6 porad, które sprawią, że projekt Twojej fotoksiążki będzie jeszcze piękniejszy

1. Okładka fotoksiążki

A mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. Jasne. My w to nie wierzymy :) Okładka Waszej fotoksiążki to najważniejsze pierwsze wrażenie na oglądających. Warto poświęcić jej nieco więcej uwagi i wykorzystać wszelkie możliwości upiększenia jej wyglądu.

Zacznijmy od zdjęcia na okładce. Warto wybrać najlepsze ujęcie, najbardziej reprezentatywne dla tematu Waszej fotoksiążki. Zdjęcie można umieścić w ozdbobnej ramce lub nałożyć na nie maskę, aby uzyskać ładny, estetyczny efekt. Do tego tytuł i/lub podtytuł. Możecie użyć dowolnego kroju czcionki, który pasuje do stylu waszego projektu. Możecie zmienić kolor, wielkość i pozycję tytułu. Ciekawym rozwiązaniem jest również rozciągnięcie zdjęcia na całą okładkę, tu konieczne jest, aby zdjęcie było odpowiedniej jakości, a ważne elementy kompozycji zdjęcia nie wychodziły poza obszary bezpieczne.

fotoksiążka szablony

2. Projekt stron

No to zaczynamy! Bez obaw. Projektowanie to nic trudnego. Właściwie to dobra zabawa, która umożliwi Ci na stworzenie za każdym razem unikatowego projektu na dowolny temat. Wybierz swoje ulubione zdjęcia, możesz użyć dowolną ilość zdjęć w fotoksiążce. Bez ograniczeń. Od 28 do 160 stron czeka na Twoją inwencję twórczą. Nie musisz czekać na wysłanie wszystkich zdjęć, aby rozpocząć projektowanie. Po wybraniu zdjęć w edytorze pracujesz na miniaturkach, a pliki dosyłane są w międzyczasie w tle. Zatem do dzieła. Sprawdź wszystkie możliwości edytora: przesuwaj, obracaj zdjęcia, nakładaj efekty specjalne, kolorystyczne, nakładaj ramki i maski - wszystko po to, aby projekt był jeszcze ciekawszy. Każda strona może wyglądać inaczej. Zmieniaj tła, układy, eksperymentuj :)

fotoksiążka prezent

3. Opisy i Twoje treści

Nie zawsze same zdjęcia wystarczają, aby opowiedzieć pełną historię. Warto dodawać opisy czy podpisy pod zdjęciami. Warto rzucić krótkim hasłem czy opisać całą anegdotę związaną z danym zdjęciem czy grupą zdjęć. I tutaj nie macie żadnych ograniczeń. Każde pole tekstowe może mieć inną czcionkę, kolor i styl. To od Was zależy czy fotoksiążka będzie okraszona treścią czy główną rolę pełnić będą zdjęcia.

fotoksiążka z twoimi zdjęciami

4. Kompozycja i układy

Do dyspozycji macie gotowe układy, jeśli te przygotowane w szablonie wam nie odpowiadają, jednym kliknięciem możecie zmienić układ na inny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć na każdej stronie inny czy własny układ. Pozycje zdjęć i ich ułożenie jest dowolne, na każdej stronie można dodać dowolną ilość zdjęć. Oglądając tysiące fotoksiążek naszych Klientów stwierdzamy jednak definitywnie, że czasem jedno duże zdjęcie daje dużo lepszy efekt niż kilka czy kilkanaście mniejszych. Przy naszych cenach nie warto oszczędzać na ilości stron w projekcie - umieszczajcie duże, piękne zdjęcia, aby zachwycać kompozycją i scenerią zdjęcia.

fotoksiążka komunijna

5. Kliparty i kształty

Chcecie dodatkowo ubarwiać projekt? Nic prostszego! Zobaczcie dostępne kliparty tematyczne: dziecięce, komiksowe dymki do wstawiania własnych treści, ozdobne florale czy tekstowe kliparty z dedykacjami na szczególne okazje. Kształty warto używać jako tła na przykład dla tekstów, jeśli chcecie wyróżnić tekst od tła. Z prostokątnego kształtu możecie stworzyć kwadrat, okrąg lub owal czy linię, zmieniając jedynie rozmiar. Przydatna funkcjonalność, która może Wam się przydać w wielu projektach.

fotoksiążka z klipartami i zdjęciami

6. Szybki projekt, czyli prezent na ostatnią chwilę

Wiele świąt i okazji powtarza się rokrocznie w tym samym czasie, a ja jak zwykle zapomniałam o prezencie. Ooops. Mało czasu na zamówienie? Zatem tworzymy fotoksiążkę w błyskawiczny sposób: dodajemy pożądaną ilość stron, jeśli chcemy zmieniamy układy, a następnie ładujemy zdjęcia. Teraz czas na układanie. Brak czasu? Zatem jeden klik i fotoksiążka gotowa: kliknij autouzupełnianie i wszystkie zdjęcia lądują w pustych slotach. Mniej niż minuta i fotoksiążka gotowa do zamówienia. Magiczny przycisk autouzupełniania ułatwia życie :)

fotoksiążka dzień matki