Kalendarz ucznia – niezbędnik na rozpoczęcie roku szkolnego

Ostatni tydzień sierpnia to czas, w którym rodzice wraz z uczniami skupiają się na skompletowaniu szkolnej wyprawki. W koszyku lądują kolejne przybory oraz zeszyty, które będą służyć dziecku do pilnego sporządzania notatek. Jak przygotować się do nowego roku szkolnego, aby zminimalizować stres? Oto praktyczny niezbędnik.

Zweryfikuj dziecięce wybory

Wyprawka szkolna zawiera przedmioty, z których dziecko będzie korzystać przez cały rok, dlatego wiele rodziców daje swoim pociechom wolą rękę w kwestii zakupu kolejnych artykułów. Warto jednak zweryfikować dziecięce decyzje i sprawdzić, czy szkolne gadżety na pewno są wysokiej jakości. Przyjrzyj się materiałom, z których wykonano plecak czy worek na obuwie, sprawdź estetykę wykonania piórnika i upewnij się, czy ma odpowiednią liczbę przegródek.

mama i corka z plecakiem do szkoly

Co powinna zawierać wyprawka szkolna? W podstawowym wyposażeniu muszą znaleźć się zeszyty, bloki, artykuły piśmiennicze, przybory plastyczne i matematyczne, strój oraz buty na WF, bidon, śniadaniówka, okładki i naklejki na zeszyty, farby plakatowe, klej i nożyczki. O konkretnych wymaganiach dotyczących zakupu niektórych przedmiotów poinformuje Cię wychowawca.

Uprzyjemnij dziecku start w nowy rok szkolny

Przed Twoją pociechą stoją nowe wyzwania, którym będzie trzeba sprostać w trakcie wymagającego roku szkolnego. Jak sprawić, by dziecko weszło w szkolne obowiązki z uśmiechem na twarzy? Spraw mu prezent, jakim jest fotoksiążka mini, zawierająca zdjęcia z wakacji. Maluch może zabrać ją ze sobą do szkoły, by opowiedzieć o wakacyjnych przygodach, a także podzielić się wrażeniami (i zdjęciami!) z kolegami ze szkolnej ławki – zwłaszcza jeśli niektóre z nich przeżywali wspólnie.

 

fotoksiazka mini dla dzieci

Organizacja na 6 – zaprojektuj wyjątkowy fotokalendarz

Każdy rok szkolny jest dla dziecka pracowitym okresem. W nawale obowiązków pilnie uczy się do kartkówek, sprawdzianów i prac klasowych, przygotowuje prezentacje i pisze wypracowania. Niełatwo jest zapanować nad kolejnymi datami, dlatego pomóż dziecku w organizacji, projektując mu osobisty terminarz.

Zdecyduj się na fotokalendarz A3 z zabawnym szablonem, który zawiśnie tuż obok biurka radosnej pociechy, lub fotokalendarz biurkowy dla nieco starszego ucznia. Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym? Wybierz fotokalendarz XL, w którym oprócz rodzinnych fotek będzie mnóstwo miejsca na notatki. Tym razem dziecku nie umknie żaden sprawdzian ani dodatkowy trening. Twoja pociecha preferuje klasykę? Podaruj jej spersonalizowany fotokalendarz A4, z którym nie będzie się rozstawać.

Jak zaplanować nowy rok szkolny? Kalendarze z naszej oferty znacznie Ci to ułatwią! To wysokiej jakości produkty, które możesz dopasować do potrzeb ucznia. Wybierz miesiąc początkowy, oznacz najważniejsze daty i dodaj zdjęcia, które będą dziecku towarzyszyć przez cały rok. Z takim prezentem o wiele przyjemniej stawi czoła szkolnym wyzwaniom.

fotokalendarz biurkowy dla ucznia

Upominek na nowy rok szkolny

Początki w nowej klasie mogą być źródłem stresu i zapowiedzią wielu obowiązków, dlatego postaraj się, aby wejście w ten ważny rozdział było dla dziecka łagodne. Z pomocą przyjdzie drobiazg, który ułatwi dziecku zapanowanie nad szkolnym harmonogramem. Fotomagnesy z planem lekcji to oryginalny pomysł na upominek ze szkolnym akcentem. Ten trwały fotoprodukt można umieścić nie tylko na lodówce, ale i na tablicy magnetycznej czy dowolnym metalowym przedmiocie.

Arcyciekawe gadżety dla dziecka

Kto powiedział, że wyprawka do szkoły musi być nudna? Uczniowską codzienność może urozmaicić masa śmiesznych i praktycznych gadżetów. Nadpobudliwemu dziecku przyda się długopis antystresowy, natomiast nastolatce przypadnie do gustu bezbarwny błyszczyk w kształcie smakowitej muffiny. Naukę do sprawdzianu uprzyjemni zabawny kubek ze zdjęciem, a wiedzę na pewno pomoże usystematyzować notes z motywem ulubionego bohatera.

Szkolna rzeczywistość nie musi przytłaczać. Wystarczy otoczyć się przedmiotami, które wywołują uśmiech na twarzy. Kalendarz ze zdjęciami zwariowanej rodzinki czy pomysłowy gadżet sprawią, że dziecko błyskawicznie upora się z obowiązkami.