Co podarować nauczycielowi na zakończenie roku szkolnego?

Jednym z największych zmartwień wśród uczniów oraz ich rodziców jest prezent na zakończenie roku szkolnego. Pomysłów nie brakuje, ale każdy z nich wydaje się zbyt banalny. Też odnosisz takie wrażenie? Zamiast wręczać nauczycielom tradycyjne kwiaty i słodycze, zdecyduj się na unikalny fotoprezent. Poznaj nasze propozycje!

prezent dla nauczyciela

Co lubią dostawać nauczyciele?

Zacznijmy od tego, że panująca moda na prezenty dla grona pedagogicznego niejednokrotnie wykracza budżetem poza symboliczne kwoty. Rodzice dzieci składają się na prezent, który zamiast radości wzbudza u obdarowanego zakłopotanie. Voucher na niewielką kwotę do wykorzystania w księgarni to świetny pomysł, natomiast droga biżuteria czy designerski gadżet to prezentowe faux-pas.

Pamiętaj, że nauczyciel jest osobą, która czerpie radość z przekazywania wiedzy. To oznacza, że najbardziej lubi widzieć efekty swoich starań – zarówno w postaci własnoręcznie malowanych laurek, jak i sukcesów edukacyjnych swoich podopiecznych. Jeśli chcesz podarować wyjątkowy prezent dla nauczyciela na zakończenie roku, skup się raczej na czymś, co można wykonać samodzielnie.

fotoksiążka dla nauczyciela

Co zamiast kwiatów dla nauczycieli?

Zakończenie roku szkolnego jest dobrą okazją do podziękowania za wielomiesięczną naukę, cierpliwość i pomysłowe patenty na przekazywanie wiedzy. Jeśli nie chcesz wręczać wychowawcy bukietu kwiatów, zdecyduj się na fotoksiążkę LUX. Zaprojektuj ją na naszej stronie, zapełniając karty zdjęciami ze szkolnego życia. Dodaj życzenia, dedykację lub dowolny tekst, by stworzyć personalizowaną pamiątkę na lata.

Jak zapakować taką fotoksiążkę? Możesz oprawić ją w klasyczny ozdobny papier i przewiązać wstążką, jednak w naszej ofercie znajdziesz stylowe i dopasowane formatem pudełko na fotoksiążkę. Dostępne jest w 4 ciekawych wzorach – dopasuj jeden z nich do nauczycielskiej osobowości.

prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

Personalizowany album na zakończenie szkoły

Niektórzy mają w tym roku podwójną okazję do radości. Nie dość, że kończy się właśnie rok szkolny, to jeszcze całkowicie kończy się pewien edukacyjny etap. Odbierasz właśnie świadectwo ósmoklasisty? Gratulacje! Przed Tobą kolejne ścieżki pełne wyzwań w zupełnie innym miejscu.

Co na prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia szkoły? Jesteśmy zdania, że taka okoliczność wymaga stylowego i eleganckiego akcentu. Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent dla wychowawcy jest fotoalbum. Twarda okładka i sztywne karty otwierane na płasko robią wrażenie od pierwszego wejrzenia. Jeśli tylko zapełnisz wnętrze pięknymi zdjęciami i ozdobisz grafiką oraz wzruszającym tekstem, otrzymasz gustowny prezent dla wychowawcy na zakończenie roku. W taki sposób z klasą pożegnasz osobę, która wytrwale przekazywała wiedzę, kształtując młode umysły.

Jeśli nie fotoprodukty, to co?

Setki uczniów łamie sobie głowę pomysłem na sprawdzony upominek na nauczyciela. Nie każdy gustuje z produktach ze zdjęciem. To oczywiste! Na szczęście jest mnóstwo ciekawych propozycji na prezent, który będzie nie tylko ładny, ale i praktyczny. Co podarować nauczycielowi?

- torba na zakupy – wykonana z bawełny lub lnu, leciutka i niewielka po złożeniu, a przy tym naprawdę pojemna. Taką torbę można wykonać samodzielnie, ozdabiając ją własnoręcznie specjalnymi farbami lub pisakami. Możesz także zamówić ją z jakimś konkretnym napisem w formie nadruku,
- notatnik – niezbędnik każdego nauczyciela. Zainwestuj w notatnik w twardej oprawie, który będzie służył wychowawcy przez najbliższy rok szkolny. Dzięki temu będzie miał wszystkie informacje w jednym miejscu,
- długopis lub pióro – to prezent, na który możesz się złożyć wraz z innymi uczniami z klasy. Dobrej jakości pióro lub długopis będą w codziennym użytku, zadbaj więc o efektowny grawer, który będzie przywoływał miłe wspomnienia,
- książka – to zawsze trafiony pomysł na prezent dla nauczyciela. Możesz kupić książkę dopasowaną do przedmiotu, który wykłada Twój wychowawca, lub zdecydować się na pozycję o lekkiej fabule,
- kosz prezentowy – bardzo dobrze sprawdzi się na zakończenie szkoły lub jako podarunek od dzieci z trzeciej klasy. Jego zawartość niewątpliwie uprzyjemni każdą przerwę, a także odpoczynek w domowym zaciszu,
- bon podarunkowy – wielu nauczycieli nie pochwala tego typu prezentów, ale jeśli dobrze znasz swojego belfra i wiesz, że taki prezent zostanie dobrze spożytkowany – czemu nie! W imieniu klasy możesz podarować bon do sklepu sportowego, księgarni, drogerii lub salonu jubilerskiego.


O czym warto pamiętać, przygotowując prezent dla wychowawcy? Miej przede wszystkim na uwadze, aby stworzyć efektowną pamiątkę, która dostarczy miłych wspomnień obdarowanej osobie. Możesz wykorzystać w tym celu zdjęcia ze szkolnej kolekcji i dopełnić je wzruszającymi życzeniami. Postaw na przedmioty, które są efektem Twojej kreatywności – takie są najcenniejsze!