6 aplikacji fotograficznych, które musisz mieć na swoim smartfonie

Pozwalają komunikować się w dowolny sposób z osobami na drugim końcu świata, dzięki internetowi umożliwiają nieograniczony dostęp do wszystkiego, czego potrzebujemy, a miłośnikom fotografii zastąpiły aparaty fotograficzne… Mowa oczywiście o smartfonach, które na dobre zawojowały świat. Stały się nieodłącznym elementem życia człowieka, bez którego ten praktycznie się nie rozstaje. W niniejszym wpisie postaramy się przedstawić Ci 6 przydatnych aplikacji fotograficznych, które każdy smartfonowy fotograf powinien mieć (a przynajmniej przetestować) na swoim smartfonie.

aplikacje fotograficzne

1. Instagram

Chyba znany każdemu. Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Użytkownicy mają możliwość obserwowania ciekawych profili, na których użytkownicy dzielą się między sobą zdjęciami o przeróżnej tematyce. Modne staje się również udostępnianie krótkich filmików i gifów, w szczególności gdy są tworzone do tego coraz to nowsze aplikacje. Instagram umożliwia robienie zdjęć i filmów, ich edycję poprzez nakładanie różnych filtrów, zmiękczanie, sztuczne doświetlanie zdjęć i oznaczanie konkretnych osób. Zdjęcia tworzone za pomocą Instagrama stały się hitem wśród młodych osób. To swego rodzaju fotograficzna aplikacja, gdzie użytkownicy rozmawiają ze sobą za pośrednictwem zdjęć. Uwaga! Szybko uzależnia ;)

2. Boomerang

Boomerang to prosta w obsłudze aplikacja umożliwiająca wykonywanie szybkich serii zdjęć, które automatycznie zamieniane są w zapętlone, 3-sekundowe GIFy. Z aplikacji można korzystać odrębnie i ruchome zdjęcia zapisywać w pamięci telefonu lub używać jej z menu Instagrama, by od razu publikować GIFy na swoim profilu lub Instastories.

aplikacje komórkowe

3. Snapseed

To wszechstronny i łatwy w obsłudze edytor zdjęć umożliwiający szybkie nakładanie różnych filtrów i efektów. Prosty w użytkowaniu interfejs pozwala na ustawienie kontrastu, nasycenia, balansu bieli, jasności, wyostrzania i kadrowania. Z pomocą aplikacji możemy automatycznie poprawić różne parametry, jak i wprowadzić zmiany ręcznie. Duży plus stanowi możliwość porównania edytowanego zdjęcia do wersji przed obróbką. Nałożone zmiany da się też bez problemu cofnąć do ostatniego efektu lub oryginału. Program obsługuje nie tylko JPEG-i, ale też pliki RAW. Jest to program płatny.

4. Camera FV-5

Aplikacja interfejsem przypomina wyświetlacz lustrzanki, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość regulacji takich parametrów, jak ISO, czas naświetlania, balans bieli, ekspozycja, tryb pomiaru światła czy rodzaj autofocusa. Czyli zapewnia wszystko to, co znajduje się w ustawieniach profesjonalnych aparatów fotograficznych. Wersja darmowa zapisuje pliki w rozmiarze 640x480 px. Aby uzyskać dostęp do pełnej rozdzielczości, należy wykupić pełną wersję.

aplikacje komorkowe

5. Candy Camera

W tej aplikacji możemy korzystać z filtrów już w momencie robienia zdjęcia, a więc widoczny jest rzeczywisty efekt. Polecana do upiększania fotografii, szczególnie do portretów i selfie. Umożliwia wygładzenie skóry, rozjaśnienie zdjęcia bez powodowania przepaleń. Użytkownik dodatkowo ma dostęp do oryginalnych naklejek typu: wąsy, łezki, wstążki, serca, torty, króliki, i tak dalej… Nie brakuje także ramek oraz filtrów kolorystycznych. Jedynym minusem jest brak możliwości cofnięcia ostatniej akcji. Aplikacja w pełni darmowa.

6. Pomelo

Ta niepozorna aplikacja świetnie zastępuje aplikację wbudowaną w system smartfona. Zawiera sporo narzędzi do edycji wykonywanych fotografii. Udostępnia ponad 60 filtrów - zupełnie za darmo! Oprócz tego znajdziemy w niej opcję kontroli ostrości, tzw. Tilt-Shift Photography.