Jak najkorzystniej zaplanować urlop w 2023 roku? Sprawdź!

To będzie dobry rok! Nie tylko ze względu na realizację planów, które pojawiły się w głowie w okolicach sylwestra, ale i energię, która przepełnia Cię pomimo niesprzyjającej aury. Ponadto dni ustawowo wolne od pracy układają się w tym roku bardzo korzystnie. Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować swój urlop w 2023, by maksymalnie wykorzystać czas dla siebie oraz najbliższych. 

kiedy wziąć urlop w 2023

Nowy Rok w niedzielę 

„Nowy Rok jaki, cały rok taki” – to przysłowie pada z ust znajomych w różnych formach. Nie wiadomo jednak, do czego je przyporządkować (pogoda? finanse? codzienność?). Na szczęście to tylko stwierdzenie, które z prawdą ma zazwyczaj niewiele wspólnego. Faktem jest, że Nowy Rok przypadł na niedzielę, za którą – zgodnie z prawem – pracodawca nie musi oddawać dnia wolnego w innym dniu. Pozostałe dni wolne w roku prezentują się o wiele ciekawiej. 

Ferie zimowe jako przerwa w pracy 

Luty i marzec będą w tym roku oznaczać nieprzerwaną pracę, ponieważ w tym czasie kalendarz na 2023 nie przewiduje żadnych świąt. Na horyzoncie lada moment pojawią się ferie zimowe, które są wspaniałą okazją do wykorzystania zaległych dni urlopu z poprzedniego roku. Terminy ferii w poszczególnych województwach prezentują się następująco: 

  • 16 - 29 stycznia – w tym okresie odpoczywają uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego, podkarpackiego i śląskiego, 

  • 23 stycznia - 5 lutego – ten termin zarezerwowany jest dla dzieci z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, 

  • 30 stycznia - 12 lutego – w tym czasie będą odpoczywać uczniowie województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego, 

  • 13 - 16 lutego – ostatnim terminem będą cieszyć się dzieci z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Chcesz spędzić ferie zimowe z dzieckiem i wyjechać w góry lub do rodziny? Zaplanuj swój urlop i ciesz się wspólnym odpoczynkiem. Spraw sobie fotokalendarz, który pomoże Ci zorganizować służbowe obowiązki we właściwym czasie. Kalendarz biurkowy czy ścienny – w każdym z nich zapiszesz ustalone daty, z radością odliczając dni do wyczekanego urlopu. 

urlop w 2023

Święta Wielkanocne z szansą na wiosenny odpoczynek 

Okazja do dłuższego odpoczynku nadarzy się już na początku drugiego kwartału. W tym roku Święta Wielkanocne przypadają na 9 i 10 kwietnia, czyli kolejno na niedzielę oraz Lany Poniedziałek. Jeśli masz ochotę poleniuchować nieco z rodziną, wystarczy wziąć 4 kolejne dni wolnego, by cieszyć się wiosennym tygodniem z dala od służbowych obowiązków. Jakie jeszcze długie weekendy 2023 czekają Cię w tym roku? Czytaj dalej! 

Majówka, czyli uwielbiane święto Polaków 

Początek maja to dla wielu wspaniała okazja na rozpoczęcie sezonu na świeżym powietrzu. Jeśli tylko pogoda sprzyja, rodacy odpoczywają na łonie natury, grillując kiełbaski w ogrodzie i ciesząc się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. W tym roku powód do świętowania można rozciągnąć nawet na kilka dni! 

Wszystko dlatego, że majówkowy weekend rozpoczyna się... w kwietniu. Za sprawą soboty i niedzieli, przypadających na 29 i 30 kwietnia, można zacząć majowe świętowanie właśnie o tej porze. Święto Pracy przypada na poniedziałek (1 maja), a Święto Konstytucji na środę (3 maja). W zaistniałych okolicznościach wystarczy wziąć wolny wtorek, by odpoczywać z dala od pracy aż przez 5 dni. Nie wiesz, jak zaplanować urlop w 2023? Dla miłośników prawdziwego lenistwa poleca się majówkę w wersji luksusowej – do wspomnianego wyżej pakietu wystarczy dołożyć wolne czwartek oraz piątek, by zyskać łącznie aż 9 dni przerwy od pracy. 

majówka 2023

Święta listopadowe 

Listopad uznaje się za smutny i mocno refleksyjny miesiąc. Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) przypadnie w tym roku na środę, zatem można wziąć dwa dni wolnego – w poniedziałek i wtorek lub czwartek i piątek, by mieć łącznie aż 5 dni na odwiedzanie grobów swoich bliskich. 

Narodowy Dzień Niepodległości to kolejna okazja do odpoczynku. W tym roku wypada w sobotę, która w wielu branżach i tak jest wolna od pracy. Nie zmienia to faktu, że pracodawca zobowiązany jest oddać za to dzień wolny, który można wykorzystać w terminie do końca okresu rozliczeniowego. 

Boże Narodzenie i sylwester 

W tym roku Wigilia będzie celebrowana w niedzielę, ale kolejne dni świąt przypadają na poniedziałek i wtorek. Już teraz warto rozważyć wykorzystanie 3 dni urlopu w dniach 27 - 29 grudnia. Dzięki temu można zyskać aż 10-dniowy odpoczynek i przywitać współpracowników w roku 2024. To będzie znakomity czas na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy i spędzenie go z tymi, których kochasz. Tak długa przerwa w pracy pomoże efektywnie zregenerować siły i przygotować mentalnie na wyzwania zawodowe nadchodzące w kolejnym roku. 

kalendarz na biurko 2023

Kalendarz – Twój osobisty asystent 

Podręczny terminarz to niezbędnik każdej osoby aktywnej zawodowo. Dzięki niemu dowiesz się, kiedy zaplanować urlop w 2023 i jak wykorzystać dni towarzyszące świętom ustawowo wolnym od pracy. Lubisz mieć wszystko jak na dłoni? Zdecyduj się na kalendarz ścienny w odpowiednim formacie, a z łatwością rozplanujesz swoje urlopy na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy. Wśród propozycji Pixbook znalazł się kalendarz ścienny A4, lecz jeśli pracujesz w dużej przestrzeni, o wiele lepiej sprawdzi się kalendarz ścienny A3. Możesz stworzyć własny terminarz, dodając najważniejsze daty już na etapie tworzenia projektu. 

kalendarz na ścianę

Jak zaprojektować własny kalendarz? 

Tworzenie kalendarza to prosta i przyjemna czynność, którą możesz wykonać w zaciszu własnego domu. Wejdź na stronę Pixbook i wybierz produkt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Jakie są rodzaje kalendarzy? W naszej ofercie znajdziesz kalendarze aż w 4 formatach, a każdemu z nich towarzyszy pakiet pięknych szablonów. 

Wybierz swój ulubiony model, na przykład fotokalendarz ścienny XL, a następnie przejdź do trybu edycji. Tam dzieją się prawdziwe cuda – może dodawać własne zdjęcia, ozdabiać karty i oznaczać najważniejsze święta. Bez wahania zaznacz zaplanowane dni wolne od pracy w 2023 roku i zacznij odliczanie!