Światowy Dzień Książki. 5 szablonów na każdą okazję

Miłość do książek jest zaraźliwa. W szczególności 23 kwietnia, kiedy to czytelnicy z całego świata obchodzić będą Światowy Dzień Książki. 

Jeśli należysz do tego grona to na pewno zdarzyło Ci się przynajmniej raz w życiu czytać książkę z wypiekami na twarzy. W taki sposób, że nie potrafiłaś odłożyć jej ani na moment. O skupieniu uwagi na czymś innym też nie było mowy. Bo akcja stała się tak bardzo wciągająca, że to po prostu nie mogło poczekać do jutra! 

world_day_book_pixbook

To właśnie tego typu książki zapamiętujemy na długo. Z ołówkiem w ręku na skrawkach papieru czy kartkach zeszytu notujemy ciekawe zdania, do których mamy zamiar wracać… Niestety. Zdarza się, że zwyczajnie je gubimy i przepadają one w czeluściach… no właśnie, czasem nawet nie wiadomo czego.  

pixbook_fotoksiazka

W tym momencie przyszedł mi do głowy pewien pomysł. A gdyby tak stworzyć jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną książkę, w której zbiorę nie tylko ulubione cytaty, ale też zdjęcia do których mam sentyment? Coś w rodzaju księgi wspomnień z mnóstwem fotografii i wybranych przeze mnie sentencji. Wszystko spakowane w jednym miejscu i oprawione w elegancką twardą okładkę. 

prosta_idea_pixbook
Źródło: prosta.idea
laurohi_pixbook
Źródło: laurohi

Aby stworzyć taką fotoksiążkę nie musisz martwić się brakiem swojego projektu. Na stronie Pixbook znajdziesz wiele gotowych szablonów do wyboru. Pogrupowaliśmy je według kategorii, tak aby łatwiej było znaleźć coś dla siebie.

Nie zaniedbuj swoich wspomnień i zapisz je na kartach fotoksiążki. Do opowiedzenia tych historii idealnie nadadzą się szablony:

1) Photo Storynowoczesny wzór idealny do opakowania w nim historii Twojej rodziny, w sam raz na prezent dla rodziców, czy dziadków.

2) Lovely Lines - na każdą tematykę zdjęć. Możesz zamieścić w nim dosłownie wszystko. 

3) Bezcenne chwile - oszczędny w formie, z niewielką ilością dekoracji. W sam raz dla osób ceniących minimalizm. Wystarczy wybrać piękne zdjęcia i poświęcić odrobinę czasu by stworzyć bezcenną pamiątkę na lata.

4) Na każdą okazję - uniewersalny szablon, którego białe karty i stonowane ozdobniki nie zdominują umieszczonych w nim fotografii. Sprawdzi się zarówno w przypadku fotoksiążki z urodzin, jak i z wakacji. 

5) Cytaty wspomnieńdzięki temu szablonowi możesz stworzyć fotoksiążkę ze swoimi ulubionymi cytatami, które będą motywować Cię każdego dnia. Wystarczy wybrać cytaty ze swoich ulubionych filmów czy książek, dodać ciekawe zdjęcia i własna książka gotowa.


Na koniec chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma cytatami, które możesz wykorzystać tworząc fotoksiążkę własnego autorstwa. Może Ci się przydadzą. :)

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, czego chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą. - T. Harv Eker

Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy. - Honore de Balzac

Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp słowem „wyzwanie". - Albert Camus

Bądź dobrej myśli, bo po co być złej. - Stanisław Lem

Najtrudniejsza rzecz w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić. -  David Russell

Przyjdzie taka chwila, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek. – Louis L'Amour

 

Justyna, pixbook