Jak zaprojektować fotoksiążkę szkolną?

Kiedy wokół wreszcie robi się zielono, a nad głową słychać stada przelatujących żurawi, jedno jest pewne: nastała wiosna! Poranki witają promieniami słońca, które szybko przeganiają czarną jak smoła noc. Wkrótce nastąpi lato, ale przedtem uczniowie wielu klas spędzą ostatnie dni w swoim gronie. Jak utrwalić szalone szkolne czasy? Fotoksiążka będzie trafionym rozwiązaniem.

fotoksiążka szkolna

Od pomysłu do realizacji

Dzieciaki uwielbiają oglądać zdjęcia ze szkolnego życia. Lubią przyglądać się temu, co było, co wiedzieli i czego doświadczali. Szczególnie gdy mogą porównać wszystkie te wydarzenia do tego, co dzieje się teraz. Widoczny postęp we wszystkich możliwych kwestiach spotyka się z ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Czy jeszcze masz wątpliwości co do tego, że warto utrwalać dziecięce wspomnienia?

Fotoksiążka szkolna może pomieścić dziesiątki zabawnych kadrów. Znajdzie się tam miejsce zarówno na fotki ze szkolnej ławki, jak i chwile przeżywane poza murami budynku. Wycieczki klasowe, występy publiczne, spotkania z wychowawcą, które znakomicie zacieśniają więzi – to wszystko warte jest wiecznej pamięci. Jeśli nie masz pomysłu na realizację szkolnej pamiątki, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Twoja klasa to zgrany zespół

Oczywiście, że każdy uczeń pracuje na swój własny sukces, jednak każde z Was dawno już doszło do wniosku, że wspólnie możecie osiągnąć znacznie więcej. Praca zespołowa nie ma sobie równych! Udało Wam się dokonać czegoś nadzwyczajnego? Być może jako team zdobyliście puchar w zawodach sportowych albo zebraliście sporą sumę pieniędzy podczas szkolnej zbiórki dla lokalnej fundacji.

Takie wydarzenia mogą być motywem przewodnim Twojej szkolnej fotoksiążki. Ukazanie ducha zespołu jako Waszej supermocy zapętli znakomite wspomnienia nawet wiele lat po zakończeniu edukacji. Chcesz wyróżnić osoby, które szczególnie przysłużyły się klasowym sukcesom? Nie ma najmniejszego problemu – poświęć kilka stron fotoksiążki na wzmianki o tych, którzy zostaną najbardziej zapamiętani. Nie ma nic piękniejszego niż uczniowie, którzy wzajemnie się inspirują poprzez współpracę.

książka na zakończenie szkoły

Fotoksiążka na zakończenie roku szkolnego

Podsumowanie szkolnego okresu w jednym albumie nie należy do najłatwiejszych. Kilka lat w uczniowskim gronie oznacza setki wspaniałych wspomnień. Jeśli chcesz uniknąć niezamierzonego bałaganu, zaprojektuj fotoksiążkę chronologicznie. Możesz podzielić album na miesiące, kwartały lub semestry, wyróżniając najciekawsze wydarzenia, jakie miały miejsce w klasie oraz szkole.

Przygotuj plan, według którego najłatwiej Ci będzie pracować. Pomyśl, jakie wspomnienia warto wyeksponować, co zwróciło uwagę szkoły w danym momencie, nad czym sumiennie pracowała Twoja klasa. Efekty swoich przemyśleń przelej na papier – niech każdy ma powód do uśmiechu nawet po zakończeniu szkoły.

Fotoksiążka – co będzie potrzebne do projektu?

Gromadzenie materiału jest najważniejszą częścią pracy każdego reportera. Jeśli chcesz utrwalić szkolne wspomnienia, potrzebujesz solidnej ilości zdjęć. Zaangażuj w projekt całą klasę. Niech każdy sprawdzi zawartość swoich smartfonów, dysków komputera czy mediów społecznościowych. Poproś o nadsyłanie zdjęć, które najlepiej wpasują się w szkolny klimat. Następnie stwórz folder, do którego będziesz wrzucać fotki przeznaczone do publikacji w fotoksiążce.

Gdy masz już zgromadzone materiały, musisz zastanowić się, jak przekazać je pozostałym w przystępnej formie. Powyżej przedstawiliśmy Ci już kilka pomysłów na szkolną fotoksiążkę. Teraz wyjaśnimy Ci, w jaki sposób zrealizować swój projekt, by zachwycił pozostałych efektem „wow” :)

Fotoksiążka – kronika szkolna w nowoczesnej odsłonie

Masz już pomysł na fotoksiążkę? Pora go zrealizować! Pomoże Ci w tym nasz kreator online, do którego przeniesiesz się bezpośrednio, klikając przycisk „Projektuj”. Najpierw jednak wybierz szablon, który będzie tłem dla Twoich zdjęć. Zajrzyj w zakładkę „Szkolne”, gdzie znajduje się ponad 50 tematycznych szablonów. Wybierz format fotoksiążki (gorąco polecamy szalenie modny rozmiar 24 × 24) i przejdź do trybu edycji.

prezent dla nauczyciela

Projektowanie fotoksiążki – tu możesz zaszaleć!

Przed Tobą świetna zabawa. W kreatorze możesz z łatwością zmieniać układ zdjęć i na bieżąco śledzić efekty swoich poczynań. Zdjęcia możesz dodawać bezpośrednio z komputera, Facebooka, a nawet wprost z telefonu! To znacznie ukróci czas przygotowywania szkolnej pamiątki.

Przyjrzyj się temu, co znajduje się po lewej stronie kreatora. Poza możliwością dodawania fotek są także opcje zmiany tła i układu zdjęć, dodawania klipartów, masek czy ramek ozdobnych. Wszystko przygotowano tak, by tematycznie i wizualnie pasowało do szkolnych treści. Możesz bawić się formą, nadając każdej stronie indywidualnego charakteru. We wszystkich miejscach masz także możliwość dodania tekstu. Czy trzeba czegoś więcej, by stworzyć osobisty prezent na koniec roku szkolnego?

Najlepiej, gdy zaangażujesz do projektu kilka osób. W rezultacie będziecie się świetnie bawić, wspominać szkolne chwile i tworzyć niezapomnianą pamiątkę dla całej klasy.

Jaki tekst dodać do fotoksiążki?

Co prawda zdjęcia potrafią wyrazić więcej niż słowa, ale te z kolei idealnie uzupełniają to, co dzieje się w kadrze. Z pewnością masz w zanadrzu fotki, które wymagają celnego komentarza. Pozwól sobie na odrobinę luzu, używaj zabawnych klasowych powiedzonek czy fraz, które wymsknęły się kiedyś wychowawcy. Szkolne żarty powinny być zapamiętane, bo to z nich powstają najlepsze wspomnienia.

Jeśli jednak celujesz w nieco poważniejszy ton, na kartach fotoksiążki możesz użyć cytatów czy zdań wypowiedzianych przez znane lub ważne osobistości. W albumie nie może zabraknąć też podpisów pod zdjęciami. Utrwal najważniejsze daty i miejsca, w których robiono fotki. Po latach o wiele łatwiej będzie przywołać wspomnienia.

Szkolna podróż wkrótce dobiegnie końca. Wspólnie zadbajcie o to, by najpiękniejsze chwile nie odeszły w zapomnienie. Niech fotoksiążka przez długie lata stanowi unikalną pamiątkę, która będzie wywoływać wzruszenie i nieukrywaną radość.