Uwiecznij majówkę na zdjęciach – triki i porady

Najbliższa majówka to minimum trzy dni wolnego, a w najlepszym wypadku może oznaczać nawet dziewięciodniowy urlop! Wykorzystaj ten czas na utrwalanie wspomnień, którymi możesz podzielić się z najbliższymi. Gdzie pojechać na majówkę i jak robić ciekawe, pamiątkowe zdjęcia? Poznaj triki, dzięki którym wykonasz świetne fotki swoim smartfonem!

Majówka 2023 – przygotowania do wyjazdu

Majówka w Polsce to święto, które oficjalnie rozpoczyna sezon grillowy i zwiastuje nadejście lata. W tym roku urlop rozpoczyna się weekendem, który przypada na ostatnie dni kwietnia. Kiedy jest majówka? Święta wypadają w poniedziałek (1 maja) oraz w środę (3 maja), zatem jeśli wziąć jeden dzień wolnego we wtorek (2 maja), można cieszyć się aż pięciodniową przerwą od pracy! To wystarczająco dużo czasu, by zwiedzić ciekawe miejsca do fotografowania i utrwalić cudowne kadry.

Uwiecznij majówkę na zdjęciach – triki i porady

Obierz cel jeszcze przed wyjazdem

Jeśli nastawiasz się na kolekcjonowanie fotograficznych wspomnień, ustal przed wyjazdem, w jaki sposób je wyeksponujesz. Fotoksiążka z podróży lub odbitki w kilku formatach mogą być świetną pamiątką. Skup się na krajobrazach, zdjęciach portretowych, a nawet skorzystaj z trybu makro. Taka różnorodność złoży się w ciekawą i pełną przygód historię, do której przyjemnie się wraca w rodzinnym gronie. Odbitki możesz wykorzystać do projektu własnej fotoksiążki mini – upewnisz się, że wszystkie wspomnienia pozostają w jednym miejscu, a w razie potrzeby szybko podzielisz się nimi z osobami, które są bliskie Twojemu sercu.

Uwiecznij majówkę na zdjęciach – triki i porady

Fotoprodukty do zadań specjalnych

Najpiękniejsze w podróżowaniu jest to, że po powrocie do domu możesz wracać myślami do chwil, które zapewniły Ci błogi relaks i należyty wypoczynek. Możesz wyeksponować pamiątkowe kadry na wiele sposobów – czy to za sprawą wspomnianej fotoksiążki, czy efektownej galerii ściennej w salonie. Jeśli stawiasz na minimalizm, zdecyduj się na magnesy z podróży – nie zajmą wiele miejsca, a będą cieszyć wzrok każdego dnia. Słoneczne kadry zawsze wywołują uśmiech, dlatego warto się nimi otaczać przez cały rok :)

Uwiecznij majówkę na zdjęciach – triki i porady

Tricki na udane zdjęcia z majówki

Pora na smaczki, które nadadzą Twoim zdjęciom charakteru! Podczas fotografowania używaj trybu zdjęć seryjnych, aby uchwycić obiekty w ruchu. Zrezygnuj z lampy błyskowej na rzecz naturalnego światła i skup się na ekspozycji. Dotknij palcem miejsca na wyświetlaczu, które ma być na pierwszym planie, a pojawi się opcja ustawienia poziomu jasności. Lubisz pstrykać fotki? Zmieć swojego smartfona w profesjonalny aparat! Wystarczy, że dokupisz dodatkowy obiektyw, a będziesz mieć możliwość wykonywania fantastycznych ujęć.

Idealne miejsca do fotografowania – gdzie ich szukać?

Można śmiało stwierdzić, że maj jest wyjątkowo fotogenicznym miesiącem. Przyroda jest już w pełnym rozkwicie, pieszcząc wzrok pąkami kwiatów, drzew oraz krzewów. O tej porze roku kwitną magnolie, wiśnie, jaśminowce czy forsycje, zachwycając oczy feerią barw w odcieniach bieli, różu, fioletu czy żółci. Chcesz przywieźć do domu piękne zdjęcia z podróży? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi na majówkowy wypad.

Uwiecznij majówkę na zdjęciach – triki i porady

Gdańsk – ciekawe miejsca do fotografowania

W Gdańsku warto udać się na Wyspę Sobieszewską, gdzie znajduje się rezerwat przyrody Ptasi Raj. Ciekawą opcją jest też Wyspa Ołowianka, skąd jest piękny widok na Motławę i najstarszy w Europie dźwig portowy – Żuraw. Chcesz mieć piękne zdjęcia na tle panoramy miasta? Udaj się na Górę Pachołek, z której można podziwiać efektowny zachód słońca.

Ciekawe miejsca w Łodzi do fotografowania

Miejsca idealne na plener fotograficzny w Łodzi to m.in. ulica Piotrkowska, czyli tętniące serce miasta, wraz z kompleksem OFF, gdzie czuć klimat starych fabryk. Warto odwiedzić też Manufakturę oraz lofty Scheiblera, a także odnowione centrum Łodzi, gdzie znajduje się nowoczesny dworzec oraz planetarium EC1.

Fotogeniczny Śląsk

Tu z pewnością nie zabraknie miejsc na piękne kadry. Ciekawe miejsca do fotografowania Śląsk to przede wszystkim Beskidy, katowicki Nikiszowiec, będący perłą miasta, czy planetarium w Chorzowie. Warto wybrać się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, mekki skał wapiennych, skąd już blisko do dawnej stolicy Polski.

Jakie są ciekawe miejsca do fotografowania Kraków? To przede wszystkim malowniczy zalew w Zakrzówku, majestatyczny Wawel i Bulwary Wiślane. Rynek Główny i Sukiennice to niemal fotograficzny obowiązek, ale wielu wrażeń i kadrów dostarczy też wycieczka na Kopiec Kościuszki czy na Kładkę Ojca Bernatki.

Majówka w stolicy

Najciekawsze miejsca do fotografowania Warszawa to ulica Złota, Plac Europejski i Łazienki Królewskie. Warto odwiedzić też Muzeum Neonów i syrenkę na bulwarach, gdzie wieczorem jest szansa na złapanie czystego kadru.

A zatem dokąd wybierasz się na majówkę w tym roku? :)