Prezenty na Wielkanoc – jak zrobić idealny fotoprezent?

Święta wielkanocne to wspaniały czas spędzany w rodzinnym gronie. Biesiadowanie przy stole, wspólne spacery i poszukiwanie pierwszych zwiastunów wiosny – czy można chcieć czegoś więcej? Najlepszym dopełnieniem świątecznej atmosfery będą upominki wielkanocne. Poznaj nasze propozycje na prezenty, które przygotujesz błyskawicznie w zaciszu własnego domu.

prezenty na wielkanoc

Czy zajączek przynosi prezenty?

Nietrudno zauważyć, że zając jest jednym z głównych symboli wielkanocnych. Dziś nieco się skomercjalizował, co widać w witrynach sklepowych pod postacią licznych dekoracji. Dlaczego to właśnie zając jest traktowany jako wielkanocne zwierzątko? Źródło jest trudne do ustalenia, ale powszechnie znane są co najmniej dwie wersje.

Jedna z nich mówi, że zające to pierwsze zwierzęta, jakie widać na polach tuż po przyjściu wiosny. Kiedy pogoda sprzyja, udaj się za miasto na spacer, by wspólnie z bliskimi wypatrywać szaraków. Zwierzęta te są uznawane za symbol odradzającego się życia po mroźnych zimowych dniach.

Druga wersja nawiązuje do wierzeń pogańskich, w myśl których czczono Oestre, boginię wiosny oraz płodności. Zając był jej wiernym towarzyszem. Imię bogini było także zaczątkiem dla nazwy świąt. W krajach germańskich i anglosaskich Wielkanoc to kolejno Ostern oraz Easter. Utarło się także przekonanie, że zajączek jako wędrownik z zachodu zostawia wielkanocne prezenty. Tradycja kultywowana jest głównie w północno-zachodniej części Polski, dokąd przywędrowała wraz ze zwierzątkiem z Niemiec.

Prezent wielkanocny dla bliskich

prezent od zajączka

Przygotowania do świąt pochłaniają cały Twój czas i Twoją energię? Zapewne nie starczy Ci sił na zrobienie świątecznej niespodzianki. U nas znajdziesz oryginalny pomysł na prezent wielkanocny dla każdego. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, by stworzyć fotoprodukt, który zachwyca i wzrusza, będąc jednocześnie znakomitą pamiątką.

Czego będziesz potrzebować? Zdjęć! Wyjątkowych, jedynych, zapadających w pamięć ujęć, które utrwalisz w oryginalny sposób. Dlatego warto przygotowywać prezenty ze zdjęć? Bo wszyscy uwielbiają wspominać przyjemne chwile i wracać myślami do radosnych momentów. Ze wzruszeniem przyglądać się twarzom ze zdjęć, odwzajemniając uśmiechy. Świąteczna atmosfera wyjątkowo sprzyja takim chwilom, zadbaj więc o fotoprezenty z głębi serca.

Prezenty wielkanocne dla dzieci

Zgodnie z tradycją zajączek odwiedzał najmłodszych członków rodziny. Obecnie uwaga dorosłych wciąż skupia się na dzieciach, jeśli chodzi o prezent. Warto jednak podkreślić, że szaraczek, jako zwierzę o niewielkich gabarytach, był w stanie obdarować pociechy wyłącznie czymś drobnym. Stąd właśnie prezent wielkanocny dla dziecka jest raczej symboliczny i najczęściej zestawia się go ze słodką przekąską.

Co podarować najmłodszym? Dzieci bardzo lubią oglądać zdjęcia, szczególnie gdy utrwalono ich sylwetki w kadrach. Podaruj im fotoksiążkę mini, w której znajduje się aż 50 fotek w standardowym formacie 10 cm × 15 cm. Możesz spersonalizować okładkę, wpisując tam imię dziecka lub krótką dedykację. Każde zdjęcie ma przy lewej krawędzi perforację, która umożliwia łatwe wyrywanie kadrów. Teraz dzielenie się wspomnieniami będzie jeszcze przyjemniejsze.

Zajączek z wizytą u dorosłych

Dziś nie tylko dzieci otrzymują upominki w święta. Dorośli też mają prawo zaznać świątecznych przyjemności. Jeśli planujesz przygotować prezent wielkanocny dla rodziców lub babci i dziadka, zaprojektuj efektowny fotoobraz, który będzie piękną dekoracją mieszkania. Wybierz wzruszającą fotografię z rodzinnej kolekcji zdjęć i podkręć ją nieco kilkoma sztuczkami. W naszym edytorze online spersonalizujesz zdjęcie, dodasz kilka klipartów oraz dopasujesz szablon. Taki kadr w nowej odsłonie będzie świetnym upominkiem dla kogoś bliskiego.

Szukasz prezentu dla rodzeństwa? Utrwal wspólne chwile z wakacji lub ostatni spacer po nieznanych zakątkach miasta i przygotuj ze zdjęć fotomagnesy. Taki zestaw będzie ciekawą ozdobą lodówki i za każdym razem wywoła mnóstwo fajnych wspomnień. Magnesy ze zdjęciami można zamocować na dowolnej metalowej powierzchni lub tablicy magnetycznej. Swój prezent możesz spersonalizować, dodając dowolny tekst.

Święta w gronie najbliższych

Na to wszyscy czekają – kilka dni z dala od zawodowych obowiązków i rodzinne spotkania przy stole. Chwilo trwaj! Już teraz pomyśl o tym, by zachować te cenne momenty w pamięci aparatu. Nie zawsze jest okazja, by spotkać się w takim gronie, zwłaszcza gdy dzielą Was większe odległości.

W najbliższe święta staraj się więcej operować aparatem lub smartfonem, utrwalając wartościowe chwile. Może zaaranżujesz w domu kącik na rodzinną sesję z zajączkiem i koszykiem pisanek? Pozowane fotki przeplataj tymi, które wykonujesz spontanicznie. W ten sposób powstanie ciekawa i spójna fotorelacja, którą możesz przekształcić w fantastyczną pamiątkę. Z gotowych zdjęć zaprojektuj fotoksiążkę, którą następnie ozdobisz i roześlesz do osób obecnych przy świątecznym stole. W ramach podziękowania za przybycie :)

fotoksiążka wielkanoc

Fotografia – co robić, a czego nie?

Sztuka fotografii jest fascynująca, ale nie musisz znać tych wszystkich trudnych nazw ani zaawansowanej obsługi aparatu/telefonu, by pstrykać dobrej jakości fotki. Opanuj podstawowe zasady i śmiało korzystaj z trybu automatycznego. Zawsze możesz obrobić zdjęcia, korzystając z gotowych filtrów. Co warto wiedzieć?

•    kadrowanie – umiejętność zmieszczenia wszystkiego w obiektywie z zachowaniem planowanej perspektywy,
•    zasada trójpodziału – niezwykle przydatna wiedza, z którą perfekcyjnie wykadrujesz swoje fotki,
•    światło i lampa błyskowa – dobrze wiedzieć, kiedy korzystać ze światła naturalnego, a kiedy z lampy i sztucznego oświetlenia.

Chcesz, by Twoi goście czuli się dobrze w obiektywie? Zadbaj o swobodną atmosferę i nie rozstawiaj postaci sztywno w kadrze. Zdjęcia wykonywane znienacka mają swój urok i wyglądają naturalniej. Pokochasz fotografowanie dzieci! One zawsze zachowują się „po swojemu”, a ich mimika wyraża dokładnie to, co czują.

Rodzinna sesja fotograficzna będzie świetną pamiątką, podobnie jak wręczone gościom upominki ze zdjęć. Tak niewiele trzeba, by sprawić bliskim radość!