Jak zrobić kalendarz ze zdjęciami? Prezent na cały rok

Ciągle masz zbyt wiele na głowie? Nadmiar obowiązków sprawił, że znów umknęły Ci imieniny teściowej czy rocznica ślubu? Przygotuj kalendarz, który spersonalizujesz według własnych potrzeb. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach zaprojektować terminarz, który będzie znakomitym narzędziem dla całej rodziny.

Kalendarz na 2022 rok

Indywidualny fotokalendarz – co zyskujesz?

•    Zdjęcia dopasowane do każdego miesiąca

Projektowanie własnego kalendarza rozpoczynasz od wyboru zdjęć, które będą Ci towarzyszyć każdego miesiąca. Dopasuj je tematycznie i przypomnij domownikom, co działo się dokładnie o tej porze w minionych latach. Utrwal zeszłoroczny wyjazd na majówkę czy rodzinne święta w górach. Niech każdy miesiąc przypomina o tym, że robicie wspólnie rzeczy, które zbliżają Was do siebie.

•    Zaznaczone najważniejsze święta

Chcesz zrobić wyjątkowy kalendarz na ścianę? Zaznacz w nim daty, które mają dla Ciebie znaczenie. Możesz tego dokonać na etapie projektu online. Może rozważysz też zaznaczenie świąt lub uroczystości, których nie obchodzisz? Miło będzie złożyć życzenia osobom z rodziny lub z kręgu znajomych w ważnym dla nich dniu. Tak przygotowany fotokalendarz będzie trafionym zakupem, który pomoże Ci nieco dokładniej zorganizować napięty harmonogram.

•    Urodziny i rocznice

To właśnie o nich najłatwiej zapomnieć w codziennej bieganinie! Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz, aby był praktyczną ozdobą ściany, koniecznie dodaj daty urodzin wszystkich członków rodziny, a także daty imienin i wszystkie rocznice.

Chcesz pójść krok dalej? Umieść w kalendarzu daty urodzin nauczycieli, przyjaciół z pracy czy osób z otoczenia, z którymi masz bliższe relacje. Kilka miłych słów czy kartka wysłana pocztą elektroniczną w ich wyjątkowym dniu sprawi im mnóstwo radości. Każdy potrzebuje w życiu takich małych promieni słońca – bądź osobą, która potrafi się nimi dzielić :)

•    Zajęcia pozaszkolne Twoich dzieci

Czasem trudno połapać się, który dzień tygodnia właśnie rozpoczynasz. Na szczęście łyk porannej kawy postawi Cię na nogi. Wtedy wystarczy jedno spojrzenie w kalendarz, by wiedzieć, że córka ma dziś lekcję gry na pianinie, a starszy syn zajęcia sportowe. Stałe wydarzenia również możesz wpisać do swojego kalendarza. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz zaznaczyć ich zajęcia różnymi kolorami.

Jak zaprojektować kalendarz?

Tworzenie własnego terminarza to świetna zabawa. Nie musisz się zastanawiać, jak zrobić kalendarz ze zdjęciami online, bo wszystkiego dokonasz na naszej stronie w kilku prostych krokach:

•    Wybierz szablon

Sprawdź, ile opcji dla Ciebie przygotowaliśmy! Masz do wyboru autorskie szablony w różnych stylach. Niektóre z nich wykonano w wersji minimalistycznej, inne przykuwają uwagę różnorodnością kolorów; są też szablony sezonowe czy designerskie. Z pewnością dopasujesz styl do aranżacji w swoim domu.

•    Wybierz rozmiar

Który format preferujesz? W Pixbook masz do wyboru aż 4 warianty. Zdecyduj, czy lepiej sprawdzi się kalendarz w rozmiarze XL, A4, A3 czy biurkowy terminarz. Każdy z nich zaplanujesz zgodnie ze swoimi potrzebami. Podpowiemy Ci jednak, aby wybrać większy format, jeśli zamierzasz umieścić w nim więcej niż jedno zdjęcie.

•    Wybierz miesiąc startowy

Kto powiedział, że rok kalendarzowy rozpoczyna się w styczniu? Personalizowany terminarz planujesz i tworzysz według własnego harmonogramu. Dla studentów może to być październik, dla rodzin z dziećmi nawał obowiązków rozpoczyna się we wrześniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie od tych miesięcy rozpocząć swój indywidualny projekt.

•    Dodaj zdjęcia

To najważniejsza część Twojego projektu :) Wybierz ulubione fotki i daj się ponieść wspomnieniom, które towarzyszyły Ci w ostatnich 12 miesiącach. Możesz dodać tyle zdjęć, ile chcesz! Nie zapominaj, że przy dużej ilości fotek najlepiej sprawdzi się kalendarz w większym formacie.

•    Spersonalizuj szablon

Jak zrobić kalendarz ze zdjęciami i nadać mu osobistego charakteru? Wybierając dodatki pasujące do Twojej osobowości ;) Do dyspozycji masz cliparty, maski, tła oraz ramki ozdobne. Zmieniaj układ zdjęć i wstawiaj śmieszną grafikę, a stworzysz rodzinny fotokalendarz o unikalnej zawartości.

•    Dodaj tekst

Tu masz naprawdę spore pole do popisu. Poza kluczową kwestią oznaczenia dat urodzin, świąt i ważnych wydarzeń, możesz także przyozdobić swoje fotki tekstem! Wybierz czcionkę i dopisz coś charakterystycznego dla Twojej rodziny. Może będą to zabawne powiedzonka krążące wśród Was albo motywacyjne hasła na każdy miesiąc? Pozwól dojść do głosu swojej wyobraźni i stwórz wyjątkowe dzieło, które połączy Twoją rodzinę.

Jak stworzyć kalendarz na prezent?

Fotokalendarz jest znakomitym pomysłem na świąteczny podarunek. Jesteśmy więcej niż pewni, że ktoś raz obdarowany będzie dyskretnie dopominał się o kolejny egzemplarz za rok ;) Jak wykonać projekt dla kogoś bliskiego? Dokładnie tak samo jak dla rodziny!
Zaznacz najważniejsze święta, wydarzenia i dni, które możecie wspólnie celebrować. Możesz też przemycić kilka prywatnych akcentów w postaci zdjęć czy cytatów, które działają inspiracyjnie lub motywująco. 

Personalizowany fotokalendarz to nie tylko pomocne narzędzie, ale i świetny sposób na pogłębianie rodzinnych więzi. Każdy z domowników chętnie skorzysta z podpowiedzi dotyczącej zbliżających się wydarzeń, a dzięki fotografiom będziecie wszyscy w jednym miejscu.

Zawczasu możesz rozważyć też założenie konta na naszej stronie. Ułatwi Ci to pracę przy tworzeniu kolejnych kalendarzy. Daty automatycznie zapisują się w pamięci serwera, dzięki czemu skopiowanie ich do nowego fotokalendarza zajmie Ci dosłownie kilka sekund. Każde wydarzenie możesz zmodyfikować, dodać kolejne lub usunąć już istniejące. Dobrej zabawy!