Szablony, kliparty i inne narzędzia - poczuj się jak profesjonalny grafik!

Często słyszymy od klientów, że nasz edytor jest dziecinnie prosty w obsłudze, pomimo że początkowo z pewną obawą podchodzili do samodzielnego zaprojektowania swojego własnego fotoproduktu. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam nieco przybliżyć narzędzia naszego kreatora i pokazać, że są on nie tylko świetnym sposobem na stworzenie oryginalnego prezentu, ale również same w sobie gwarantują świetną zabawę :-)

Przygodę z naszym programem rozpoczynasz od wyboru formatu. W przypadku kalendarza - tutaj też wybierasz miesiąc początkowy. Pamiętaj, że może on być dowolny!
Kolejny krok to wybór szablonu - znajdziesz tu blisko 100 wzorów na wszelkie możliwe okazje, dopasowane do wieku i charakteru osoby obdarowywanej bądź po prostu do tego, co lubi. Rodzice znajdą tutaj ulubione bajkowe postacie swojej pociechy, małżonek - subtelne, romantyczne projekty dla swojej drugiej połówki, fani Disneya ucieszą się z obecności ich ulubionych bohaterów, a miłośnicy minimalizmu również powinni być usatysfakcjonowani prostymi, jednokolorowymi szablonami bądź pustym, który mogą zapełnić w dowolny sposób.

Kiedy wybierzesz już, spośród mnóstwa motywów, swój ulubiony, wgrywasz zdjęcia do kreatora i… do akcji wkracza Twoja wyobraźnia :-) Możesz dodać nieograniczoną ilość zdjęć, w dowolnej konfiguracji (ta nasza “szablonowa” może być tylko sugestią), miksować je, podmieniać tła na dowolnej stronie oraz wklejać w dowolne miejsce przeróżne tematyczne kliparty. A tych mamy naprawdę mnóstwo! Znajdziesz i gotowe teksty, np. dla rodziców albo dziadków, słodkie zwierzątka, obrazki świąteczne, kwiatki, gwiazdki, a nawet dymki, w które wpisujesz dowolny tekst i umieszczasz na zdjęciu. Doklej dziadkowi jakieś śmieszne wąsy, babci załóż kolorowe okulary, sprawdź, jak Twoja połówka będzie wyglądała w zabawnym kapeluszu, a przy swoim małym szkrabie postaw jakieś bajkowe zwierzątka. Baw się, zmieniaj, dodawaj, usuwaj, masz wolną rękę :-) A to wszystko tylko jednym ruchem myszki. Po prostu przeciągasz wybrany motyw i...gotowe! Dodatkowo, na każdej kartce fotokalendarza możesz zaznaczyć ważne dla Ciebie daty, święta, rocznice, urodziny bliskich, i to w Twoim ulubionym kolorze i kształcie.

Polecamy również zadbać o oprawę swoich zdjęć. Tutaj na pomoc przychodzą nasze różnorodne ramki i maski, dzięki którym zmienisz cały charakter swojej fotki, “załagodzisz” jej kształt bądź całkiem go zmienisz np. na owal albo romb. Możesz wymiksować różne kształty, a na deser zmienić efekt np. na czarno-biały albo sepię. Jednym słowem - nasz program to nieograniczone możliwości dla Twojej wyobraźni :-)
Pamiętaj, że swój fotoprodukt projektujesz przed zakupem, więc nie kupujesz kota w worku. Masz nieograniczony czas na dopieszczenie swojego projektu, w każdej chwili możesz również zrezygnować albo po prostu zacząć od nowa! Dodatkowo, swoją pracę możesz przerwać i wrócić do niej w dowolnym momencie - po prostu zapisujesz ją na swoim profilu na pixbook.pl. Proste, prawda?
A dla osób, które wolą jednak przekaz wizualny, zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie zamieszczone filmiki w bardzo prosty i przejrzysty sposób poprowadzą was krok po kroku przez wszystkie etapy projektowania. Filmiki na stałe możecie obejrzeć również na naszej stronie.

Wesołego projektowania!