Jak zorganizować letnie kino plenerowe?

Wakacje to idealny czas na nadrabianie filmowych zaległości. O tej porze roku w wielu miejscowościach odbywają się seanse pod chmurką, jednak jako gość nie masz wpływu na emitowany repertuar. Kino plenerowe można z powodzeniem zorganizować w zaciszu własnego ogródka. Sprawdź, czego potrzebujesz do udanego wieczoru!

Wybór projektora do własnego kina

Klasyczny telewizor najlepiej sprawdza się w domowym wnętrzu, zatem ciężko zrobić z nim coś sensownego na świeżym powietrzu. Chcąc zorganizować letnie kino DIY we własnym ogródku, należy udać się do sklepu po projektor. Na szczęście sprzęt taki nie wymaga wyszukanych dodatków. Stabilność zapewni mu zwykły stolik.

Przy zakupie projektora zwróć uwagę na jego jasność. Nawet jeśli mieszkasz na obrzeżach miasta w otoczeniu innych domków, trudno będzie Ci całkowicie wyeliminować źródło światła (uliczne lampy oraz oświetlenie z sąsiadujących nieruchomości). Jasność projektora powinna mieć minimum 3200 ANSI lumenów. Takie parametry gwarantują optymalną widoczność przy każdej projekcji. W kwestii rozdzielczości – w plenerze w zupełności sprawdzi się projektor Full HD. Drugim najważniejszym elementem jest ekran. Najlepiej sprawdzi się taki w formacie 16:9, który można z powodzeniem wykorzystać również w domu. Tego typu ekran ręczny najlepiej wykorzystywać podczas ciepłego wieczoru. Bywa on niestabilny i mało odporny na anomalie pogodowe.

kino plenerowe

Kino plenerowe – sposób na nietuzinkowy wieczór

Jeśli warunki na zewnątrz są sprzyjające, pora przygotować swój ogródek na prawdziwy kinowy spektakl. W tym celu ustaw kilka wygodnych leżaków czy foteli i przygotuj przekąski. Może to być popcorn, domowe chipsy z piekarnika czy świeże warzywa pokrojone w słupki, podane z aromatycznym dipem. Zorganizuj także kącik, w którym będą serwowane orzeźwiające napoje. Ulubiony film przy zimnym trunku to najlepszy duet na letni wieczór.

Stworzony w ten sposób kącik wypoczynkowy należy jeszcze przyozdobić. Rozwieś wokół kilka zestawów lampek o ciepłej, lekko rozproszonej barwie. Mogą to być klasyczne lampki choinkowe lub modne, klimatyczne oświetlenie w kształcie kulek. Na ich tle świetnie będą wyglądać zdjęcia, które Twoi goście zamieszczą później w social mediach. Naszym hitem są odbitki w kwadratowym formacie. Tak zwane insta-fotki o wymiarach 10x10 oraz 13x13 robią ostatnio furorę! Wystarczy przypiąć drewnianymi klamerkami kilka zdjęć do sznureczka, by w parę chwil stworzyć efektowną girlandę na ścianę. Wspomnienia zachowane!

Kino plenerowe – jak zorganizować udaną imprezę w ogródku?

Najważniejszy sprzęt już masz. Do zestawu dorzuć jeszcze dobrej jakości głośniki oraz źródło, z którego puścisz wybrany film. Sekretem udanego seansu jest dobry humor. Zadbaj o to, by goście byli w szampańskich nastrojach. Skoro planujesz seans na łonie przyrody, zadbaj o akcesoria, które wpasują się w klimat. Możesz skłonić się w kierunku trendów eko, kupić drewniane kubeczki, ekologiczne sztućce i papierowe słomki. Podawaj przekąski jak w prawdziwym kinie, przygotuj nawet bilety, które – zaraz po serii spontanicznych zdjęć – będą świetną pamiątką po udanym wieczorze.

Dobry organizator jest przygotowany na wszystko. Jeśli w trakcie seansu poczujesz krople deszczu, rozłóż parasol ogrodowy i zadbaj o taką samą ochronę nad sprzętami.

Teraz gdy wiesz już, jak zorganizować kino plenerowe, nie zwlekaj z planami! Koniec lata niebawem, pospiesz się zatem i zaproś przyjaciół na seans pod chmurką. Wkrótce, gdy nastaną chłodne wieczory, Wasze serca rozgrzeją jedynie wspomnienia upalnego lata. Spraw, by były najlepsze!