Idealny prezent dla podróżnika - 18 pomysłów pod choinkę

Podróże – te małe i te duże. Kto ich nie lubi! Z pewnością znasz niejedną osobę, która tylko czeka, by spędzić nadchodzący długi weekend lub urlop na smakowaniu świata. Wykorzystaj ten fakt i przy najbliższej okazji podaruj drugiej osobie wyjątkowy prezent. Praktyczny gadżet czy może sentymentalny upominek? Poznaj nasze propozycje na prezent dla podróżnika.

Sekret tkwi w szczegółach

Chcesz sprawić radość komuś bliskiemu miłym upominkiem? Drobiazgi wręczane bez okazji mają niezwykłą moc – poprawiają nastrój i sprawiają, że na twarzy obdarowanego w okamgnieniu rysuje się szeroki uśmiech. Tym bardziej kiedy nawiązują do czyjejś pasji! Taki podarunek jest świetnym sposobem na zacieśnianie więzi, również koleżeńskich.

Co możesz kupić, nie wydając przy tym fortuny? Sprawdzonym upominkiem będzie plakat z mapą świata, tabliczka dobrej czekolady, która osłodzi trudną wyprawę, lub notatnik. Możesz wpisać do niego najważniejsze numery telefonów, adresy mailowe czy stacjonarne, a także wszystkie informacje, które mogą się przydać w podróży. Jeśli stawiasz na ekologię, dobrym wyborem będzie płócienna torba lub plecak. Z takimi gadżetami każda wyprawa ma sens!

Dla tych, co lubią planować

Początek roku to bardzo dobra okazja do tego, by rozplanować najbliższe miesiące. Znasz kogoś, kto tuż po Sylwestrze wyszukuje długich weekendów i sprawdza, jak układają się tegoroczne święta? Być może i Ty przyglądasz się datom, by choć na kilka dni czmychnąć z rodziną w zaciszne miejsce lub spędzić urlop na urokliwej plaży. Mamy coś, co pomoże w planowaniu!

Kalendarz z własnymi zdjęciami to oryginalny prezent dla podróżnika na święta. Można z wyprzedzeniem zaplanować każdy wolny dzień i zaznaczyć go w terminarzu, a przy okazji nacieszyć oko wyjątkowymi kadrami. Przygotuj świetną niespodziankę i zaprojektuj unikalny fotokalendarz. Dodaj autorskie zdjęcia z dalekich lub bliskich podróży, lub wykorzystaj kadry dostępne w sieci za darmo.

Masz do dyspozycji aż 13 kart (wraz z okładką), które możesz zapełnić dokładnie tak, jak chcesz. Nie zapomnij zaznaczyć najważniejszych dat! Uwierz nam na słowo, taki fotokalendarz to najlepszy prezent dla podróżnika :)

kalendarz podróżnika

Podróż z kanapy do kuchni? To też wyprawa!

Podróżowanie to nie tylko wyjazdy poza miejsce zamieszkania. Jedną ze składowych czynności każdego turysty jest oglądanie programów i czytanie tematycznych książek. A co, jeśli w trakcie emisji dopadnie nagły głód? Trzeba wybrać się do… kuchni ;)

Nawet tak krótka trasa może przypominać o swoich pasjach. Dlatego wśród naszych gwiazdkowych pomysłów znalazł się fotoobraz. To fajny prezent dla podróżnika, który nieustannie myśli o kolejnych szlakach i nieodkrytych trasach. Obraz przedstawiający wyjątkowe miejsce przykuje wzrok i pozwoli na chwilę się rozmarzyć – idealna opcja w trakcie reklam lub między rozdziałami fascynującej książki. Swój własny prezent możesz zaprojektować i zamówić w Pixbook. Fotografia to nasza pasja – zleć nam realizację swojego pomysłu, a my zajmiemy się tym, co potrafimy najlepiej :)

Naszą kolejną propozycją są fotomagnesy. To drobny akcent, który podkreśla nieprzepartą chęć poznawania świata – świetnie prezentuje się na lodówce lub tablicy magnetycznej, jest niezobowiązujący, a jednocześnie idealny na upominek. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla podróżnika kobiety czy mężczyzny. Biorąc pod uwagę częstotliwość wycieczek pod drzwi lodówki, będziesz mieć pewność, że spoglądając na ten drobiazg z oryginalną dedykacją, ktoś ciepło o Tobie pomyśli.

magnesy z podróży ze zdjęć

Dla człowieka o otwartym umyśle

Podróże kształcą i poszerzają horyzonty – tego uczyli Cię jeszcze w podstawówce. Nie ulega wątpliwości, że osoby z pasją do poznawania świata są interesujące i wyróżniają się niezwykle otwartym umysłem. Uwielbiają poznawać nowe miejsca i ludzi o odmiennych tradycjach czy kulturze. Idealny prezent dla podróżnika bywa wyzwaniem, lecz odpowiednio dobrany zapada w sercu na zawsze.

Co podarować takiej osobie pod choinkę? Postaw na coś praktycznego, a zarazem osobistego. Jeśli jest to osoba szczególnie Ci bliska, zdecyduj się na kompas z grawerem czy chłonny ręcznik z wyszytym haftem. Kolejną propozycją jest cienki portfel „na wyjście w miasto” czy turystyczny scyzoryk. Każdy z tych przedmiotów możesz dowolnie spersonalizować, dodając cytat czy własną dedykację. Szukasz czegoś, co sprawdzi się na trasie? Praktyczny prezent dla podróżnika to termos, słuchawki do telefonu lub power bank. To pozornie nieistotne przedmioty, ale uwierz na słowo – w niektórych chwilach dają namiastkę domu.

Fotoksiążka – sprawdzony prezent dla fotografa podróżnika

Fotografia i podróże to pasje, które wyjątkowo do siebie pasują. Ba! Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że jedno bez drugiego zwyczajnie nie ma sensu. Czy znasz jakiegoś turystę, który nie uwiecznia swoich wypraw? A czy istnieje fotograf, który w podróż nie zabiera aparatu? No właśnie!

Ludzie z pasją zasługują na wyjątkowy podarunek. Co powiesz na personalizowany prezent dla podróżnika? Naszym pomysłem jest fotoksiążka, której wnętrze zachwyci każdego obieżyświata. To przedmiot, który możesz wykonać według własnej wizji. Z łatwością zaprojektujesz fotoksiążkę na naszej stronie. Efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania! Przepiękne kadry na lśniących kartach albumu, oprawione w sztywną okładkę przyprawią każdego urlopowicza o szybsze bicie serca. Pozytywne emocje gwarantowane.

Pomysł na prezent dla podróżnika

Ludzie z pasją to fascynujące osobowości, którym trudno zaimponować nieoczywistym pomysłem na świąteczny prezent. Chcesz oczarować drugą połówkę czymś oryginalnym? Wspomniana fotoksiążka, kurs fotografii krajobrazowej czy kalendarz to idealny prezent dla mężczyzny podróżnika. A może szukasz czegoś dla swojej sympatii? Komplet fotomagnesów czy wymienny obiektyw do smartfona świetnie sprawdzą się jako prezent dla chłopaka podróżnika. W tym roku razem z nami postaw na wyszukane podarunki, które trafią w gusta i pozwolą rozwinąć czyjeś pasje. Zostań więc prywatnym świętym mikołajem, który spełnia marzenia swoich najbliższych. Ho, ho, ho!