Nadaj drugie życie starej książce kucharskiej

Gotowanie urosło do rangi prawdziwej sztuki – i to nie tylko za sprawą Kuchennych Rewolucji, ale głównie dzięki przepisom, które przeżywają właśnie drugą młodość. Tak – stare książki kucharskie wracają do łask! Staropolskie receptury, aromatyczne marynaty i setki innych przepisów – uratuj je od zapomnienia i stwórz nowoczesną książkę, pełną wskazówek na pyszne dania. 

Zaprojektuj własną książkę kucharską 

No bo właściwie... dlaczego nie? W swoim kuchennym repertuarze na pewno masz wiele popisowych dań, którymi rozpieszczasz podniebienia swoich najbliższych. Czas zebrać je wszystkie i stworzyć dzieło, które będzie służyć kolejnym pokoleniom. Jeśli opierasz się na starych przepisach, tym bardziej warto przedłużyć ich żywot – niech najbliżsi poznają tradycyjne smaki, których na próżno szukać w nowatorskim menu. 

własna książka kucharska

Osobisty cook book? Świetny pomysł! 

Wysłużone, stare książki kucharskie skrywają w sobie mnóstwo przepisów na niepowtarzalne smaki. Jeśli wciąż korzystasz ze zbiorów swoich babć i dziadków, być może coraz trudniej Ci odczytać proporcje i sposób przygotowania potraw. Pożółkłe kartki, z czasem nawet poplamione, odbierają Ci przyjemność z gotowania? Znajdź na nie sposób! Osobista książka kucharska w nowej odsłonie to super pomysł. Fotoksiążka z kucharskim motywem będzie strzałem w dziesiątkę. 

Zaprojektowanie własnego cook booka da Ci wachlarz możliwości i ogromne pole do popisu. Możesz wykazać się nie tylko kucharskim talentem, ale i umiejętnością tworzenia wysmakowanych treści. Sprawdź, jakie to proste! 

gdzie zaprojektować własną książkę kucharską

Książka kucharska – jak robić dzieło, które przetrwa lata? 

Każdy przepis ma swój sekret, jakiś tajemniczy składnik. W Pixbook także je mamy! Sekretem trwałości Twojego projektu jest sztywna okładka, która zawzięcie chroni zawartość przed uszkodzeniem. Taką znajdziesz m.in. w fotoksiążce LUX z introligatorską oprawą, która już na froncie będzie prezentować jedno z Twoich kucharskich fotografii. 

Pokaż światu, że gotowanie to tylko jeden z Twoich talentów. Umieść autorskie zdjęcia wypieków, dań obiadowych czy wykwintnych przystawek wraz z przepisami, a stworzysz najbardziej osobistą książkę kucharską swoich marzeń! 

W czym się specjalizujesz? 

Kulinaria to fascynująca dziedzina, w której każdy znajdzie to, w czym jest naprawdę dobry. Jeśli Twoją specjalnością są słodkie wypieki, może ze zbioru Twoich pomysłów powstanie książka kucharska dla dzieci? Maluchy uwielbiają pomagać w kuchni, brudzić ręce kleistym ciastem i obsypywać wzajemnie mąką. Czekoladowe muffiny, sernik nowojorski, a może ciasto z kolorową galaretką i owocami? Zachowaj sprawdzone receptury i wprowadź najmłodsze pokolenie w świat kulinariów. 

Stworzenie książki kucharskiej od podstaw jest dziecinnie proste, jeśli korzystasz z kreatora Pixbook. Samodzielnie zdecydujesz o wyglądzie każdej strony, układzie zdjęć, tekstach i rodzaju czcionki. Wykorzystaj stare książki kucharskie, by przemycić receptury używane jeszcze za czasów Twojej prababci. Zaskocz domowników nieoczywistym połączeniem smaków i potrawami, które są równie piękne, co pyszne. 

książka kucharska z własnymi przepisami

Stary przepiśnik w nowym wydaniu 

Odręczne spisywanie przepisów było przed laty szalenie modne. Jeśli nadal jesteś w ich posiadaniu, dysponujesz prawdziwym skarbem! Przelej to, co bezcenne na wirtualny papier, i stwórz rodzinną książkę kucharską w nowoczesnym stylu. 

Stare przepisy notowane w zeszytach na pewno z czasem się zatarły, uniemożliwiając odczytanie fragmentów tekstu. Nie pozwól, by w jakikolwiek sposób wpłynęło to na Twoją pracę. Wykonaj projekt, w którym znajdą się najlepsze przepisy Twoich babć. Taka rodzinna pamiątka będzie mieć ponadprzeciętną wartość! 

Nowoczesny cook book – idealny pomysł na prezent 

Lubisz wręczać upominki, które są praktyczne i pomysłowe? Książka kucharska własnego projektu będzie doskonałym prezentem dla mamy, siostry czy babci. Zbiór sprawdzonych przepisów okraszonych pięknymi fotografiami będzie wzruszającym podarunkiem o sentymentalnej wartości. Fotoksiążka z szablonem Cook book szybko stanie się ulubionym elementem codziennych zmagań w kuchni, lecz tym razem efekt starań będzie pewny. Czy można darować drugiej osobie coś równie wspaniałego? 

Taka książka kucharska to coś więcej niż tylko zbiór zdjęć i przepisów. To kawałek Twojego serca, ogrom pracy, szczypta radości oraz mnóstwo uczuć, które towarzyszą Ci na każdym etapie gotowania. Przekaż to wszystko owinięte czerwoną wstążką – książkę kucharską pełną miłości i pięknych aromatów :) 

moja książka kucharska

Zmysł estetyki na pierwszym planie 

Projektowanie książki kucharskiej to przyjemny proces, który będzie wymagał od Ciebie odrobiny kreatywności i wyobraźni. Na tym etapie możesz popuścić wodze fantazji i zamieścić zdjęcia, które wprowadzą do kuchennego świata sporo zamieszania. Wykorzystaj swój estetyczny zmysł – a z pewnością go posiadasz, jeśli na co dzień pracujesz w kuchni lub traktujesz gotowanie jako swoje twórcze hobby :) 

Wybierz najlepsze zdjęcia i zwróć uwagę na przejrzystość opisów. Sprawdź, czy jednostki miar są jednolite dla całej treści, podtrzymuj prawidłową kolejność kuchennych działań. Zadbaj o odstępy między wierszami, wstaw fotografie o wysokiej rozdzielczości. Takie niuanse techniczne przyczynią się do powstania doskonałego dzieła. 

Stwórz całą kolekcję wyjątkowych receptur! 

Ile książek kucharskich można mieć w swojej kolekcji? Tyle, ile zmieści się na regale! Nowych przepisów stale przybywa, a Tobie coraz sprawniej idzie komponowanie nowych smaków? Nie musisz się ograniczać do jednej książki. Możesz stworzyć ich całą kolekcję, którą kiedyś przejmą w posiadanie kolejne, młodsze pokolenia. Czy warto kontynuować tak świetną tradycję? Zdecydowanie tak! Dzięki starym i nowym przepisom połączysz dwa światy, które tylko wbrew pozorom mają ze sobą niewiele wspólnego. 

Wkrótce Twoje receptury zyskają ogromną wartość i będą traktowane jak rodzinny skarb. Brzmi jak spełnienie marzeń? Od tego właśnie są pragnienia – również te kulinarne, które tylko czekają, by utrwalić je na papierze w jak najpiękniejszej formie. 

gdzie zaprojektować książkę kucharską