Fotoksiążka wspinaczkowa - pamiątka ze skałkowych wypraw

Sezon skałkowy trwa w najlepsze. Słoneczna, ciepła, a przede wszystkim bezdeszczowa pogoda zaczęła sprzyjać organizacji wielu wyjazdów wspinaczkowych. W tym właśnie czasie zostanie zrobionych mnóstwo zdjęć.

Z pewnością nie ma na świecie wspinacza, który przynajmniej raz w życiu nie pomyślałby o uwiecznieniu swoich przejść na drogach wspinaczkowych. Piękny krajobraz w miejscu, w którym wspina się środowisko wspinaczy czy też nowa życiówka zachęcają do podjęcia próby zatrzymania tych ważnych chwil za pomocą aparatu fotograficznego.

wspinacz_2_pixbook

Zrobienie dobrego zdjęcia wspinaczkowego jest nie lada wyzwaniem. 99% przyciągających uwagę fotek jest zrobionych z poziomu powyżej osoby wspinającej się. Ustawiając się w niewłaściwym miejscu skazujemy kadr na porażkę, ponieważ fotografowany przez nas wspinacz może na zdjęciu np. zasłaniać sobie ręką twarz przy najciekawszym ruchu na pokonywanej drodze.

wspinacz_pixbook

Oprócz doskonałych warunków istotne jest kadrowanie. W trakcie wspinania może się wiele wydarzyć, dlatego powinniśmy być cały czas czujni. Trzeba wyczuć TEN właściwy moment. Fotografując wspinacza dobrze jest uchwycić jego emocje i napięte ciało, choć nie tylko to jest w tym wszystkim najważniejsze. Drugi plan, czyli otoczenie w jakim się znajduje to najczęściej decydujący czynnik, który sprawia, że właśnie TO zdjęcie będzie wyróżniać się od innych.

fotografia_wspinaczkowa

Przed rozpoczęciem projektowania fotoksiążki wspinaczkowej warto poeksperymentować ze zdjęciami w programie do ich obróbki. Efekty są warte poświęcenia tego czasu. Samo zwiększenie nasycenia kolorów czy kontrastu potrafi diametralnie zmienić ostateczny wygląd zdjęcia.

Jak już zdjęcia będą gotowe to wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie pixbook.pl (jeśli nie posiadasz konta w serwisie to zarejestruj się), wybrać szablon i rozpocząć tworzenie fotoksiążki wspinaczkowej.

fotoksiazka_wspinaczkowa

fotoksiazka_wspinaczkowa

Specjalnie dla wspinaczy i wszystkich miłośników gór przygotowaliśmy ofertę specjalną: fotoksiążkę A4 pion 40 str. możecie mieć za 29 zł! Wystarczy zakupić kod promocyjny tutaj, a następnie przypisać go w koszyku do projektu gotowej fotoksiążki.

Hej ku górom! :)

Justyna, pixbook