5 sposobów na Fotoksiążkę dla Mamy!

Pomysły na prezent dla Mamy skończyły Ci się już dawno. A z roku na rok coraz bardziej doceniasz to, co już dla Ciebie zrobiła i jak wciąż służy Ci dobrą radą i pomocą. W jaki sposób podziękować jej za to wszystko? Mamy 5 fajnych pomysłów na wykorzystanie fotoksiążki jako prezentu dla Mamy. Niemal z każdego szablonu możesz wyczarować coś niesamowitego. Rusz głową. Pomożemy :-)

Kuchenny pomocnik

Nie masz pomysłu na obiad? Twoja Mama czasami też. Wykorzystaj setki przepisów dostępnych na kulinarnych blogach i przygotuj fantastyczną fotoksiążkę kucharską. Mogą to być receptury na szybki obiad, zbiór przepisów na imprezowe przekąski albo świąteczne smakołyki. Może Mama bezskutecznie chce schudnąć? Przygotuj dla niej zbiór przepisów na zdrowe sałatki i dietetyczne dania z jej ulubionymi produktami. Do fotoksiążki kucharskiej wybierz szablon CookBook albo Przepysznik. Możesz skorzystać także z każdego innego wzoru i przerobić go tak jak chcesz, dodając zdjęcia własnoręcznie wykonanych potraw.

Zielnik w fotoksiążce

Twoja Mama uwielbia kwiaty, zioła i wszelkiej maści inne rośliny? Jej balkon tonie w fikuśnych doniczkach, a z przydomowego ogródka trudno ją wyciągnąć? Przygotuj dla niej Fotoksiążkę ze spisem i zdjęciami roślin. Nie zapomnij umieścić informacji o sposobach pielęgnacji każdego kwiatka. Zostaw miejsce na notatki, które Mama doda później. Możesz się również pokusić o zdjęcia jej roślinnego królestwa, o który ona tak pieczołowicie dba. Do zaprojektowania tego typu fotoksiążki świetnie sprawdzi się szablon Pastelowy floral.

Domowa księga radości

Może Twoja Mama ma wiele problemów i obowiązków, ale z pewnością jeszcze więcej powodów do radości. Stwórz dla niej skarbnicę radosnych chwil w fotoksiążce. Możesz wykorzystać do tego dowolny szablon, np. Instakolor. Taka księga radości powinna zawierać wszystko to, co wywoła uśmiech Mamy. Np. pyszna kawa w gronie przyjaciół, wakacyjne wspomnienia z wypadu nad morze, planowanie kolejnych wypraw, pierwsze ząbki wnuczka. Możesz ubarwić ją zdjęciami i klipartami. Zostaw też miejsce na kolejne powody do radości.

Wielka księga dziecięcych prac

Mama ma pokaźną kolekcję Twoich prac plastycznych, które skrzętnie układa w szufladzie? Możesz je uchronić od zniszczenia i jednocześnie pomóc w utrzymaniu porządku. Zeskanuj wszystkie pamiątki i umieść je w fotoksiążce. Możesz do każdego skanu dodać zdjęcie ze swojego dzieciństwa i krótki komentarz. Gwarantujemy, że Mamie zakręci się łezka w oku. Do takiej fotoksiążki najlepiej pasować będzie ładny jasny szablon np. List albo Biały.

Rodzinne wspomnienia

Wspomnienia zatrzymane na zdjęciach to coś, co niezmiennie wywołuje łzy wzruszenia na maminych policzkach. Ujęcia sprzed kilku, kilkunastu lat zestawione z tymi współczesnymi pokazują jak szybko upływa czas. Stwórz fotoksiążkę pełną rodzinnych wspomnień. Wykorzystaj dowolny szablon, który ładnie wyeksponuje zdjęcia. Nie zapomnij dodać stosownych opisów, może fragmentów rozmów, ulubionych cytatów i dowcipów. Taki prezent bez wątpienia poruszy serce każdej Mamy.

Owocnego projektowania!