TOP 3 najlepszych prezentów dla maturzysty

Egzamin maturalny jest jednym z najważniejszych w życiu młodego człowieka. To sprawdzian, który często definiuje przyszłe być, albo nie być, nierzadko decyduje o karierze zawodowej lub o wymarzonym kierunku studiów. Dlatego warto wynagrodzić maturzyście sam trud przygotowań, a także stres związany z uczestnictwem w egzaminach. Jaki prezent dla maturzysty wybrać, by stanowił piękną pamiątkę jeszcze długo po opuszczeniu murów liceum?

Symboliczne przejście w dorosłość

Aby upamiętnić maturzyście dni, które decydowały o jego przyszłości, warto podarować mu coś praktycznego. Do najbardziej sprawdzonych należy wieczne pióro, które można użytkować zarówno na studiach, jak i na ścieżce zawodowej. Świetnym podarunkiem będzie dobrej jakości pióro, na którym można wygrawerować tematyczny cytat lub zdanie, którego uniwersalny przekaz będzie towarzyszył młodemu człowiekowi przez kolejne lata.

Taki podarunek można wręczyć tuż przed rozpoczęciem egzaminów. Będzie to znakomity symbol wsparcia ze strony bliskich. Być może obdarowanemu uda się napisać nim niejeden egzamin będąc na studiach.

pamiątka dla maturzysty

Prezent, który wyznacza rytm dnia

Upamiętnieniem młodzieńczych lat może być upominek, który nadaje tempo codzienności i w każdej sekundzie przypomina, że życie toczy się dalej. Drugim najpopularniejszym prezentem jest zegarek, stanowiący fantastyczną nagrodę za wytrwałość i systematyczne pogłębianie wiedzy, by osiągnąć to, co zaplanowane.

Niezależnie od tego, czy jest to zegarek sportowy, elegancki czy nowoczesny smartwatch, stanowi on doskonały prezent na zakończenie szkoły. Ważne, aby z tyłu na kopercie wygrawerować istotne dane, które zawsze będą przenosić młodzieńca do wspomnień, kiedy ślęczał nad stertą książek, przygotowując się do egzaminu weryfikującego dojrzałość. Taki prezent to wyjątkowa pamiątka na resztę życia, nawet gdy okaże się, że los – pomimo wielu planów – okazał się mieć swój własny scenariusz.

Pamiątkowy prezent na zakończenie roku szkolnego

fotoksiążka maturalna

Zakończenie liceum to wydarzenie, które opływa w pełną gamę emocji. To tu, w szkolnych ławkach i na korytarzach, zawiązały się przyjaźnie nacechowane dorosłością. Nie ma wątpliwości, że doskonałym zwieńczeniem tych wszystkich lat będzie podsumowanie ich w formie fotoksiążki. To doskonały produkt, który występuje u nas w kilku wariantach – z łatwością można dopasować go do swoich preferencji i w prosty sposób zaprojektować, tworząc imponujący kolaż pełen wspomnień.

Dla nierozłącznych przyjaciółek idealnie sprawdzi się fotoksiążka mini (po jednym egzemplarzu dla każdej z nich), zawierająca 50 fotografii w klasycznym formacie 10x15 cm.

prezent dla koleżanki z ławki

Z kolei dla tych, którzy przez lata tworzyli zgodną i zgraną klasę, proponujemy fotoksiążkę LUX, która będzie swoistym albumem, pełnym pamiętnych przygód. Ponadczasowa technologia 7C, indywidualny projekt z własnymi zdjęciami i ekskluzywna oprawa – to wszystko zamknięte w pięknym prezentowym pudełku. Czy można wyobrazić sobie lepsze wejście w dorosłość?

pomysły na prezent dla maturzysty