Okaż Miłość w Walentynki w oryginalny sposób - nasze inspiracje!

Chyba nie ma bardziej kontrowersyjnego święta, jak Walentynki ;-) Ten zachodni zwyczaj, który w latach 90. ubiegłego wieku w zaskakująco szybkim tempie przyjął się w naszym kraju ma swoich zwolenników, ale i sporą grupę przeciwników. Imieninom Św. Walentego można zarzucić zbyt duży konsumpcjonizm, kiczowatość i już całkiem dużą komercyjność, ale ciężko nie zgodzić się z tym, że to, co świętujemy w tym dniu zasługuje nawet na to “lekkie” zamieszanie w mediach i świadomości klientów. Postanowiliśmy, że nie będziemy dziś podsuwać Wam pomysłów na walentynkowe prezenty, pod znakiem czerwono-różowego koloru, serduszek i wierszy o miłości. Bo takich inspiracji znajdziecie w internecie setki. Chcemy Was za to zachęcić do podarowania Waszym najbliższym prezentu oryginalnego, bo zaprojektowanego od A do Z przez Was. I to w banalnie prosty i szybki sposób, bo przy pomocy mnóstwa gotowych szablonów, ramek i klipartów.

Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie, na które mamy oryginalny pomysł i włożymy trochę wysiłku. Pamiętajcie, że tworzenie upominków dla najbliższych jest o tyle ułatwione, że znacie ich gust, wiecie, co lubią, co ich wzrusza, a co rozśmiesza. Poniżej podsuwamy Wam garść inspiracji, które mamy nadzieję podsuną Wam pomysł na prezent… nie tylko walentynkowy:
1. Jak się pewnie domyślacie, najpopularniejszym upominkiem dla drugiej połówki jest fotoalbum z fotografiami z Waszych najlepszych, wspólnych chwil. Ale możecie pokusić się o bardziej nieszablonowy projekt i stworzyć fotoksiążkę, “opisującą” historię życia Waszego partnera. Zgromadźcie zdjęcia z jego dzieciństwa, okresu dorastania, czasów szkolnych, fotografie z różnych młodzieńczych wyjazdów, pierwszych zainteresowań i pasji. Opiszcie tam oczywiście również historię Waszej znajomości - pierwszych randek, spacerów, podróży. Umieśćcie tam ulubione zdjęcia ze ślubu i narodzin Waszego dziecka. Możecie podzielić książkę na rozdziały, symbolizujące różne etapy w jego, a potem Waszym wspólnym życiu. Pokuście się o skomentowanie w zabawny, ciepły sposób każdego z nich.
2. Pamiętajcie, że Walentynki to święto nie tylko zakochanych. To również idealny moment na okazanie miłości i przywiązania innym drogim nam osobom. Rodzice czy dziadkowie będą mile zaskoczeni, kiedy otrzymają w ten dzień fotoalbum z historią Waszej rodziny, wraz z Waszymi datami i osobistymi komentarzami. Takie drzewo genealogiczne w obrazkach będzie świetną okazją do wspomnień i wzruszający powrót do przeszłości!

3. W Walentynki pamiętajcie szczególnie o osobach, z którymi się wychowaliście - Waszym rodzeństwie. Podarujcie im fotoksiążkę z najśmieszniejszymi, wspólnymi zdjęciami z dzieciństwa. Takich fotografii macie z pewnością mnóstwo, więc stworzenie takiego uroczego upominku zajmie Wam kilka minut.
4. Pomysłowym prezentem będzie również zaprojektowanie dla bliskiej osoby fotokalendarza! Nasz, z uwagi na możliwość rozpoczęcia go od dowolnego miesiąca i pełnego spersonalizowania, jest idealnym prezentem nie tylko na Walentynki :-) Na jego trzynastu kartach możecie przedstawić zdjęcia Waszych ukochanych miejsc, wyjazdów czy śmiesznych ujęć. Jeśli macie małego szkraba, możecie zaprojektować kalendarium jego dorastania przez kolejne 12 miesięcy. Jeśli posiadacie swoje miejsce na ziemi, np. Wasz wymarzony domek, możecie sfotografować wspólne chwile w nim spędzane o różnych porach roku. Jeśli obydwoje macie do siebie spory dystans i duże pokłady poczucia humoru, możecie podarować sobie nawzajem fotokalendarz z zabawną sesją zdjęciową.
A co do osób, które Walentynek nie obchodzą (a jest ich spore grono): pamiętajcie, że powyższe propozycje możecie wykorzystać na każdą inną okazję lub po prostu bez okazji… Bo miłość warto okazywać codziennie, nie tylko w dzień Św. Walentego :-)

Udanego projektowania!