Fotoksiążka - Twoje kalendarium budowy domu lub urządzania mieszkania!

Chyba nie ma lepszej pogody do budowania lub urządzania własnego gniazdka niż ciepłe lato i piękna bezdeszczowa jesień, jak właśnie ta, którą widzimy za oknem. Większość naszych znajomych natchniona przychylną jesienną aurą rozpoczęła remonty w swoich mieszkaniach, a ci, którzy zdecydowali się wiosną rozpocząć budowę domu, nie zamierzają jeszcze zwalniać tempa. Wszak pogoda wciąż sprzyja! Chyba każdy z nas zna to uczucie niesamowitej satysfakcji i zadowolenia, kiedy oglądamy swoje nowe gniazdko lub przeglądamy zdjęcia “przed i po” remoncie, pomimo tego, że często droga ku temu obfitowała w pot i łzy, prawda? :-) Dlaczego więc nie zatrzymać tego uczucia na dłużej i cieszyć się nim zawsze wtedy, kiedy najdzie nas na nie ochota?

Zazwyczaj zdjęcia z budowy/remontu trzymamy po prostu zapisane w folderze komputera. Częściej wywołujemy te rodzinne, z różnych uroczystości, świąt, zjazdów, itp. Do tamtych jakoś rzadziej wracamy, a czasem po prostu zapominamy o nich, a to błąd! Ostatnio jedna z naszych koleżanek z działu, zupełnie przypadkiem, przy porządkowaniu szuflad starej rodzinnej komody, natknęła się na zdjęcia z budowy jej rodzinnego domu. Pokazała je rodzicom, we trójkę przeglądali je bardzo długo, a każde zdjęcie okraszali inną zabawną historią, jaka wtedy miała miejsce. Nie namyślając się ani chwili, wpadła wówczas na pomysł stworzenia kalendarium powstawania ich domku, właśnie w formie naszej fotoksiążki. Taki świąteczny prezent z pewnością ucieszy jej rodziców, a dla niej stanie się piękną pamiątką, którą z dumą pochwali się przed rodziną i znajomymi, a kiedyś być może i pokaże wnukom :-)
Dajemy Ci nieograniczone możliwości w projektowaniu, mnóstwo dodatków, klipartów i teł. Każdy przełom/kamień milowy w budowie możesz podkreślić, zmieniając szablon, tło, czcionkę, wrzucić kliparty, zatytułować w odpowiedni sposób, wykorzystując olbrzymi wybór naszych czcionek, np. “Rozdział 1
O tym, jak to się wszystko zaczęło”, “Rozdział 6: Urządzanie królestwa Marysi”, “Rozdział 9 - Jak Michał zaprojektował swój ogród”. Możesz również po prostu podzielić je na okresy miesięczne lub pory roku, w zależności jak Ci wygodniej.

Nie przeganiaj dzieci, jeśli wejdą Ci w kadr! One przecież rosną razem z Twoim domkiem, więc to kalendarium może stać się również ich własnym. To ludzie tworzą klimat każdego miejsca - podobnie jest ze zdjęciami. Zachęć więc domowników do aktywnego włączenia się w tworzenie waszej fotoksiążki. Przedstaw wasze gniazdko z różnych perspektyw, uchwyć radość swojej pociechy na widok nowego pokoju, zasadźcie wspólnie młode drzewko w ogrodzie, zmontujcie razem wasze wymarzone meble kuchenne, podejdźcie do tematu odrobinę niekonwencjonalnie. Docenienie takich z pozoru błahych rzeczy stworzy piękne wspomnienia na przyszłość, a ich uchwycenie na kartach naszej fotoksiążki - zatrzyma je z wami na zawsze.