Sesja fotograficzna z psem. Na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia psu?

Uważasz, że zrobienie zdjęcia psu jest proste? Jak bułka z masłem? Nic bardziej mylnego! Psią uwagę bardzo łatwo rozproszyć, dlatego fotografia psów, choć pozornie mało skomplikowana, do najłatwiejszych nie należy. Od czego zatem zacząć przygotowania do psiej sesji?

Perspektywa

Robiąc zdjęcia swojemu psu, zejdź do jego poziomu. Zdjęcia zrobione z góry sprawiają, że głowa psa wygląda na większą od reszty ciała, przez co kadr nabiera komicznego wyrazu. Nie bój się położyć aparatu na ziemi czy usiąść na podłodze tak, aby sam obiektyw znalazł się na wysokości oczu psa.

światowy_dzień_psa

Odpowiednie miejsce i czas

Wybierając scenerię do zdjęć, warto zwrócić uwagę na miejsca ciche, mniej uczęszczane przez ludzi, zlokalizowane z dala od ruchliwych dróg. Opłaci się nawet wstać o świcie, kiedy miasto jeszcze smacznie śpi. O tej porze w parkach, czy innych miejscach publicznych nie spotkamy zbyt wielu osób. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego przerywania sesji.

światowy_dzień_psa

Zachowanie psa

Zdjęcia wyjdą o wiele ciekawiej, gdy pozwolimy psu na beztroską zabawę. Nie zmuszajmy psa do siedzenia w jednym miejscu i patrzenia w obiektyw. Pies może wyglądać wtedy na znudzonego albo niezainteresowanego sytuacją. Należy umiejętnie zwrócić jego uwagę, np. dając ulubiony smakołyk czy rzucając jakąś zabawkę. Czasem wystarczy zagwizdać, aby pies od razu stał się bardziej ożywiony. W takich momentach warto trzymać aparat w pogotowiu.

światowy_dzień_psa

Fotografowanie psa do łatwych zadań nie należy, głównie ze względu na jego ruchliwość. Czasem dobre ujęcie wymaga dużych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości dla pupila. Jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia, warto poświęcić trochę czasu i uwagi, aby w końcowym efekcie móc je umieścić w pamiątkowej fotoksiążce.

Justyna, pixbook