjęcia wychodzą wtedy najlepiej.


Zrób spontaniczną “sesję zdjęciową” dzieciom bawiącym się w liściach, przyjaciółce opatulonej w ciepły sweter i wełniany kapelusz, pstryknij sobie selfie z ukochanym na tle jesiennego krajobrazu. Pomysłów jest mnóstwo! Nie bój się oryginalnych i niesztampowych ujęć - staraj się uchwycić to, co uważasz za ciekawe i interesujące, potem wybierz te najlepsze, a może i najśmieszniejsze ujęcia i stwórz z nich jesienną fotoksiążkę!

Jesień sprzyja również domatorom. Lubimy wtedy zaszyć się w swojej domowej twierdzy i po prostu cieszyć się towarzystwem najbliższych. Jeśli dla Ciebie najlepsze jesienne wspomnienia to te związane z kubkiem gorącej herbaty i ulubionym serialem, może potowarzyszą Ci w tym Twoi domownicy albo znajomi? Ugotujcie albo upieczcie razem danie, które od dawna chcieliście spróbować. Zróbcie maraton w oglądaniu zaległych odcinków ulubionych seriali albo filmów, na które nie zdążyliście pójść do kina. Powygłupiajcie się, poprzebierajcie w śmieszne stroje, zorganizujcie imprezę tematyczną. Pstrykajcie mnóstwo zdjęć, uchwyćcie najlepsze momenty i zróbcie z nich swoją niepowtarzalną jesienną fotoksiążkę!
Taka pamiątka wpuści trochę promieni słońca do naszej jesiennej ponurej aury i pozwoli naprawdę bezboleśnie przetrwać do wiosny :-)